Kamera

kaka1

New member
Proszę o radę którą kamerę wybrać - odbiór będzie na LCD Full HD astanawiam się nad następującymi modelami:

Canon HR10
Panasonic HDC-SD9
Panasonic HDC-SD5
Panasonic HDC-SD1
a może któraś z sony HDR-SR10 lub inne?

Zastanawia mnie czy wybrać zapis 1080i czy 1080p
Czy ma to istotne znaczenie?
Piszecie też na forum o problemach panasoników przy słabym oświetleniu-która z powyższych kamer będzie sobie radziła przy słabszym oświetleniu? Bardzo proszę o rady.

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twojej oferty wybierałbym SD9 Panasonica.
http://www.videozona***/video_tests/sr12-hs9/
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
kaka1 napisał:
....Piszecie też na forum o problemach panasoników przy słabym oświetleniu-która z powyższych kamer będzie sobie radziła przy słabszym oświetleniu? Bardzo proszę o rady....

Nie piszemy na forum o problemach panasoniców przy słabym oświetleniu. Piszemy, że KAŻDA amatorska kamera HD i SD ma problemy przy słabszym oświetleniu. Jeżeli to jest dla Ciebie głównym kryterium, a nie np. świetne odwzorowanie barw, jakość obrazu w optymalnych warunkach itd. - to najmniej badziewny z badziewnego obraz dają nowe Sony (seria SR). PZDR
 

MarcinJ

New member
pooh1968 napisał:
Jeżeli to jest dla Ciebie głównym kryterium, a nie np. świetne odwzorowanie barw, jakość obrazu w optymalnych warunkach itd. - to najmniej badziewny z badziewnego obraz dają nowe Sony (seria SR). PZDR

A jak wypadają SONY HDR HC-9 pod względem odwzorowania barw, ostrości itd..
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz, to są zawsze subiektywne odczucia.
Ostrość wg mnie bezapelacyjnie najlepszą zapewnia Canon, odwzorowanie kolorów w stosunku do SONY i Panasonica jest gorsze. Panas ślicznie koloruje filmy, ostrością gorszą od Canona i porównywalną z SONY. Sony chyba ostatecznie wypada najlepiej z całej trójki. Ale z drugiej strony MOIM zdaniem różnice między nimi są na tyle mało istotne, że mogą się swobodnie włączać inne czynniki, np. sympatia i zaufanie do marki, cena.

Bo to, że Canon ma najlepszą ostrość, nie oznacza, że SONY ma złą, itd.
Ja kupiłem Panasonica HS9 (dlaczego, to napisałem gdzie indziej), Vivaldi używa Soniaka (też jest bardzo zadowolony), pxl666 ma bodajże Canona. Zrób tak jak ja. Pozdrywaj różne filmy nagrane w/w kamerkami i wybierz tą, której obraz Ci najbardziej odpowiada. Dla mnie ważny był również dźwięk 5.1:) PZDR
 
Do góry