Kamera Sony dcr-trv22e i samsung le46b6000

Krvavy

New member
Mam prośbę o wskazania optymalnej metody połączenia tych dwóch urządzeń. Dotąd podłączałem kamerę do LCD Panasonica zwykłym kablem audio video (czyli 3 czincze). Nowy Samsung nie ma takiego wejścia. Podejrzewam, że będę musiał posłużyć się jakimiś przejściówkami. Chodzi mi oczywiście o odtwarzanie filmów z kamery na telewizorze. Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Kamera ma następujące gniazda:
Wejście audio
TAK
Wyjście audio
TAK
Wejście wideo
TAK
Wyjście wideo
TAK
Wejście S-Video
TAK
Wyjście S-Video
TAK
Wejście i.LINK™ (DV)
TAK
Wyjście i.LINK™ (DV)
TAK


Telewizor ma następujące gniazda:
HDMI 4 USB 1 Cyfrowe Audio (Optyczne) 1 Audio Out L-R (Mini Jack) Nie Wejście PC (D-sub) 1 Wejście Audio PC (Mini Jack) 1 Component (Y/Pb/Pr) 1 (Mini Jack) Composite (AV) 1 (Mini Jack) Ethernet (LAN) Nie Wejście antenowe 1 Wejście CI (Common Interface) Tak
 

Krvavy

New member
Oczywiście że mam, w standardzie są kabelek audio video (czyli mini jack od strony kamery i 3 czincze na wyjściu) i kabel usb. Mam też dokupiony kabel fire wire który podłączałem do karty graficznej kompa. Z tych trzech użyć mogę jedynie usb, ale to jest najsłabsza jakość. Chodzi mi bardziej o kombinacje z S-video itp.
 

pkomp

New member
??????????????????????????????????????????

to łączysz kablem audio video
jesli kamerka potrafi działac po usb jako mass storage to mozesz spróbowac przez usb

o czym piszesz twierdząc że przez usb jakośc jest słaba?toz to czyste dane cyfrowe jak przez firewire i hdmi
a firewire nie podłacza się do karty graficznej bo nigdy takowe (posiadające firewire) nie istniały
 

Krvavy

New member
Kabelkiem audio video nie połączę, bo Samsung nie ma wejścia na 3 czincze. Spróbuję w takim razie po USB. Mówiłem o słabej jakości bo po podłączeniu kamery przez USB do kompa "automatycznie" zmniejszało mi obraz do niższej rozdzielczości i nadawało się to tylko do wrzucania filmów na youtube. Do "prawdziwej" obróbki filmu musiałem podłączać kamerę przez gniazdo I-link DV czyli IEEE1394 popularnie zwanym firewire.

firewire4-6.jpg
 

pkomp

New member
z tego co wypisałeś masz composite na minijacku w tv?dobrze rozumuję?to musiałbyś przez to podłączyć

usb nie słuzy też do zgrywania materiału na kompa?
 

Krvavy

New member
Z nieznanych mi przyczyn telewizor w ogóle nie widzi kamery przez USB (kamera jest włączona w trybie VCR i komputer widzi ją OK). Cały czas pozostaje więc aktualne moje pytanie jak mogę podłączyć te dwa urządzenia np. z wykorzystaniem s-video w kamerze. Chodzi mi przede wszystkim o to jakie przejściówki dostępne są na rynku, żeby spiąć ze sobą gniazda tych urządzeń.
 
Do góry