Kamera za ok 1800

morpheus1982

New member
to ja mam jeszcze pytanko nt. pamięci flash w m46, bo cena m46=m406+karta 16GB, jak wygląda sprawa niezawodności pamięci flash stsowanej w Canonie, czy natrafiliście na necie przypadki uszkodzonej pamięci?
 

Abalka

Member
Ale co bedzie widac? Ja mam tez plazme 42 cale i spokojnie ogladam filmiki z mojego Canona, wiec tego nie lapie. Szeroki kat sie przydaje jak filmujesz w domu w sytuacji, gdzie nie mozesz sie za bardzo cofnac od filmowanego obiektu. Zeby nie ta cena na konwerter juz bym go mial i zapomnail, ze Canon ma waski kat...
Czyli mówisz canon?? :) ok a który w końcu model polecasz mogę wydać do 2000 zł
 

Abalka

Member
a co myślicie o Sony HDR-CX260VE mieści się w mojej cenie i ponoć jest lepszy od legendarnego cx130
Ewentulanie JVC GZ-HM845 ???? Co wybrać?
 
Ostatnia edycja:

Abalka

Member
Panowie podsumowując chciałbym wybrać coś z tego. Czytając fora i specyfikacje kamer te n/w wydają się najlepsze. Która wg Was jest najlepsza.??
Sony HDR-CX260VE
Canon LEGRIA HF M52
JVC GZ-HM845
PANASONIC HC-V700EP-K
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja jakoś za JVC nie jestem jak coś to Sony, Panas i ten Canon.
Co do Panasa to wolał bym chyba starszy model SD90 gdyż ten nowy nic nie wnosi ciekawego aby dokładać 500zł, niby piszą że ma matryce 1/2.33 ale nie wiem czy to nie błąd bo różnie piszą.
Sony też nowość ciężko powiedzieć czy warto, według mnie to następca CX160 bo ma wbudowaną pamieć 16giga.
Jak dla mnie Canon odpada ze względu małego kąta.
 

Zibi W

Member
SD 90? Polecam oglądanie próbek filmów, choćby podawanych przez Slimaka. Na pewno nie wybrałbym SD90. A szeroki kąt, cóż mam od 4 lat starszego Canona i nie popadłem w depresję z tego powodu.
 

NestorB

New member
No i zamieszaliście mi w wyborze. Już byłem zdecydowany na Panasa HC-V700 (Ewentualnie Sony Sony HDR CX 260), a tu czytam, że lepiej i tak wziąć SD90, albo Canona.
Czy rzeczywiście te nowe modele Panasa, czy Sonówki nie wnoszą nic lepszego od poprzedników (poza z reguły wyższą ceną)? Czy rzeczywiście lepiej kupić poprzednie modele?? Szukam kamery (nie kombajnu do wszystkiego) do 2000 zł i dzisiaj miałem zakupić tego Panasa HC-V700. Teraz jestem w kropce, bo po przeczytaniu tego wątku nie wiem co wybrać. Nie wiem, ale Canon jakoś do mnie nie przemawia. Ani jako producent aparatów, ani kamer.
POMOCY!!!!!!!!

I jeszcze jedno - czy jakość obrazu dla amatora, jest aż tak bardzo zauważalna pomiędzy tymi modelami do 1800-2000 zł?
 

maderos

Member
Bez reklam
Ehh..wybierz to co Tobie najlepiej pasuje i tyle...każdy ma jakieś priorytety...
Jakość obrazu będzie się różnić najbardziej przy słabszym oświetleniu. W dzień różnice zanikają...
 

NestorB

New member
Ja już problem wyboru mam z głowy. Zamówiłem Panasa HC-V700. Jak będzie u mnie i coś pokręcę to dam znać, jakie są moje odczucia i spostrzeżenia.
 

SOBER1Z

New member
Mam do sprzedania kamerę Panasonic HDC-SD90. Używana, stan bdb, pełny komplet wraz z pudełkiem. Ponad rok gwarancji. Możliwy odbiór osobisty na terenie Krakowa (mile widziane).

Jeśli ktoś jest zainteresowany to więcej informacji nt. kamery (np. zdjęcia) oraz ceny udzielam poprzez email; soberonez@gmail.com
 

MJ23

New member
I o takie porównanie też chodzi. Pewnie te 3 miechy temu jakby byl panas to bym go bral. Ale do wyboru byl sd90 albo canon wlasnie. I tyle. To ze ten panas v700 ma takie parametry ns papierze to jeszcze nic nie znaczy. Widzialem filmiki i o ile w dzień rewelka to juz w slabm swietle bex rewelacji. Ale jak napisalem, teraz pewnie bym bral panasa v700. Oczywiście po przestudiowaniu testow na odpowiednich stronach...

Ja również od 2-3 tygodni siedzę w testach i waham się ostatecznie pomiędzy chwalonym Canonem M46 a v700. Rzeczywiście Canon zbiera dobre noty za zachowanie przy mniejszej ilości światła. Moim zdaniem wybór kamery ułatwi odpowiedź na pytanie - ile czasu filmuję pomieszczenia, ciemniejsze miejsca a ile plaze, wakacje, etc ;).

Filmując dzieci w przedszkolu/urodzinach w domu/etc oczywiście lepsze zachowanie przy gorszym świetle jest ważne - kto robił zdjęcia bez lampy ten wie. Jednak równie ważny jest szeroki kąt i koło się zamyka. Niestety Canon m46 to niejako 50mm przypięte do FF - czasami brakuje niestety zakresu 28-40mm.

Druga kwestia to brak 50p - jest tylko 25p. Pytanie na ile to jest problematyczne.

Na pewno do M46 zachęca cena - kamera jest już trochę na rynku i te 400zł różnicy względem v700 to dużo.
 
Do góry