Kamera za ok 1800

Abalka

Member
Witaj. Chciałbym kupić kamerę hd. Zbliżają się narodziny mojej córki i chciałbym coś mieć w miarę coś dobrego za nie duże pieniądze. Cena 1800 zł+- 10% Myślałem o PANASONIC HDC-SD90 ale podobno lepsze są SONY np Sony HDR-XR155 ale ta z kolei ma dysk co ponoć nie jest wskazane.
Moglibyście coś mi doradzić. Mam mętlik straszny, Pozdrawiam serdecznie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Próbowałem wysłać ci odp. na PW ale nie dało rady wiec tu ci dam odpowiedz a co mi tam. Mam nadzieję że admin mnie nie skarci :)

Cześć wiec tak Sony i Panasonic to bardzo dobre produkty, z obu będziesz zadowolony. Co prawda Sony w nowych modelach się już nie popisał jedynie godny polecenia byłby model Sony CX 260 ale tu już cena jak dla mnie wysoka chodź mieści się u ciebie. Co do kamery z dyskiem nie polecam, jest cięższa, głośniej dysk pracuje i pobiera więcej prądu bardziej nastaw się na kamery z wbudowaną pamięcią np. 16giga + karta SD spokojnie ci wystarczy. Ja na początku miałem kupić Panasa SD90 ale po przemyśleniu za i przeciw bardziej mi przypadł Sony CX130.
Po pierwsze ma możliwość nagrywania w SD, bateria lepiej trzyma, możliwość założenia filtra na obiektyw dla mnie największy plus (polaryzacja, szary czy nawet UV dla ochrony). No Panas ma tą lampę wbudowaną, możliwość podpięcia obiektywu 3D, mikrofonu i lampę zewnętrzną. Co jak dla mnie żadne atuty bo ... kamera to kamera a do zdjęć i tak ma lustro, obiektyw 3D dla mnie bzdura i to za 1000zł to czysta przesada, co do lampy i mikrofonu to nie jestem kamerzystą wiec nie przydatne dla mnie. Ciężki wybór przed tobą, też się borykałem z tym problemem 2 miesiące nikt mi nie umiał pomóc, doradzić. Aż w końcu zaczęło brakować CX130 na sklepach i jednym słowem kupiłem ostatnie sztuki i jeszcze świadomie przepłaciłem o 100zł, no ale cóż. Jak ci nie zależy na nagrywaniu SD to bierz Panasa SD90 bo jeszcze 2 miechy temu można było go kupić na Electro.pl za 1511zł a teraz sobacz sam. Samo to mówi za siebie. Popatrz jeszcze na kamery JVC też godne polecenia. Patrz aby miał szeroki kąt obiektyw min. 29,5/ stabilizacje optyczną/ i dużą matryce min to 1/4 (mój Sony Cx 130 w opisach pisało że ma 1/5.8 ale to błąd). Acha a propo nowości Panas wypuścił nowy model SD 90, musiał byś dopłacić bo kosztuje 1900zł jest to model ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket Kamera PANASONIC HC-V700EP-K Ja po zakupie żałowałem że nie kupiłem CX115 ale cóż, prawie to samo co CX130 tylko ma elektroniczną stabilizację ale coż...

Mam nadzieję że coś cię naprowadziłem, musisz sam podjąć decyzję, najlepiej pujść do sklepu i obejrzeć każdą. Acha za wadę w Sony mogę tylko podać ten kabelek USB wbudowany w pasek na rękę. Dlatego warto obejrzeć dotknąć.
 

Abalka

Member
Próbowałem wysłać ci odp. na PW ale nie dało rady wiec tu ci dam odpowiedz a co mi tam. Mam nadzieję że admin mnie nie skarci :)

