kamera HD

gonzo28

New member
witam
Przymierzam sie do zakupu kamerki Panasonic HDC-DX1 ale...
No wlasnie - problemem sa opinie wiekszosci z Was dotyczace tegoz formatu. Piszecie, ze nagrywanie na plytkach odpada, bo...
Moje pytanie : bo co?
Jesli problemem jest tylko uciazliwosc czestej (przy dluzszym nagrywaniu) wymiany plytek, to nie jest dla mnie wielkim problemem...Jesli sa jakies powazniejsze minusy to bardzo prosze o Wasze opinie

Niedawno mialem ten sam problem z wyborem TV - jedni zachwalali plazme, inni lcd... Ale wtedy opinie sie rownowazyly, a teraz nie widzialem zeby ktos polecal te kamerke...

Generalnie azymutem jest jak zwykle kasa - w/g zony NIE MOZEMY wydac wiecej niz 1000 pln, ja jej na to, ze tyle to kosztuje aparat. Ona, cwaniara, cyk na allegro i pokazuje mi po 500, 600 itd.
I ze do naszych potrzeb taka z pewnoscia wystarczy.

Tak wiec oficjalnie mam na to 1000pln (dorzucam od siebie 500pln)...

wybralem wiec Panasonica bo: to Panasonic (mam plazme i jestem bardzo zadowolony), bo nagrywa w HD, bo nagrywa na DVD
Do tej pory myslalem, ze wystarczy wyjac nagrana plyte, wlozyc do odtwarzacza i juz...:???:

Wiem, ze temat byl walkowany wiele razy ale poradzcie cos... Jak do tej pory sie na Was nie zawiodlem;)
pozdr

http://www.allegro.pl/item327178228_kamera_panasonic_hdc_dx1_hdc_dx_1_hd_sklep_rat.html
 

rbk1979

New member
witam serdecznie. przedewszystkim zapamiętaj że niczego nie kupuje się dla znaczka na obudowie, druga sprawa to zapomnij o kamerze rejestrującej obraz na płytach DVD bo to całkowita porażka i już wyjaśniam dlaczego, kamery tego typu zostały stworzone na potrzebe rynku dla wygody klienta ale wyobraź sobie że 30 min materiału standardowej rozdzielczości (bo tyle można zapisać na płycie DVD 8cm) zajmuje ok 1,5 GB, ten sam czas materiału zapisany na kasecie cyfrowej miniDV już 6GB a zatem na na płycie DVD mamy doczynienia z bardzo dużą kompresją, wyobraź sobie co się dzieje z tym samym materiałem w formacie HD który zawiera kilkakrotnie więcej informacji. Nikt się nie zastanawia nad tym dlaczego na świecie nie ma kamery profesjonalnej która zapisywała by na DVD, a dlaczego ? dlatego że płyta DVD jest jak dyskietka 3,5" do komputera. Polecam kamery na kasety miniDV. Poza tym płytke DVD z nagraniem w formacie Hd można odtworzyć tylko z kamery. Pozdrawiam
 

miloszek

New member
Witaj. Nie jestem expertem, ale coś nie coś mogę Ci podpowiedzieć-tyle ile potrafię. Przede wszystkim NIE OSZCZĘDZAJ ->(to do Twojej żony;)
Niestety możesz wtedy zapłacić dwa razy! Wiem bo tak zrobiłem.
Kupiłem za prawie 1000 PLN kamerę Samsung VPDC 161 - Rok temu. Kupiłem ją dlatego że mam monitor LCD Samsung - jest bardzo dobry! I dlatego że na płytki DVD. Kamera okazała się BUBLEM i totalnym niewypałem! Np. Przy zwykłym oświetleniu w mieszkaniu nie było widać w zasadzie nic-jak w ciemności! Choć tego problemu chyba wybrany przez Ciebie Panasonic nie będzie miał. Warto zajrzeć tutaj:
VIDEOAKTIV DIGITAL - die Zeitschrift für aktive Filmer - Cam-Testbilder

