Kamera mini DV, Prośba o pomoc.

mariuszsz79

New member
Witam...
Tak się złożyło że zakupiłem już kamerę. Jest to używany NV GS 280. Cena 1000 PLN.
Jeśli sprzedający się nie myli to kamera nagrała aż dwie kasetki po 60min.
Mam nadzieję że będę zadowolony.
Mam też lekkiego stracha bo to używka.
[FONT=&quot]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=955471711
[/FONT] [FONT=&quot]Informacje z sieci wskazują że 3 CCD ma wpływ na jakość nagrań - (pozytywny) zwłaszcza przy lekko słabym oświetleniu.
[/FONT] Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.:bober:
Oczywiście jak ją dostanę to dam znać jak to wygląda w praktyce.
Pozdrawiam
Mariusz


[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

januszpe

New member
Zastanawiam się po co w takim razie prosiłeś o poradę skoro byłeś nastawiony na zakup w myśl hasła "na złość babci odmrożę sobie uszy"? A tak dodam ze 3CCD w żaden sposób nie wpływa na jakość nagrania bo to tylko 0,4Mpixela czyli w dalszym ciągu DVD. Niby lepiej odwzorowuje kolory niz 1 przetwoenik ale to tylko niby.
 

mariuszsz79

New member
Na początku rzeczywiście byłem nastawiony na miniDV, póżniej zacząłem się zastanawiać i wciąż nie byłem pewien. A kupiłem ten egzemplarz bo taki się trafił akurat i tyle.
Jeśli chodzi o 3 CCD to jest lepszy obraz zwłaszcza kiedy brakuje odrobiny światła- tak przynajmniej wyczytałem i obejrzałem na testach i opiniach których przejrzałem ostatnio tony :).
A ostatecznie do tego nośnika nagrań przekonało mnie kilka rzeczy o których pisałem wcześniej sam i na które zwracaliście mi uwagę Wy.
Np. wakację - kamerowanie...i po chwili kończy się kaseta to ją wyciągam, wkładam następna z kieszeni i jazda dalej. Nie muszę biegać i szukać lapka żeby zrzucić materiał, nie muszę też mieć kosztownych kart (najlepiej kilku). Kasetki (za 7-8zł) mogę leżeć latami i czekać na moją ochotę jeśli bede chciał zmontować.
Oczywiście nie da się ukryć że przyszłość należy do innej formy zapisu ale uznałem że w tej chwili w cenie jaką mogę zapłacić nie kupiłbym nic porządnego w tej technologii.
Jestem bardzo zadowolony że założyłem ten post bo kilku kolegów rzuciło mi na oczy nowe rozwiązania o których wcześniej nawet nie myślałem. Zresztą dzięki wizytach i poradach z tego forum kupiłem kilka sprzętów domowych RTV, jestem mega zadowolony i mam poczucie dobrze wydanych pieniędzy.
A ten post na przyszłość może komuś jeszcze się przyda.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Mariusz
 

januszpe

New member
I tym postem udowodniłeś że właściwie nie bardzo wiesz co mówisz, otóż ja mam kamerę z dyskiem twardym na który mieści się ok 7h nagrań FHD a w systemie DVD to chyba z 17h, to mniej więcej jak Twoje 17 kaset miniDV tak więc nie muszę wcale szukać żadnego lapka to bzdura. Na dodatek moja kamera ma jeszcze możliwość nagrywania na kartach SD co daje dodatkowe godziny. Po drugie jeśli nagrasz 4 kasety to mniej więcej 60X4=240 minut nagrania i tyleż samo przegrywania z kamery na laptopa, ja przegrywam moje HD kilka sekud no może 2- 3 minuty. Tak więc nie noszę żadnych rupieci po kieszenia czy torbach mam wszystko w kamerze. Mam laptopa 2Ghz Centrino a więc wcale nie taki mocny jak piszesz. Składanie filmu to czasochłonne zajęcie niezależne od komputera, całość sprowadza się do renderingu i czasu jego trwania, tym jednak się wcale nie przejmuję bo robię start i idę spać rano wszystko gotowe. I jeszcze jedno nie licz na to że kasetki można przechowywać latami to też bzdura, w czasie eksploatacji przekonasz się że praktycznie nowe wczasy to nowy zakup kasetek których niestety ubywa w ofercie sklepów. I ciągle udowadniasz że 3CCD daje "lepszy" obraz ja Ci mówię że format DVD to DVD żebyś wepchnął tam same diamenty.:bober: A wiem to ze swojego doświadczenia. Pozdrawiam.
 
Do góry