Kamera mini DV, Prośba o pomoc.

mariuszsz79

New member
Cześć
Wraz z żoną postanowiliśmy kupić kamerkę. Jej główne przeznaczenie to kamerowanie naszego potomka, wakacje i imprezy domowe.
Budżet 1500. Nośnik - mini DV
Kiedyś zastanawiałem się nad kamerkami panasonika NV 280 , NV 320 tzn takimi z trzema przetwornikami. Niestety dziś nie są już dostępne...
Czy można kopic coś podobnej klasy?
To dla mnie trochę dziwne że producent juz zrezygnował z takiej technologi z nimi DV i w tej klasie cenowej.
Prosimy o wsparcie fachowe.. :smile:
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Mariusz
 

mariuszsz79

New member
Jeśli chodzi o używane sprzęty elektroniczne to raczej jestem na nie, trochę strach. No chyba że z pewnego żródła np od znajomego czy z zaprzyjaźnionego forum - wtedy inna sprawa.
GS 320 to zdobycie nowej chyba już niemożliwe. Może zagranicą??
W takim razie co robić?? Kurde trzeba było kupować jak był i sprzęt i chęci... Swoją drogą zawsze myślałem że jeśli odłoży się kupno elektroniki o parę miesięcy to może być tylko lepiej : albo taniej albo lepszy sprzęt za te same pieniądze. Widać nie zawsze to się sprawdza.
No i co teraz robić?
pozdrawiam
 

crony

Member
wg mnie to wszystko robi sie juz powoli nieosiagalne poniewaz wchodzi wszedzie High Definition i takiej kamery na twoim miejscu bym szukal
 

mariuszsz79

New member
Wybrałem mini DV ze względu na łatwość, wytrzymałość (i koszty) archiwizacji, ale i dla łatwości obróbki materiału.
Na Full HD nie zależy mi wcale.
Mam pytanie czy jakość nagrań na HDD i kartach pamięci jest porównywalna? Oczywiście w odniesieniu dla wyłącznie domowych ujęć typowo amatorskich.
Myśle że wyjścia mam dwa. Albo jak sugerujecie makerka HDD (lub karty pam.) albo kupienie naprawdę taniej kamery mini DV (np. można jeszcze dostać Panasonica NV GS 90- sprawdzałem przykładowe nagrania i w świetle dziennym jest całkiem ładnie, przy gorszym oświetlenie znaaaacznie gorzej):|
Mam jeszcze takie pytanie skoro nie ma w ofercie kamerek mini DV (dziś byłem w MM i Avansie i nie było żadnej) to jak będzie w najbliższej przyszłości z kasetkami DV?:???:
 

januszpe

New member
No cóż sam sobie odpowiedziałeś, szukałeś i nie znalazłeś, poprostu pójdą na przemiał jak kasety VHS. Karty są wygodniejsze nie brudzą się nie parują, są praktycznie niezniszczalne.Wiele razy zdarzało mi się nic nie nagrać przez zabrudzoną lub zaparowaną kasetę to było upiorne. Zapewne nie posiadasz TV HD, tak mi sie wydaje po Twoich słowach że "nie zalezy Ci na HD", ale zapewniam Cię jeśli obejrzysz swój materiał DVD w proporcjach obrazu 4:3 na ekranie TV HD 16:9 bedziesz to chciał jak najszybciej wywalić, wiem to po sobie, poprostu nie da się tego oglądać. Zastanów się wszyscy Ci tu dobrze radzą. Myślisz o systemie który idzie na śmietnik a właściwie już poszedł.
A jeszcze dodam że nieprawdą jest ze kasety są trwalsze, obróbka łatwiejsza i lepsza archiwizacja akurat wszystko to, może tak było 3 lata temu , dziś dysk i karty to niedościgniony nośnik dla kaset DV, oczywiście amatorskich, nawet nie ma co porównywać.
 
Ostatnia edycja:

mariuszsz79

New member
Panowie dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi.
Prosiłbym żebyście wyrazili jeszcze jedną opinię.
Ze względów na to, że do obróbki Full HD potrzebny jest dość mocny komputer (tak wyczytałem)a ja jak narazi nie przewiduje gruntownej wymiany sprzętu domowego proszę was o opinie o tym wyrobie (duża szansa na to że kupie ją w ciągu kilku dni jako alternatywę dla taniej NV 90)