Cześć wiec tak Sony i Panasonic to bardzo dobre produkty, z obu będziesz zadowolony. Co prawda Sony w nowych modelach się już nie popisał jedynie godny polecenia byłby model Sony CX 260 ale tu już cena jak dla mnie wysoka chodź mieści się u ciebie. Co do kamery z dyskiem nie polecam, jest cięższa, głośniej dysk pracuje i pobiera więcej prądu bardziej nastaw się na kamery z wbudowaną pamięcią np. 16giga + karta SD spokojnie ci wystarczy. Ja na początku miałem kupić Panasa SD90 ale po przemyśleniu za i przeciw bardziej mi przypadł Sony CX130.
Po pierwsze ma możliwość nagrywania w SD, bateria lepiej trzyma, możliwość założenia filtra na obiektyw dla mnie największy plus (polaryzacja, szary czy nawet UV dla ochrony). No Panas ma tą lampę wbudowaną, możliwość podpięcia obiektywu 3D, mikrofonu i lampę zewnętrzną. Co jak dla mnie żadne atuty bo ... kamera to kamera a do zdjęć i tak ma lustro, obiektyw 3D dla mnie bzdura i to za 1000zł to czysta przesada, co do lampy i mikrofonu to nie jestem kamerzystą wiec nie przydatne dla mnie. Ciężki wybór przed tobą, też się borykałem z tym problemem 2 miesiące nikt mi nie umiał pomóc, doradzić. Aż w końcu zaczęło brakować CX130 na sklepach i jednym słowem kupiłem ostatnie sztuki i jeszcze świadomie przepłaciłem o 100zł, no ale cóż. Jak ci nie zależy na nagrywaniu SD to bierz Panasa SD90 bo jeszcze 2 miechy temu można było go kupić na Electro.pl za 1511zł a teraz sobacz sam. Samo to mówi za siebie. Popatrz jeszcze na kamery JVC też godne polecenia. Patrz aby miał szeroki kąt obiektyw min. 29,5/ stabilizacje optyczną/ i dużą matryce min to 1/4 (mój Sony Cx 130 w opisach pisało że ma 1/5.8 ale to błąd). Acha a propo nowości Panas wypuścił nowy model SD 90, musiał byś dopłacić bo kosztuje 1900zł jest to model ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket Kamera PANASONIC HC-V700EP-K Ja po zakupie żałowałem że nie kupiłem CX115 ale cóż, prawie to samo co CX130 tylko ma elektroniczną stabilizację ale coż...

Mam nadzieję że coś cię naprowadziłem, musisz sam podjąć decyzję, najlepiej pujść do sklepu i obejrzeć każdą. Acha za wadę w Sony mogę tylko podać ten kabelek USB wbudowany w pasek na rękę. Dlatego warto obejrzeć dotknąć.
Dziękuje za szybką odp.
1.)Jeśli chodzi o obraz SD do niczego mi nie potrzebne bo mam plazmę 42' HD więc sd odpada. Poza tym zawsze można HD na SD przerobić na kompie.
2) CX130 na skąpcu czy ceneo ma nędzne opinie. Dlatego nie jestem pewny co do kupienia tego modelu. Lepsze opinie ma Pansa SD-90.
3) Najważniejszy jest dla mnie obraz i dźwięk. Nie potrzebuję zbędnych bajerów typu 3D czy dodatkowe wejścia do lampy za które przecież trzeba też zapłacić co może spowodować gorsze parametry obrazu i dźwięku.

Czy ten nowy model Pansy Kamera PANASONIC HC-V700EP-K jest faktycznie lepszym produktem od sd- 90 i wart dołożenia 300 zł.?? Widzę że róznia sie wartościami przetwornik oraz rozmiarem matrycy. Nie znam się na tych danych.:/
ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket Kamera PANASONIC HC-V700EP-K
ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket Kamera PANASONIC HDC-SD90
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
A może coś z Canona? Sam miałem podobny problem, co wybrać i wybór padł na Canon HF-M46...
Chociaż ten Panasonic v700 wydaje się być smakowitym kąskiem...
 
Ostatnia edycja:

morpheus1982

New member
Maderos jak Ci się sprawuje ta Legria? będę głównie filmował "ważne wydarzenia rodzinne" (większość pewnie przy sztucznym oświetleniu) i się zastanawiam, czy brak lampy nie będzie przeszkadzał
 

morpheus1982

New member
czyli nie jest niezbędna... druga sprawa, z tego co widzę to MF46 różni się od MF406 tylko wbudowaną pamięcią i możliwością kompresji pomiędzy SD a HD, czy może coś mi umknęło?
 

Abalka

Member
Panasonic v700 wydaje mi się że ma lepsze parametry podstawowe od canona w/w. Opłaca się kupować Panasonic v700 czy można sobie darować i kupić Panasonic S90?
 

