Kamera

aqq1985

New member
Witam.Na początku napiszę oczywiście o tym, że jestem zielony , jesli chodzi o kamery. Chciałbym , żebyśmy mi doradzili w kupnie kamery.Na kamere chciałbym wydać do 2tys zł , ale.. no właśnie :)
Zależy mi na tym , żeby kamera nagrywała ładnie, w czystym obrazie . Chodzi mi głownie o nagrywanie np. meczu z trybuny.Widziałem już sporo filmików na YT i niektóre filmiki są jak dla mnie przerażającej jakości. Nie wiem , czy moge liczyć na Bóg wie co za 2tys zł ,bo jak już wspomniałem pojęcia o tym nie mam zupełnie . Nie chodzi mi oczywiście o jąkąś profesjonalną kamerę (bo oczywiscie takie są znacznie droższe),ale o przyzwoitą. Na co zwrócić uwagę kupując taką kamerę ? Czekam na Wasze uwagi i propozycje . Z góry wielkie dzięki.
 

Trezor

New member
To i ja się podepnę pod ten Topic co by nowego nie zakładać szukam kamery do 3tyś.

Kamera będzie nagrywać w większości za dnia czasem też w nocy no i przydałaby się aby w miarę dobrze w ruchu nagrywała a i najważniejsze to zapis na HDD.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
poczekajmy, może ktoś odpowie :)

Moja propozycja jest taka
Wchodzimy na skapiec.pl do sekcji kamery
zaznaczamy ulubione firmy np JVC, Samsung, Panasonic i Sony
wpisujemy przedział cenowy i szukaj:bober:

Koledzy powyżej szukają kamery w przedziale cenowym 1700-3500.
Zaznaczam kamery HD i strzał

Wynik
Kamery cyfrowe JVC Panasonic Samsung Sony HD od 1700 do 3500 cena - Porównanie cen w sklepach

Teraz dopiero mamy w czym wybierać i ewentualnie zrezygnować z którejś firm, zawęzić przedział cenowy.

Należy przypuszczać że podobnej jakosci kamery będą mniej więcej kosztować tyle samo.

Ja bym wybrał, ale juz napisali żem sługa Sony, dwa modele.
W cenie około 3000 Sony HDR-XR550VE
ta kamera, jest aktualnie i bezwzględnie Nr-2 na rynku kamer amatorskich. :blagam:

a w cenia 2000 Sony HDR-XR155E, ta jest nieco słabsza i ja to bym raczej dozbierał i kupił powiedzmy za 3-4 miesiące. Cena tej powyżej spada z miesiaca na miesiąc, ja nie tak dawno dałem za nia 7300zł.

Teraz trzeba isć do sklepu. Saturn lub MM, obejrzeć je, potrzymać w ręku i wyjęczeć u sprzedawcy sfilmowanie czegoś w sklepie na naszą`kartę pamięci. Jak sie da to i przed sklepem.

A w domu na duzym ekranie dokonać wyboru.

Wybieranie kamery, auta, itp itd to proces długi, poprzedzony licznymi, jak u mnie, rozczarowaniami, gdy wybrany model, jak juz miałem decyzję, znikał ze sklepu. Inni też mieli ten pomysł, tylko mniej odemnie marudzili.
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
No i nie zapominajcie, ?e potem cos z tymi filmikami trzeba bedzie zrobic a do tego potrzeba oprogramowania, komputera itp.
To tez kosztuje - pieniadze i prace.
 

aqq1985

New member
z mojej strony jeszcze raz wielkie dzięki . Kamera Sony HDR-XR155E jest u Nas wlasnie w promocji za 1900 zł i się na niej póki co zatrzymam. Pozdrawiam :)
 

aqq1985

New member
Napisz jak Ci podobaja się filmy z tej kamery. :) :)

Na filmy narzekać nie mogę.Jak już pisałem wyżej nie znam sie zbytnio na kamerach i jest to moja pierwsza ,ale zadowolony jestem bardzo. Problem w tym , że po zrzuceniu na komputer film po 10sekundach sie zacina i rozmazuje (brakuje mi chyba jakiegos programu do odtwarzania) , ale spokojnie, czas wszystko zrobi :) Pozdrawiam
 
Do góry