Kamerka do ok. 600 zł

deka87

New member
Mój kumpel szuka kamerki do ok 600 zł, max. ok. 1000 zł, może być używana.

Wymagania:
- Wysoka rozdzielczość - może być HD, lepiej Full HD, ale przy zachowaniu płynności obrazu, czyli dużo klatek na sekundę, bo jeśli ma być Full HD a obraz będzie się ciął to lepiej HD ale z płynnym obrazem.
- Możliwość robienia w miarę dobrych zdjęć.
- Wystarczająca ilość pamięci, żeby dało się nagrać ok. 1,5 h filmu w wysokiej jakości (pamięć może być wbudowana).
- Bezproblemowe zrzucanie na kompa (szybkość, bezproblemowy format plików)
- Dobra jakość nagranego dźwięku
- Bezproblemowe "zoomowanie", żeby podczas zbliżania lub oddalania nie zanikał dźwięk itp.


Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
Oczywiście nie wszystkie wymagania muszą być spełnione, ale dobrze byłoby żeby jak najwięcej. Ogólnie chodzi o jak najlepszą kamerkę w jak najniższej cenie (stosunek cena/jakość) .

Shinzon, mógłbyś podać tak dla ciekawości i żeby można było się do czego odnosić jakiś model kamerki, która spełnia wszystkie wymagania ?

... a może w tej cenie lepiej kupić jakiś aparat, który kręci bardzo dobre filmiki ?
 

Shinzon

New member
No ja akurat mam SONY XR500VE - kamera FullHD, która w segmencie kamer amatorskich ma jeden z najlepszych obrazów. Konkuruje z najlepszymi kamerami Canon i Panasonic. Ale to są ceny zaczynające się od 4.000 zł. Myślę, że jeżeli bierze się pod uwagę starsze modele kamer FullHD to szukając w miare rozsądniej kamery to trzeba rozpocząć poszukiwania gdzieś od ceny 2.000 zł. Ja w tym segmencie cenowym niewiele szukałem, stąd może ktoś inny coś więcej podpowie. Za cenę do 1.000 zł to raczej śmieszne zabawki się znajdzie.
 

deka87

New member
Myślę, że jeżeli bierze się pod uwagę starsze modele kamer FullHD to szukając w miare rozsądniej kamery to trzeba rozpocząć poszukiwania gdzieś od ceny 2.000 zł. Ja w tym segmencie cenowym niewiele szukałem, stąd może ktoś inny coś więcej podpowie.
Dzięki za odpowiedź, niestety cena 2000 zł to duuużo za dużo, max. 1000 zł. Opcja FullHD raczej w takiej sytuacji odpada.
 
Do góry