Telpher

New member
Porównaj sobie filmik z Canonem i Panasem (modelem lepszym od SD900), tu cytuję za innym forum:

1. Jeśli nie zależy Panu na filmie progresywnym 1080/50P, wówczas proszę zainteresować się tanią kamerką Canon HF M46 (lub M406 - tylko bez karty pamięci), która daje piękne kolory i w złych warunkach oświetlenia radzi sobie znacznie lepiej od pozostałych kamer amatorskich.
Oto testowy filmik:
http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/ ... _HFM46.MTS
Ma dużą martycę -1/3 cala w rozdzielczości 2,07 Mpix (co stanowi optymalny stosunek liczby niezbędnych elementów światłoczułych na dużej powierzchni - skąd bierze się wysoka światłoczułość tej kamery), dobry obiektyw Canona o świetle 1,8 - 3, optyczny stabilizator obrazu, standardowy monitor 3" 230 kpx. i optymalny zoom 10x.
Nie ma jednak szerokokątnego obiektywu (ogniskowa 43,6 mm), gniazda zewn. mikrofonu i flesza. Tworzy film z przeplotem AVCHD 1080/50i. Nie tworzy filmu progresywnego 50P. Nie ma też wizjera.

2. Droższym modelem jest Panasonic HDC-SD900, wolny od wszystkich w/w braków. Ma 3 matryce MOS 1/4,1" z rozdzielczością 2,53 Mpx, zoom 12x, obiektyw Leica nieco jaśniejszy od w/w (1,5 - 2,8).
B. skuteczny stabilizator optyczny, nieco większy monitor 3,5" o dwukrotnie wyższej rozdzielczości 460 kpx, kolorowy wizjer, lampę błyskową, led autofocusa, gniazda zewn. mikrofonu i słuchawek.
Filmuje obraz z przeplotem 1080/50i oraz progresywny 1080/50P.
Nie ma obiektywu szerokokątnego, gdyż jego ogniskowa wynosi 35 mm (szeroki kąt wynosi poniżej 30 mm)
Kolory i jakość obrazu proszę obejrzeć tutaj:
http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/ ... _HS900.MTS
Tu od razu widać, jak mała matryca ustępuje dużej po wygaszeniu świateł. Tylko Canon sobie dobrze z tym radzi.

3. Wszystkie w/w zalety kamery z pktu 2 rozwija i wzbogaca najnowsza oferta Panasonika, tzn. HC-X900. Ma ona szerokokątny obiektyw (29,8 mm), imponującą rozdzielczość monitorka (1152 kpx), ulepszoną stabilizację i elektronikę. Pozostałe parametry - jak w SD900.
 

maderos

Member
Bez reklam
Wlasnie o takie porownanie mi chodzilo. Co do mojej hfm46, uwazam ze swietnie sobie radzi w warunkach slabego oswietlenia. Ostatnio krecilem urodziny. Zrobilem myk, ze podczas wnoszenia tortu do pokoju bylo ciemno. Jedyne swiatlo szlo ze swieczek na torcie. Dlugo by o tym pisac. Mam mnostwo filmów testowych nocnych. Jak dla mnie kamera spelnia swoje zadanie. Patrz na parametry optyki, matrycy, reszta to bajery

Wysłane z mojego LT15i
 

Abalka

Member
Canon HF M46 wg mnie przegrywa pod każdym względem z PANASONIC C-V700EP-K:
.................................................Pansa .......Canon
1) Rozmiar matrycy [cal] .........1/2.33 , ......1/3
2) Ogniskowa minimalna [mm] .......28 ........43.6
3) Ogniskowa maksymalna [mm].. 717.4 ......436
4)Zbliżenie optyczne ..................x21 ..........x10
Dodatkowo Pansa ma większą wartość efektywnych pikseli bo chyba 2,5 mln a canon 2
Myślę że PANASONIC C-V700EP-K u mnie wygrywa
 

maderos

Member
Bez reklam
I o takie porównanie też chodzi. Pewnie te 3 miechy temu jakby byl panas to bym go bral. Ale do wyboru byl sd90 albo canon wlasnie. I tyle. To ze ten panas v700 ma takie parametry ns papierze to jeszcze nic nie znaczy. Widzialem filmiki i o ile w dzień rewelka to juz w slabm swietle bex rewelacji. Ale jak napisalem, teraz pewnie bym bral panasa v700. Oczywiście po przestudiowaniu testow na odpowiednich stronach...

