Kamera z USA - pilne!!!

ginka-stachu

New member
Witam, Mój znajomy jest teraz w USA i chciałbym to wykorzystać, aby kupił mi kamerę. Interesują mnie dwa modele Canon hf 10 lub hf 11 a może hf 100?? Czytałem na forum o tych modelach, jednakże jestem w górach i mój mobilny orange nie pozwala na ściąganie przykładowych filmów. Czy warto placić 200-300 dolców więcej?! Za róznicę można kupić odtwarzacz blu-ray którego nie mam. Nowy model ma większy dysk i nagrywa 24m/s. A kamera będzie głównie służyła mi do kręcenia rodzinnych imprez, wypadów na narty itp. Więc proszę o pomoc, o szybką pomoc gdyż znajomy jest tam tylko jeden tydzień. A czy ktoś się orientuję jeśli on kupi ją dla siebie to na lotnisku bedzię musiał płacić podatek?
 

markus_19

New member
jeśli można również dołączę się do pytania Zdecydowałem sie na kamerę sony HDR-XR500VE W stanach ich cena to około 1000$ do tego niektóre sklepy dodają pare gadżetów (pomijam jednak ich jakość) chodzi mi głównie o sama kamerę. Biorąc pod uwagę ze u nas jej cena zaczyna się od 4000 PLN to różnica znacząca nawet przy aktualnym kursie dolara. Powstaje jednak pytanie czy warto. Czy będę mógł w pełni wykorzystać zakupiona tam kamerę czy działa on może w innym systemie. To moja pierwsza kamerka i nie za bardzo się na tym znam. Może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania taki sprzęt?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:p
markus_19 napisał:
jeśli można również dołączę się do pytania ... ...

Raczej należy zadbać aby kamera miała PAL a nie NTSC "umiała" częstotliwości europejskie.
Mój znajomy sprowadził z USA kamerę SONY i miała "co trzeba", ale były korowody ze znalezieniem w sklepie właściwego modelu. Powodzenia.

Niestety zaoszczędził około 1500zł, w stosunku do MEDIA Marky. Gdyby kupował za pomocą skapiec.pl to znalazłem mu, niestety po fakcie w Euro AGD kamerę "jego" Sony HDR V520 za 2000 zł taniej :p niż w MM ( W MM 7000 w Euro AGD w internecie 4999

Najpier więc przeglądnij krajowe oferty. Bo cena ceną ale za 50zł nie warto robić sobie kłopotów "z gwarancją w razie czego" :mrgreen:
 

nairam0

New member
Ja także chciałbym prosić o opinie w sprawie kamery sprowadzonej z USA. Chodzi mi o to czy nie będzie kłopotu z odtworzeniem nagrania na lcd, plazmie przez europejskie tv full hd. Wypatrzyłem canona VIXIA HG21.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
:p

Raczej należy zadbać aby kamera miała PAL a nie NTSC "umiała" częstotliwości europejskie.
Mój znajomy sprowadził z USA kamerę SONY i miała "co trzeba", ale były korowody ze znalezieniem w sklepie właściwego modelu. Powodzenia.

a jaki to problem jest z NTSC bo nie rozumiem Twojej wypowiedzi
uzywam od dawna i nie widze problemu w technologi HD
 

markus_19

New member
Gucio50 napisał:
:p
Najpier więc przeglądnij krajowe oferty. Bo cena ceną ale za 50zł nie warto robić sobie kłopotów "z gwarancją w razie czego" :mrgreen:


W Polsce cena kamery Sony HDR-XR500 to min. 4200 PLN, w stanach można od 1000 $
http://www.amazon.com/Sony-HDR-XR500-Camcorder-Optical-included/dp/B002GJRXDK

a często dodawana jest dodatkowa bateria lub inne gadżety. Przy dzisiejszym kursie dolara daje to około 3000 wiec różnica 1200 PLN jest znaczna. Pytanie jednak czy się płaca. Czy warto ryzykować czy jednak kupić coś tańszego ale w Polsce.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sam okres czy lepiej ryzykowac i co masz
4tys ale masz PAL, gwarancje.
3 tys masz NTSC, brak gwarancji

program musi byc do danego systemu, program czesto bedzei chcial CI sie instalowac w PAL jak zobaczy lokalizacje uzytkownika, ale to nie problem, ale jesli kolega ma w innym systemie to juz problem.

wiecej roznic nie ma

a i jeszcze jedno Cło tez sie placi, ja wiem ze ktos moze przywiesc gdzies w torbie, a co jesli go sprawdza, kto zaplaci dobry wujek z hameryki
 

Pow3rman

New member
Seba_Fan napisał:
a i jeszcze jedno Cło tez sie placi, ja wiem ze ktos moze przywiesc gdzies w torbie, a co jesli go sprawdza, kto zaplaci dobry wujek z hameryki
Jak będzie miał rozpakowaną w torbie albo "pod ręką" to na pewno nie zapłaci. Nie straszcie głupotami.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
roznie bywa, czasem juz na granicy wiedza ze cos kupiles i maja taki spis
a wypisal papierek przy wiezdzie ze ma ze soba sprzet

pozatym w jednym przypadku celnicy wiedzieli ze jest cos przewozone bo mieli dane ze byl zakup

kazdego sprawa czy przewozi czy nie i to jemu sie uda badz nie, nas to nie zaboli, ale dla 1tys zl warto

Pow3rman tak duzo przewoziles, ze znasz taki chwyt zeby rozpakowac z pudelka i do torby wlozyc?

moj sprzet przejezdzal w pudelkach bo lubie
 
Do góry