Kamerka do 1500 zł dla amatora

zuber77

New member
Witam wszystkich:)
Jestem tu nowy i potrzebuję porady.
Mam około 1500 złoty i szukam jakiejś w miarę dobrej kamerki.
Będzie służyć do nagrywania amatorskich filmików z wakacji oraz imprez rodzinnnymych.
Musi mieć dużą pojemność dysku lub slot na karty.
Myślałem o JVC gz-hm650 lub czymś podobnym.
Podajcie swoje typy.
dzięki i pozdrawiam :)
 

meybach

New member
Jednak lepiej gdyby była to kamerka na kartę. Słyszałem że kamerki z dużymi dyskami są dosyć delikatne.

no właśnie też tak słyszałem... choć na początku napaliłem się własnie na taką, ale jednak dysk to delikatna sprawa.. nie lubi wstrząsów, aczkolwiek pojemność robi swoje..
 

Piotr R

New member
Ehhh... troszkę za mały budżet. W okolicach 1900-2000 zł można już polecić Panasonica HDC-SD90. Od razu się przyznam, że nigdy się tą kamerą nie bawiłem, ale jako szczęśliwy posiadacz SD800 myślę, że po SD90 też można spodziewać się świetnych efektów. Zresztą wpisz w YouTuba jej symbol - filmik z dopiskiem "nature". To powinno Cię przekonać. Natomiast patrząc model niżej, masz Panasonica HDC-SD80, który wprawdzie mieści się w twoim budżecie, ale technologicznie jest wyraźnie słabszy. Wystarczy porównać specyfikację na stronie producenta. Mniejszy przetwornik, mniej efektywnych pikseli, brak trybu 50p (przydaje się w posprodukcji przy slow motion). Jeśli bierzesz pod uwagę Panasa, z całą pewnością warto powiększyć budżet. Pozdrawiam!
 

zuber77

New member
No i skończyło się zakupem JVC gz-hm650.
Wygrał portfel i kilka opinii jakie znalazłem.
Dzisiaj odbiór :) zobaczymy czy faktycznie sprzęt bedzie tak dobry za tą cenę jak o nim piszą.
 

plesniak

New member
Kupiłem ta kamere kilka dni temu w Euro za 1170 zł i jestem bardzo zadowolony, teraz tylko próbuję opanowac zgrywanie filmow na komputer. Od razu zakup sobie kabelek HDMI-miniHDMI bo nie ma go w zestawie.
 

meybach

New member
o no proszę a jednak JVC HZ-HM650! ja właściwie też jużjestem zdecydowany na tę kamerkę!
Wahałem się między nią a Panas SD60, ale tego drugiego cięzko jakoś uświadczyć już w sklepach żeby fizycznie dotknąć (model z tamtego roku).
Napiszcie swoje wrażenia odnośnie tego JVCa. JEdna rzecz, która mniej mi się spodobała to przycisk zoomu, który chodzi jakoś tak cięzko w porownaniu do Panasa czy Soniaka, ale za to jest lekka i ma fajne parametry.
 
Do góry