kamera z funkcją slow motion

Kamyk79

New member
Witam!

Mam kamerę Panasonic TM700. Za pomocą tej kamery nagrywam zawsze materiał 1080p/50p. Używam też opcji nagrywania poklatkowego.

Mam teraz do Was pytanie:
- chciałbym kupić kamerę, która będzie miała jakość obrazu taką jak Panasonic TM700 czyli 1080p/50p.
- chciałbym, żeby w takiej kamerze była również możliwość nagrywania poklatkowego, czyli nic jak na razie bez zmian
- ale chciałbym, żeby ta kamera miała możliwość nagrywania nierozmazanego efektu slow motion, czyli włączam wajhę:) i nagrywam materiał w zwolnionym tempie bez straty na jakości czyli bez pogorszenia obrazu np. w 100p czy 300p - nie wiem jakie są obecne możliwości, ale chodzi mi o to, żeby wykonać coś podobnego do tego co jest pokazywane na meczach EURO 2012 jak zawodnicy np. faulują i obraz jest idealny.
- dodatkowym plusem byłoby lepsze radzenie sobie w ciemnych pomieszczeniach (w stosunku do tego co oferuje Panasonic TM700)

Oczywiście nie wiem ile taka kamera by kosztowała, ale może podacie parę przykładów i nie wiem też czy wogóle taka kamera istnieje dla amatorskiego rynku.

Jestem w stanie wydać na taką kamerę 5000 złotych, no chyba, że to jest zbyt niska kwota to proszę podajcie chociaż przykłady, może wydam więcej jak się napalę.

Pozdrawiam
K.
 

fransua

New member
Raczej nie znajdziesz takiej kamery w tej kwocie. Moim zdaniem to co masz już da ci dobre wyniki + twixtor. Nagrywając w FHD w 50p masz "nadwyżkę" klatek. Standardowo jest ich 25 w przeplocie. W trakcie montażu utwórz projekt w 50i a w samym programie zmień właściwości pliku na 25 w przeplocie. Nagranie automatycznie zwolni o 50% a obraz będzie odtwarzał się płynnie bez żadnych wspomagaczy. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej "upłynnić" nagranie to tu właśnie wkracza twixtor, który wygeneruje brakujące klatki. Jak to zrobić dowiesz się z tego filmu - klik
 
Ostatnia edycja:
Do góry