Panasonic KAMERA SDR-S50 - CZARNA kupić tanio

Ktoś mi powiedział że dla niego o wartości pamiątki stanowi nie jej wartość i specyfikacja techniczna ale sentymentalna bardziej. A ja właśnie potrzebuję kamerki do uchwycenia pewnych chwil..i tyle.
Czy odrabianie filmu z takiego nośnika jest naprawdę takie uciążliwe jak wielu mówi?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

czenio1

New member
Kamera mini DV

Januszpe ma całkowitą rację. Najpóźniej za rok będziesz żałował. Ja miałem Kamerę na mini DV
(Sony DCR-TRV60E) i byłem z niej bardzo zadowolony do czasu kiedy zakupiłem TV full HD oraz
kiedy zobaczyłem na nim film nakręcony kamerą Full HD. To po prostu trzeba zobaczyć. Obecnie
mam kamerę również sony (jestem przekonany do tej marki jeżeli chodzi o kamery) SR 12 z twardym
dyskiem 120 Gb nagrywającą w formacie AVCHD . Filmy nagrywam na płytki DVD w formacie AVCHD
i odtwarzam na blu= reyu LG 370 za 399 zł. Koniecznie przed podjęciem decyzji o zakupie zobacz
obraz z kamery full HD na telewizorze full HD
Pozdrawiam.
 

mariuszsz79

New member
Jaką trzeba kartę aby na kamerce HD nagrać w tej rozdzielczości ok 6 godzin materiału?
Kurde..wciąż się zastanawiam nad tym panasonikiem z Waszego linka. No i gdzie przechowywać taką masę materiału np z całego roku .
Pozdrawiam
 

czenio1

New member
Kamera mini DV

Na karcie 8 GB w mojej kamerze pokazuje, że mogę zapisać ok. 120 minut filmu w najwyższej rozdzielczości
 

czenio1

New member
Kamera mini DV

Przy ustawieniu rozdzielczości na SD pokazuje 174 minuty. W obu przypadkach dzwięk nagrywania
ustawiony jest na wielokanałowy tj. 5.1ch.
Kamera sony HDR-SR12 Karta pamięci Memory Stick PRO Duo 8 GB
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To coś dużo tego materiału na karcie 8GB. Ja na karcie 16GB mogę w najwyższej jakości nagrać 129 min materiału. ( 1920x1080, 17Mb/s, kamera Canon HF100)
Mariusz materiał możesz spokojnie przechowywać na zewnętrznym dysku - można kupić 500GB poniżej 300zł)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
To dla mnie trochę dziwne że producent juz zrezygnował z takiej technologi z nimi DV i w tej klasie cenowej.
Prosimy o wsparcie fachowe.. :smile:
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Mariusz

Mechanika kosztuje, pamięci flash tanieją. To jest przyczyna. Musisz się spieszyć, za parę miesięcy nikt, za wyjatkiem manty, takich kamer nie będzie sprzedawał. Kup też trochę kasetek, bo zaczyna ich brakować w MediaMarkt i Saturnie, przynajmniej we Wrocławiu.

Ale tak serio to kup sobie jakąć niedroga i porządna kamerę na MemoryStick lub SD a będziesz zadowolony

skapiec.pl Twoim przewodnikiem:krol:
 

zieloony

New member
Kolego nie pchaj się w kamery SD.
Ja się nad tym zastanawiałem rok temu, i na szczęście nie dałem się przekonać (sam sobie).
Mam nie dużo materiału SD i materiał FullHD z zakupionej kamerki (Canon HG20) , TV 32'' i tego materiału SD szczególnie z pomieszczeń poprostu nie da się oglądać, natomiast HD - miodzio.

Jak nie masz TV LCD, to napewno w nie długim czasie będziesz miał, więc naprawdę się zastanów.
 

mariuszsz79

New member
Czy pod pojęciem "niedroga i porządna kamerę" można podpisać np HDC-SD10, bo raczej to jeszcze byłbym w stanie finansowo wydolić. Chociaż z tego co udało mi się zobaczyć i wyczytać to przy słabszym świetle rewelacji nie ma - delikatnie mówiąc. Do tego musiałbym dokupić kartę min 8GB i od razu taki dysk twardy o którym wspominał kolegahttp://www.hdtv.com.pl/forum/members/marciniozo.htmlmarciniozo.Aby ewentualnie podtrzymać dyskusję to napisze że kamery na tzw taśmy - miniDv zniknęły jedynie z klasy cenowej tej najniższej - tzn dla amatorów i może...dla tych co lubią gadżety (bez obrazy - pisze też o sobie) :razz:
Na rynku bardziej profesjonalnym wciąż pracuje się na taśmach...nie wspominając o tym czym kręci się prawdziwe filmy fabularne albo komercyjne. Hmm jest coś co sprawia że w tamtym sektorze nie bardzo zadomowiły się dyski karty itp.
Oczywiście moja wypowiedz jest czysto laicka...a Koledzy jak uważają?
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobrze kombinujesz.....
Co do filmowców faktycznie "lubią taśmę". Co do jakości przy kiepskim oświetleniu to w tym przedziale cenowym niestety rewelacji nie ma. Nie znajdziesz kamery za 1,5tys zł, która przy słabym świetle da Ci piękny obraz....cudów nie ma.
 

czenio1

New member
Marciniozo masz rację żle odczytałem. Na kakcie 8 GB w pełnej rozdz.
(1920 x 1080) można nagrać 58 min filmu z dzwiękiem 5.1ch
 
Do góry