Kamera Sony - którą wybrać? Cena:2500-4000.

krazy777

Member
Bez reklam
Witam, potrzebuję pomocy w wyborze kamery w przedziale cenowym powiedzmy 2500-4000zł. Do tej pory posiadałem Sony DCR-SR38 z 70GB dyskiem i nagrywającą w SD. Z kamery jestem bardzo zadowolony, ale wraz ze zmianą telewizora jakość nagrań przez nią oferowanych nie spełnia moich oczekiwań. Dlatego też chciałbym kupić coś nowszego, oferującego zapis w Full HD. Od kilku tygodni oglądam różne modele w necie i ściągam filmiki/sample. Niestety mętlik w głowie coraz większ :p Patrzyłem na różne marki: Sony, Panasonic, Canon. Żeby zawęzić pole poszukiwań postanowiłem, że wybiorę coś z Sony. Zadecydowały o tym niezawodność dotychczasowej kamery (a używało ją kilka osób na różnych wypadach i nic się z nią dzieje), posiadanie oryginalnej torby Sony i akumulatorów FV100 i FV50. A więc trochę kosztów odpada na starcie.
Czego oczekuje od kamery i do czego będzie służyć?:
* musi nagrywać w możliwie najlepszej jakości,
* musi bardzo dobrze radzić sobie w pomieszczeniach, przy sztucznym i słabym świetle,
* dobrze by było, żeby posiadała wbudowaną pamięć,
* musi posiadać dobrą stabilizację obrazu,
* będzie służyła do filmowania wakacyjnych wypadów, imprez rodzinnych, zbliżającego się powoli potomka hehe (dlatego bardzo ważne jest by dobrze radziła sobie w słabym oświetleniu i miała dobrą stabilizację).
* mogą być bajery, projektory, dżipiesy i takie tam ale nie kosztem obrazu.

Przeglądając neta znalazłem takie oferty:

1. SONY HDRCX690 WIZJER ZOOM 10x FULL HD 50p - ŁÓDŹ (2283740975) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

2. 24GW KAMERA SONY HDR-PJ580VE 20.4 MPIX 32GB POZNAŃ (2273091727) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

3. WYPRZEDAŻ!!! SONY HDR-PJ50VE 220 GB (2285956198) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

4. WROCŁAW SONY HDR-CX570E HDR-CX570 E od ręki (2250266905) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

5. SONY HDR-TD10 FULL HD 3D, 64 GB, 12x,LCD 8,8 -ŁÓDŹ (2257365710) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

6. SONY HDR-TD10 FULL HD 3D, 64 GB, 12x,LCD 8,8 -ŁÓDŹ (2257365710) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Przyznam się bez bicia, że wogóle nie znam się na tych wszystkich parametrach i cyferkach. Oczekuje tego co wypisane powyżej. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Cena od 2500 do 4000.

Moim faworytem w zasadzie jest CX570 bo najtańsza w tym zestawieniu. Ale jeśli będzie taka potrzeba (poparta faktami i jakością) to się naciągnie budżet do wyższych kwot. Tylko, czy warto? Co rok wchodzą nowe modele i nowe bajery.

oneGabryś i Gucio50 liczę na Was.:razz:
 

oneGabryś

New member
oneGabryś i Gucio50 liczę na Was.:razz:

O, jak miło :)

Na bazie sporządzonej przez Ciebie listy wybrałem - w mojej opinii - najlepszy model. Kamery, które wypisałeś, są dość różnorodne - ma to odzwierciedlenie w ich wyposażeniu, cenie, ale przede wszystkim jakości nagrań.

Moją faworytką jest HDR-CX690E. Pod względem możliwości przebijają ją dopiero modele HDR-CX730E, HDR-PJ740VE wprowadzone w tym roku. Myślę, że kluczowe są jej następujące cechy:
- duży przetwornik, co wpływa na czułość kamery i jakość obrazu w słabszym świetle (dodatkowo możemy skorzystać z nagrywania w podczerwieni w trybie "NightShot");
- dobra, optyczna stabilizacja obrazu;
- szerokokątny obiektyw, który "złapie" odpowiednią ilość przestrzeni - to cecha szczególnie cenna przy nagrywaniu w pomieszczeniach;
- nagrywanie wideo w najnowszym trybie 50 pełnych klatek na sekundę w 28Mb/s oraz dźwięku przestrzennego 5.1.