Jeśli chodzi o płytkę DVD to uwierz że nie jest to wygodna forma.
Np. w moim Samsungu - (czytałem w necie że bywa tak i w innych modelach)
Nagrywasz sobie imprezę np. Komunię dziecka a tu pojawia się na ekranie "błąd zapisu czy chcesz odzyskać nagrany materiał?" Wybór tak, odzyskuje materiał ale potrzebuje na to ok. minuty w zależności ile nagrałeś a uroczystość się nie zatrzymuje.-(Tu żona mówi : "I jak ty to nagrałeś sieroto" ;) )
Moja przygoda z kamerą na płytki zakończyła się sprzedażą za 400 zł po roku! I zakupem droższej z HDD. Szkoda mi tylko czasu z którego mam kiepskiej jakości lub przerwane w połowie nagrania!

-Proponuję coś jednak z HDD jeśli jesteś wygodny i chcesz coś szybko zgrać i wypalić. (możliwości edycji podobne jak w przypadku kamer DVD)
- Coś na miniDV jeśli chcesz się bawić w kompie w edycję materiału.

Pozdrawiam
Milosz
 

miloszek

New member
gonzo28 napisał:
faktycznie, kiszka...
Ale np model HDC-SX5 oprocz plytek ma takze zapis na kartach
HMMM>
Przyznaję że nie poczytałęm o tym modelu dokładniej ale w podanej przez Ciebie aukcjijest :Zapis na płytach mini DV. oraz ....

HDC-DX1EG-S oferuje równoczesny tryb foto na karcie pamięci

- Z opisu wynika że chodzi o zdjęcia na karcie zapisywane. Ale jak zaznaczyłem mogę się tutaj mylić.

A poza tym skoro pociesza Cię fakt zapisu na kartę to czemu uparłeś się na nośnik w postaci DVD ?
pozdro.


 

MasterTomster

New member
To można kupić kamerę HD poniżej kafla? Wow!
Zastanawiam sie tylko czy ona będzie znośnie nagrywała. Czy nie lepiej kupić jakąś pięknie nagrywającą kamerkę SD. Jak to się ma ? Stosunek lipnej HD do lepszej SD?
Kiedyś kupiłem jakiś kompaktowy shit 2 mpix. Mój pierwszy aparat cyfrowy! Wkurzony byłem na niego jak cholera , te szumy.. a zdjęcia drugi raz nie zrobisz , pewne sytuacje dwa raz sie nie zdarzają. W efekcie kupiłem lepszy aparat cyfrowy a tym bawi sie gówniarz. Drugi raz nauczke miałem gdy szkoda mi wydać trochę kasy na droższą kamerę SD ... Choć może i tak zrobiłem dobrze bo w dobie miniDVD i HDD kupiłem kamerę mniDV...
Powiedziałem basta. Teraz poczekałem dłużej i kupiłem to co trzeba było kamerę HDV (miniDV).
Radzę ci przemyśl to i popracuj nad żoną. Pokaż kto nosi portki. Niech sie jej wydaje że to ona miała decydujące zdanie. :-D
 

gonzo28

New member
miloszek napisał:
HMMM>
Przyznaję że nie poczytałęm o tym modelu dokładniej ale w podanej przez Ciebie aukcjijest :Zapis na płytach mini DV. oraz ....

HDC-DX1EG-S oferuje równoczesny tryb foto na karcie pamięci

- Z opisu wynika że chodzi o zdjęcia na karcie zapisywane. Ale jak zaznaczyłem mogę się tutaj mylić.

A poza tym skoro pociesza Cię fakt zapisu na kartę to czemu uparłeś się na nośnik w postaci DVD ?
pozdro.


