kamera z przeplotem - czy warto kupować?

Kamyk79

New member
Witam!

Czy warto Waszym zdaniem kupować kamerę, która nagrywa materiał Full HD tylko z przeplotem?
Chodzi mi o jeden model kamery Sony, która nagrywa material w interlaced a nie nagrywa materiału w progressive, ale za to wspaniale radzi sobie w filmowaniu w ciemnościach.
Czy warto kupować taką kamerę Waszym zdaniem, gdzie lepszym materiałem jest materiał nagrany w progressive, bo po pierwsze obraz jest ostrzejszy i do tego można go w dzisiejszych czasach odtworzyć na telewizorze i na komputerze, a materiał nagrany z przeplotem można odtworzyć tylko na telewizorze, a na komputerze niestety nie wygląda to najlepiej z wiadomych powodów?
Poza tym konwersja materiału z interlaced na progressive jest niestety stratna niż gdyby to miało miejsce w drugą stronę tj. z progressive na interlaced.

Jakie jest Wasze zdanie na temat takich kamer, które nagrywają materiał tylko w interlaced?

Pozdrawiam
 

Kamyk79

New member
odp

chyba tv bedzie w stanie do odczytac, a komp nie, chyba Ci sie pomylilo.

Ja wiem, ze wiekszosc amatorskich nagrywa z przeplotem, ale czy warto kupowac kamere ktora nagrywa z przeplotem, a ktora nie nagrywa w progressivie?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie, pisalem ze komp pokaze przeplot, a TV nie pokaze przeplotu

to zobacz nagranie panasonic TW700 on nagrywa bez przeplotu
 

Kamyk79

New member
Dzięki...
Zastanawia mnie jedno, dlaczego w tym tescie podane jest 60p, a na aukcji allegro widze 50p. Czy moze mi ktos z Was to wytlumaczyc?

Oto link do tlumaczenia... dla bystrzachow:) ale da sie zrozumiec wiekszosc tekstu tlumaczonego:

Google Tłumacz
 

Kamyk79

New member
niezle jeszcze zauwazylem, ze kamera ta kosztuje 1200 zl taniej w UK niz w Polsce;) Tak wiec warto ja kupic poza granicami Polski
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tez sie zastanawiam,
Sony CX550
Sony XR500
panasonic TM700
ale o TM700 malo wiem, malo jest w sieci
jak cos bedziesz wiedzial to daj znac, musze tez ja dotkac w sklepie
 

Kamyk79

New member
wydaje mi sie ze ten panasonic TM700 moze bic pozostale modele na leb, przez to, ze ma 50p. 50p daje w rezultacie ostrzejszy obraz niz 50i, dlatego jakbys kupil sonacza to gdybys skonwertowal 50i to mialbys 25p ale to juz nie to samo co natywne 50p. Pytanie jak sobie radzi panasonic przy gorszym swietle, widzialem na targach w lodzi sony xdr550, ktory jest nastepca 520 i powiem Ci ze 520 radzila sobie dosc dobrze przy gorszym swietle, pytanie czy panasonic tm700 ma rownie czula matryce jak np. sony xdr550. Pisza w opisie/radzi sobie dobrze przy gorszym swietle bez szumow, wiec moze byc ciekawie:) Ja mam obecnie canona hf100 i chce go zmienic bo wkurza mnie przy filmowaniu 25p ze musze tak wolno zmieniac kadr. no i przy panasonicu tm700 jest bitrate 28 Mbps, wiec jakosc moze byc naprawde dobra, bo ja w canon hf100 mam 17 Mbps, czyli az 11 Mbps gorzej. Jak bede kupowal to na pewno w Anglii na amazonie, juz tak kupowalem calkiem niedawno oryginalne oprogramowanie komputerowe i zaoszczedzilem 2000 PLN niz jakbym kupowal w Polsce.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tak UK jest tansza
czasem oplaca sie leciec kupic i wrocic i cos nagrac
Nie wiem czy te 50p jest tak duzo lepsze nic 50i, na TV nie ma az takiej potrzeby, wiadomo dobrze zeby bylo. Zobacz sobie nagranie 50i i 50p czy jest tak duza roznica.
Gdzies czytalem ze TM700 troche slabszy w oswietleniu slabym jest, ale nie wiem czy nie chodzilo o poprzedni model, ciezko cos znalezc i to rozstrzynac malo osob ma. Dobrze miec dwa sample te same z sony i panasonica w slabym swietle to by sie widzialo jak to jest, ja jade do sklepu sie pobawic to moze bede wiedzial, ale to jak ja znajde :)
Panasonic HDC-HS700 & HDC-TM700 1080p60 cams - Page 3 - AVS Forum

17 Mbps jest OK, ja miedzy 9 a 15 nie widzialem roznicy na 40 calach
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sorki ale cos mi tu nie gra, nastawiles sie na 50p a nie wiesz co to jest 50p, ani nie wiesz jak program sobie radzi i TV, a co ma se tam radzic.
teraz niestety, z przykroscia stwierdzam ze nie za bardzo masz pojecie (pewnie tak jak ja), ale cos chyba mylisz swojego canona (dzilanie 24p itd), wez sobie jak pisalem zobacz pliki zrodlowe nie youtube w 50i i 50p obejrzec ocen i napisz co widzisz, moze bedzie latwiej
 
Do góry