Kamera półprofesionalna do Filmowania Wesel

fazi112

New member
Witam,
zamierzam kupić kamerę, która służyć mi będzie głównie do filmowania wesel, czasem może jakieś inne eventy.

Czytam jednak to forum i powiem szczerze, że głowa mnie już powoli zaczyna od tego wszystkiego boleć:) bo tutaj 3xCCD, tutaj CMOS, a tutaj się przesuwa, tutaj krzywo, a tutaj paski od fleszy itd



oglądałem na allegro
sony-fx1000
jako znawcy podpowiedzcie mi na co patrzeć,czym się kierować przy wyborze kamery półprofesjonalnej

Pozdrawiam Robert
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,
zamierzam kupić kamerę, która służyć mi będzie głównie do filmowania wesel,

Kamera półprofesjonalna to tak jak pół-dziewica.
Albo masz pieniadze(20-30 tys zł) albo jesteś biedny i masz 6-7 tysiecy.

Pewnie to drugie.
Dobra i szczera rada to sony HDR-HR550, lub zaczekaj na nowe Sony z matrycą APS-c.


Na ból głowy polecam paracetamol. A najulepiej zdrowy tryb zycia.



Rozumiem, ze moje rady, obie, moga Ci sie wydawać niegrzeczne, ale drogi kolego, z tego forum, sa szcere i zyczliwe starszego od Ciebie kolegi(60l). Zresztą wszystko co szczere i zyczliwe, nauczyłem sie juz tego, brzmi niegrzecznie. Ze smutkiem stwierdzam, ze moi znajomi , koledzy i przyjaciele, uwielbiaja byc oszukiwani. Nie znosza szczerosci uczciwosci i wyrazów sympatii.

Uwielbiaja "cmoknięcie powietrza" obok uszu, jezeli rozumiesz co mam na mysli.

Kup sobie Sony 550, z tymi weselami różnie bedzie. Ale synka w zoo na osiołu sfilmuje naprawdę dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jesli ogladales to kamere co piszesz, to zobacz w salonie ta co gucio pisze
pozatym skoro tyle czytales to chyba pytania nie umiesz dalej zadawac.
 

fransua

New member
Obejrzyj pierwszą z nich, NEX, sam sie do niej przymierzam na przyszłe wakacje.
Nowa kamera Handycam? NEX-VG10E : Sony
Kamera NEX bazują na przetworniku z aparatu SONY Alpha. Ciekawostka Sony A33 i A55V przegrzewają się podczas filmowania - Foto - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test
Do wyboru w tym przedziale cenowym są Panasonic HMC 151, Sony HDR-FX1000 E, Sony HDR-AX2000 E, Canon XH-A1 Jako zapas Panasonic HDC-SD700.
 

don333

New member
czym się kierować przy wyborze kamery półprofesjonalnej
Przy zakupie każdego sprzętu najważniejsze jest to, jaki jest budżet.

A przy kamerach półprofesjonalnych zwróciłbym uwagę na:
  • Jak wygodnie możesz ją trzymać, z założenia że skoro wesela / inne wydarzenia, to pewnie do nagrania jest przynajmniej parę godzin. Skoro określasz się na 10-13k zł, to łapią się na to głównie kamery "ręczne", czyli dość lekkie i małe, żeby trzymać je jedną ręką przed sobą, ale niestety taki tryb pracy jest dość męczący. Najlepiej poprzymierzać się do wybranych paru modeli w rzeczywistości.
  • Sposób nagrywania materiału. W tym przedziale cenowym ciągle królują kamery na kasetki DV / MiniDV. To bardzo sprawdzone i pewne, ale nie najwygodniejsze rozwiązanie, głównie dlatego, że potrzeba ich kilka żeby nagrać więcej niż np. 1,5 godziny materiału. Do tego przy obróbce najpierw trzeba kasetkę zgrać na komputer w czasie +/- rzeczywistym nagrania. Drugie rozwiązanie to kamery na karty pamięci, ale tu wadą jest dużo bardziej ograniczony wybór. Z kasetek DV bardzo dobre oceny zbiera HDR FX1000 od Sony (starszą wersję HDR FX7 znam i też mogę polecić, cena pewnie korzystniejsza będzie), z kamer na kartę w zasadzie w tej cenie to tylko po jednym modelu od JVC - GY HM100 i Panasonic - AG HMC41 (różnice między nimi to format nagrywania).
  • Dodatkowe funkcje, których możesz potrzebować - np. wejście dźwięku XLR, wyjście HDMI itp.

Edycja: zapomniałem o tej nowej NEX-VG10 od Sony. Fakt, to też dobry wybór. Tu tylko jednak uwaga - to kamera z wymienną optyką, więc jak się trochę tej optyki dokupi, to cena może się drastycznie zmienić. Ale ogólnie to bardzo ciekawa pozycja.
 
Ostatnia edycja:
Do góry