Mógłbym się rozpisywać o konkretnych wartościach, jednak zdaje się, że potrafisz ocenić jakość nagrania na podstawie filmu z kamery. Swego czasu przygotowałem próbne nagrania z kamery HDR-CX700VE, która jest identyczna z HDR-CX690E pod względem optyki, oprogramowania, przetwornika, więc proponuję Ci obejrzenie poniższego filmu; możesz go potraktować, jakby był nagrany HDR-CX690E:

Sony HDR-CX700VE nagrania testowe / CX700 Handycam test footage [HD] - YouTube

Pozdrawiam.
 

oneGabryś

New member
No ale to zawsze jakiś sposób na obejrzenie, podgląd materiału z wymarzonej kamery. Mimo, że YouTube dodatkowo konwertuje filmy po swojemu, i tak można wychwycić różnice w jakości pomiędzy różnymi kamerami albo takie cechy jak czułość w słabym świetle czy głębia ostrości obiektywu. Oryginalne pliki mają z reguły dużą objętość, stąd link do YT. Jeśli chcecie, mogę Wam podesłać kilka surowych plików z HDR-CX700VE.
Pozdrawiam.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dokładnie, z tego filmiku co mi podesłałeś wyciągnąłem to co mi najpotrzebniejsze, czyli nagrywanie w słabym świetle.
Dzisiaj się wybieram do Sony Center i pooglądam te kamery z bliska i zobaczymy co się spodoba.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Po wizycie w Sony Centre napaliłem się na HDR-CX730E.

HDR-CX730E (HDRCX730E, HDRCX730EB.CEN) : Podstawowe informacje : Aparaty i kamery : Sony

Cena 4300. I tu się zaczyna problem, bo moje akumulatory nie pasują jednak do tych nowych kamer i brak wbudowanej pamięci a więc kolejne koszty. Teraz trzeba sobie zadać pytanie czy warto płacić tyle za kamerkę? Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, zwłaszcza ta nowa "pływająca" optyka.

Ale skoro baterie nie pasują to czemu nie tańszy (a przez wielu uznawany za lepszy) Panasonic? Np.:

WROCŁAW PANASONIC HDC-HS900 +torba za220zł GRATIS (2268248648) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo

WROCŁAW PANASONIC HDC-HS900 +torba za220zł GRATIS (2268248648) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Głowa mała od tego wybierania itd.
 

Arek

Member

cena jest najniższą w PL, co za tym idzie jest spore prawdopodobieństwo że to tylko "wirtualna" zajawka, albo kamera jest z dystrybucji np niemieckiej, tym bardziej że jest problem z dostępnością tej kamery, o ile wiem na razie była/jest dostępna tylko w salonach Sony i to nie we wszystkich.

Choć z drugiej strony cena 3900 wydaje się spokojnie osiągalna skoro idzie teraz promocja w salonach Sony w cenie 4299.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Jest tam dopisek od 1-3 dni dostępność, więc może być tak że wogóle jej nie mają jeszcze. Dokładnie tak jak pisze Arek, w Sony stoi za 4299 i mają je od niedawna.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Bo maja silna kompresje, jak ktos chce cos dobrego kupic i lepszego niz ma, to surowe pliki sa najlepsze, oczywiscie nie odrzucam youtube.
 

filip122

New member
Nikt nie odpowiedział, więc zaryzykowałem i wziąłem CX730. Zobaczymy jak to to się będzie sprawować.

Przeczytałem Twój watek na temat wyboru kamery. Sam jestem obecnie w czarnej du...e.

Niby się znam na tych wszystkich parametrach bo filmuje zawodowo na profesjonalnych kamerach, ale w segmencie kamer amatorskich w ogóle nie mam rozeznania, Chciałbym kupić jak Ty kamerę raczej taniej niż drożnej na wycieczki i wakacje,

Jestem Ciekaw Twojej opinii na temat zakupionej kamery czy jesteś w pełni zadowolony i czym się kierowałeś wybierając ten model , a nie jakiś tańszy? , a jest ich dużo tych tańszych.


Pozdrowionka Darek
 

krazy777

Member
Bez reklam
Powiem Ci, że ja się w ogóle nie znałem na tych parametrach itd a moje rozeznanie w rynku było zerowe. Wtedy akurat jak kupowałem to zbliżał mi się wyjazd na urlop i chciałem koniecznie już kupić jakąś kamerę. Myślałem nad Panasem, ale ciężko gdziekolwiek je obejrzeć. Wybór padł na droższą a właściwie najdroższą ze względu na to, że miała ten nowy system stabilizacji. Stwierdziłem, że przy kręceniu dziecka to się przyda.

Z kamery jestem zadowolony, nagrywa bardzo ładnie mimo to że (wstyd się przyznać) do dzisiaj jadę na iAuto ustawieniu. Po prostu nie znam się co tam w opcjach zmienić żeby jeszcze ładniej mogło być hehe problemem jest tylko ilość miejsca, które zajmują nagrania.
 
Do góry