Kamera HDR-XR520VE, nowy zakup

BEJAN

New member
PORADA Sony XR520

Witaj kolego!
Jak już masz kamerę 520 sony, powiedz mi jaka jest naprawde czułość tej kamery. Z tego co piszą to 11 luxów. Ja jestem zainteresowany pomiarem przy migawce 1.50 sek. Nie jak nieraz piszą przy 1.25 sek. obecnie mam sony HC7. a mam możliwośc wymiany na XR520, za mała dopłatą. z góry dziękuję
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
z tego co wiem, jak ktos kupuje na firme to powinien dana rzecz miec w firmie w razie kontroli US, jak by bylo inaczej to bym mial wiele rzeczy w domu w ten sposob, a nie mam.
No ale to raczej temat na fora prawnicze

Nie rozumiem troche tutaj przyczepiania sie do Gucio50, nikogo nie bede bronil, ani nic takiego, ale zaczyna to byc przegiecie.
Jak widac Gucio lubi sobie czytac inny posta a w innym dac odpowiedz :)
 

macbat

New member
żeby zakończyć te gadki nie na temat: to, że pisałem, że faktura w momencie zakupu była wystawiana na firmę, nie oznacza, że znajduje się ona na stanie tej firmy (znajomy krótko po zakupie tej kamery tę firmę (jednoosobową) zamykał i rozliczył się z US.
Więc jeśli można, trzymajmy się teraz w wątku samej kamery.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kiedy beda nowe kamery?
moze cos juz wiadomo, albo od poniedzialku sie zacznie
ostatnio bylem w salonie sony i co dziwne brak XR wszystko sie sprzedalo cena okolo 4700 fuj jak drogo
 

Lookson

New member
Cześć wszystkim,

zastanawiam się nad zakupem kamerki sony http://www.ceneo.pl/2119264 . W okolicach połowy marca spodziewam się dziecka dlatego też chiałbym zakupić dobrą kamerę, żeby uwiecznić przyszłego maluszka :) Ogólnie czytając opinie są dobre dla tego modelu. Byłaby to moja pierwsza kamera dlatego kusi mnie głównie ze względu na tą niby dobrą stablilizacje obrazu co by pomogła mi przy mojej niepewnej ręce :) Zależy mi na ładnym obrazie HD. Mam dwa telewizory na których będę oglądał wyreżyserowane przez siebie filmy ;) Jeden to Sony Bravia KDL-46Z4500 i Philips 42PFL9632. Proszę was po prostu o radę czy to dobra kamera na początek oraz o ewentulne propozycje z konkurencyjnych marek.

Aha i jeszcze przypomniało mi się jedno ... Mianowicie siedzicie w temacie więc pewnie mniej więcej wiecie kiedy wyjda jakieś nowości ciekawe. Dlatego prosiłbym ewentualnie o informacje. Do marca jeszcze jest 2 miesiące więc może się wydarzyć sporo.
 
Ostatnia edycja:

luznyPL

New member
Witam.

Jako że szykuje mi się pomału zakup nowej kamerki HD mam jedno pytanie.
Ile zajmuje w praktyce godzina filmu w najlepszej jakości na dysku/karcie Sony 520VE ?
 

zgredu72

New member
Mianowicie siedzicie w temacie więc pewnie mniej więcej wiecie kiedy wyjda jakieś nowości ciekawe. Dlatego prosiłbym ewentualnie o informacje. Do marca jeszcze jest 2 miesiące więc może się wydarzyć sporo.

Właśnie w marcu wychodzi nowy SONY
HDR-CX550VE

Sam nie wiem czy czekać czy kupić ten model .... czy Panasonica HDC-TM300

Mnie najbardziej interesuje: Jakość, Jakość, Jakość poźniej cena. Martwi mnie, że w wszystkich kamerkach Sony od HI8 do dziś jest widoczne ziarno przy niedostatecznym oświetleniu.
 

Shinzon

New member
Właśnie w marcu wychodzi nowy SONY
HDR-CX550VE

Sam nie wiem czy czekać czy kupić ten model .... czy Panasonica HDC-TM300

Mnie najbardziej interesuje: Jakość, Jakość, Jakość poźniej cena. Martwi mnie, że w wszystkich kamerkach Sony od HI8 do dziś jest widoczne ziarno przy niedostatecznym oświetleniu.

To w Panasonic jest ziarno. Od kamer SONY XR500/XR520 i CX500/CX520 nie ma w SONY żadnego ziarna. Zobacz sobie dla przykładu porównanie JVC GZ-HM400 i SONY CX500 z camcorder.info. Rzeczywiście o JVC można powiedzieć, że w słabym świetle ma ziarno, ale SONY ???

JVC GZ-HM400 vs SONY CX500V
JVC_GZ-HM400_60_lux_auto_noise_crop.jpg
Sony_HDR-CX500V_60_lux_auto_noise_crop.jpg


http://www.camcorderinfo.com/content...view-37168.htm

P.S.
Możesz sobie jeszcze zobaczyć sample (link poniżej) dla Panasonic HS300 (to samo będziesz miał dla TM300) i porównać jakie jest ziarno u Panasonica i czy w ogóle coś jest dla SONY.

http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=407382&postcount=20
 
Ostatnia edycja:

MetalMania

New member
Witam.
pewnie jest gdzieś na forum, ale ja człowiek zapracowany jestem... jaką baterię polecacie do XR500, bo ta firmowa ma małą żywotność. kupować oryginał, czy polecicie jakiś dobry zamiennik o dużej pojemności ??
 

redlum

New member
Bez reklam
zamiennik zawsze będzie tańszy/gorszy od oryginału
kup NP-FH70 będziesz zadowolony - tylko uważaj na podróby na allegro

A jak już potrzebujesz czegoś naprawdę mocnego - to jest NP-FH100 - ale ona waży już 140g i wystaje ok 5cm poza kamere
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mam zamiennik pokroju NP-FH100 nie wiem kiedy konczy sie zywotnosc, slabo trzyma i duzy wystaje co przy kamerce na karty wyglada okropnie i ciezko
nie polecam!
 

xrafal

New member
Witam a ja mam pytanie może ktoś juz spotkał sie z takims czymś. Otóż kupiłem ładowarkę Sony BC-TRV i nie wiem czemu ale jak ładowałem w niej baterię do swojej kamerki całą dobę (oczywiście oryginalną FH-60 ) to naładowała mi ją tylko do połowy i się wyłączyła.
potem sprawdziłem na kamerze SONY XR520 i była naładowana tylko w 50% resztę jej musiałem doładowac w kamerze.
 
Do góry