Wysłane z mojego LT15i
 

Telpher

New member
Widzisz, to co uważasz za zalety Panasonica podobno specjaliści uznają za wady. Profesjonalne kamery mają zoom około 10x maks - ze względu na spadającą rozdzielczość obrazu przy większych powiększeniach (znaczny spadek jakości), co za tym idzie konstrukcja obiektywu z dużym zoomem powoduje powstawanie dystorsji, abberacji itp. Po drugie Panas niby ma większą matrycę ale upakowanie pikseli w porównaniu z tym canonem kilka razy większe co wpływa na jego gorszą światłoczułość. Co się odbija czkawką w słabym oświetleniu. Być może w amatorskim filmowaniu to wszystko nie ma takiego znaczenia, jednak do mnie przemawiają filmy nakręcone w słabym oświetleniu, oraz jakość obrazu na maksymalnym zoomie. Co z tego że duży zoom jeśli jakość obrazu nei do zaakceptowania ? (zaznaczam że nie wiem jaką jakość obrazu ma panas v700 na maks zoomie bo nie miałem okazji porównać).
 

slimak

New member
Bez reklam
Canon HF M46 wg mnie przegrywa pod każdym względem z PANASONIC C-V700EP-K:
.................................................Pansa .......Canon
1) Rozmiar matrycy [cal] .........1/2.33 , ......1/3


Po uwzględnieniu efektywnych pikseli przy filmowaniu i zdjęciach mamy:
.................................................Panasonic .......Canon
1) Rozmiar matrycy [cal] .........1/4 , ......1/3

V700 jest trochę lepszy od SD90, ale matryca 1/2.33 w V700 to ściema roku w wykonaniu Panasonica. :-( .



Co z tego że duży zoom jeśli jakość obrazu nei do zaakceptowania ? (zaznaczam że nie wiem jaką jakość obrazu ma panas v700 na maks zoomie bo nie miałem okazji porównać).

Większy zoom powoduje większe problemy optyczne, ale to nie oznacza, że każdy obiektyw np. x30 jest gorszy od x10.

--------------------------------------------------------------------------------------

V700
http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/512/008/sample.mp4

HF M52
http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/508/859/sample.mp4
 
Ostatnia edycja:

Telpher

New member
właśnie coś takiego znalazłem:
Larger sensor for video ... no way!!!
Forget about the idea that you are using a bigger sensor when shooting video with the V700. The SD90 has a 2.82mm focal length which is equivalent to 28mm according to Panasonic. The V700 has a 2.82mm focal length which is equivalent to 28mm according to Panasonic. So ... the size of the sensor being used for video has to be the same.

W skrócie v700 ma taką samą optykę jak SD90 i wykorzystuje taką samą powierzchnię sensora co SD90, czyli po prostu część swojej większej matrycy... czyli to co napisał Ślimak.
 

maderos

Member
Bez reklam
Hehe. Czyli dobrze zrobiłem stawiając na Canona. Sensor bez sciemy full hd. No brakuje czasem tego szerokiego kąta, ale suma sumarum jestem zadowolony

Wysłane z mojego LT15i
 

Abalka

Member
Wielkie dziękuje wszystkim zaangażowanym w ten wątek !!! Tylko proszę was przyjaciele co ja mam kupić ?? Bo już jestem tak zakręcony jak ruski słoik :) krótko proszę. Canon ? Czy pansa s90 czy młodszy brak. Nie ukrywam że canon mnie zniechęca bo ma mały szeroki kąt, co na mojej plazmie 42' pewnie będzie widać :/
 

maderos

Member
Bez reklam
Ale co bedzie widac? Ja mam tez plazme 42 cale i spokojnie ogladam filmiki z mojego Canona, wiec tego nie lapie. Szeroki kat sie przydaje jak filmujesz w domu w sytuacji, gdzie nie mozesz sie za bardzo cofnac od filmowanego obiektu. Zeby nie ta cena na konwerter juz bym go mial i zapomnail, ze Canon ma waski kat...
 
Do góry