Kamera za ~1.5K. Dwie opcje - potrzebna opinia

karpaczio

New member
Cześć
budżet - 1.5K
wymagania: hd, dobra stabilizacja obrazu, wierne kolory. Generalnie kamera będzie wykorzystywana stricte amatorsko, najczęściej na zewnątrz; także wieczorem przy słabym świetle.
czego nie potrzebuję: slow motion

Wybrałem dwie kamery, mianowicie
Panasonic HDC-SD60
Sony HDR-CX130

Prosiłbym o opinie która z nich jest Waszym zdaniem lepsza ergo czy istnieje jakaś inna, jedynie słuszna i racjonalna, trzecia opcja.

dzięki

PS
Tak, czytałem inne posty; i czytałem posty o tym żeby czytać inne posty. Jeżeli jesteś forumowym guru i irytują Cię tacy lamerzy jak ja, błagam nie marnuj nawet sekundy czasu na odpisywanie mi i sugerowanie, żebym korzystał z wyszukiwarki.
 
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Te dwie kamery są bardzo do siebie "podobne". W sony jest ciut większy o 1 setną przetwornik ale to detal. Kodowanie AVCHD Sony 28 Mbit/Panasonik 17 MBit. Dla "niektórych" zaletą w Sony może być nagrywanie SD w mpeg2 - tylko po co kupować wtedy kamerę HD. Jakie są ceny tych kamer nie sprawdzałem. Jak miał bym wybierać kierował bym się ceną i ergonomią urządzenia. Te różnice co wymieniłem jakiegoś wielkiego znaczenia nie mają. W tym segmencie wszystko jedno.
 

karpaczio

New member
Dzięki za odpowiedzi.

@szeniek - poczytałem; także specke, expertreviews.co.uk i reviews.cnet.com oraz pooglądałem youtube-a. Oświecenia nie było, bo tekst to jednak tylko tekst, a filmiki kręcone przez różne osoby, w różnych warunkach ciężko porównać.
@Marek.x - dzięki za info; co do stabilizacji to na yt znalazłem Demo of the Panasonic HDC-SD90's hybrid video stabilisation system - YouTube i rzeczywiście wygląda bardzo dobrze

pozdrawiam
 
Do góry