kamera z przeplotem - czy warto kupować?

Kamyk79

New member
ok, a dlaczego nie da mi duzo to p? prosze wyjasni mi, bo moja wiedza na temat interlaced i progressive jest taka, ze wiem, jakie sa roznice i jaki ma to wplyw na obraz, chyba, ze nie wiem wszystkiego;(
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mam Sony a Panasonic bo ma fajny wyglad i ma duzo ustawien manulanych
ja nie rowazam TM700 pod wzgledem kupna, nie mam co nie widzialem tej kamery na oczy, nie pisze tutaj bo chce kupic, jak bym tak robil to by mnie tu nie bylo jak wikszosci osob, co sie pojawiaja co kupic i znikaja.
Ja juz nic nie wniose w temat, czekam tera az bedzie w sklepie by zobaczy i sie pobawic, jak na teraz Sony CX550 jest dla mnie na pierwszym miejscu
 

Kamyk79

New member
Dlaczego kamera TM700 jest określana mianem prawdziwego Full HD? Czy to wynika, że kamera, która nagrywa w 25p to pseudo Full HD? Czy to z tego wynika? Czy telewizja np TVN nagrywa w 50p?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Full HD to 1920x1080 chodzi o rozdzielczosc, nie ilosc klatek, jak kupujesz monitor to tez moze byc Full HD
rownie dobrze moze ktos napisac 1440x1080 Full HD

dalej uparles sie na te "p"
 

don333

New member
Dlaczego kamera TM700 jest określana mianem prawdziwego Full HD?
Bo to dobrze brzmi marketingowo. I nic więcej. Tak przy okazji, "Full HD" to nie jest żaden standard, więc producenci często interpretują to bardzo szeroko. Normalnie przyjmuje się, że Full HD oznacza 1080 linii w pionie, a więc rozdzielczości obrazu 1920x1080 lub 1440x1080.
Czy to wynika, że kamera, która nagrywa w 25p to pseudo Full HD?
Nie. To bzdura.
Czy to z tego wynika? Czy telewizja np TVN nagrywa w 50p?
Telewizje nagrywające materiał HD w Europie używają formatu 1080i50 (1920x1080 przy 50 półobrazach na sekundę, z przeplotem). 1080p50 jest niemal niespotykany.
 
Do góry