Jest tam blad w opisie - chodzi przeciez o zapis na plytach mini DVD. A jesl chodzi o karte to faktycznie sluzy ona do zapisu foto.
Teraz chodzi mi o model HDC-SX5
http://www.sklepus.com/product_info.php?products_id=12752
nie jestem pewien, ale on ma wlasnie zapis na kartach

Nie uparlem sie na DVD - po prostu za te kase chcialem miec kamere HD...
 
Ostatnia edycja:

miloszek

New member
gonzo28 napisał:
Jest tam blad w opisie - chodzi przeciez o zapis na plytach mini DVD. A jesl chodzi o karte to faktycznie sluzy ona do zapisu foto.
Teraz chodzi mi o model HDC-SX5
http://www.sklepus.com/product_info.php?products_id=12752
nie jestem pewien, ale on ma wlasnie zapis na kartach

Nie uparlem sie na DVD - po prostu za te kase chcialem miec kamere HD...

Błędu w opisie aukcji nawet nie zauważyłem ;) Przyjąłem że chodzi o DVD i skopiowałem z aukcji miniDV ;)
A to że podałeś inny model zauważyłem teraz ;)
Zobacz może ten wątek http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22291
pozdro.
 

gonzo28

New member
dzieki - czytalem ten watek...
Generalnie zdecydowalem sie na ten model, ale jest tak dostepny jak kielbasa wiejska w 1981 r...
Oczywiscie mozna go dostac ale np dzis bylem w MM w Warszawie/Ostrobramska a tam byl w promocji za ... 3000pln.:(
W sklepach internetowych tez jest nieosiagalny - jedynie w jednym byl za 2600 i to dopiero w przyszlym tygodniu ( moze )...
Zadzwonie jutro do innych MM w Warszawie - jak tam nie bedzie to bede musial zmienic model...
PS

W pierwszym poscie pisalem, ze mam na to max 1500pln. Na szczescie (i o dziwo:eek:) okazalo sie, ze moja zonka jest jednak reformowalna i dala sie przekonac, ze na niezla kamere to troche zamalo. Tak wiec nasz portfel moze sie skurczyc o ok 2500, a to juz wydaje mi sie jest dobra droga do zakupu.

Teraz zaczelem myslec troche o JVC...

Tak wiec prosze Was o propozycje zakupu - najchetniej HD...
 

Standard

New member
Primo jest takie powiedzenie "biednych nie stać by kupować tanie rzeczy"
Secundo z tym allegro i "taka wystarczy na nasze potrzeby" to chłopie wybacz, telewizor na alegro za 100 zł, CRT, 14 cali też wystarczyłby wam na wasze potrzeby a jednak kupiłeś nowoczesny HD (zgaduję że HD-ready :grin:)

mozna kupić aparat cyfrowy za 200 żł i będzie robił zdjęcia :rolleyes:
albo aparat porządny za 800 zł i będzie robił dobre zdjęcia :grin:
albo aparat za 5000 zł i będzie robił super zdjęcia tylko po co :hmm:


tak samo jest z kamerami, chcesz mieć porządna kamerę HD, trzeba wydać 3-4tysiące złotych, taka jest brytalna prawda

a dyskysja o nosnikach to juz był w innym temacie
najlepszy nosnik to karty pamięci tylko że drogi,
najwygodniejszy to HDD
najbardziej opłacalny na kasetki np hv 20
 

gonzo28

New member
Panasonic HDC - SD5

od tego szukania i przemyslania rozbolala mnie juz glowa...
I w/g starego powiedzenia :" im wiecej myslisz, tym mniej wiesz..." zakupilem Panasonica HDR - SD5, na karty pamieci. Podarowalem sobie odrobine luksusu i dorzucilem karte 16GB...

Kamerka dojdzie do mnie ok wtorku, alu juz chcialbym sie do nie troszke przygotowac wiec mam takie pytanko:
- jak rozumiem kamera nagrywa w formacie AVCHD - wiem, ze jest mnostwo postow o tym na forum, ale sa one dla mnie troszke nie zrozumiale, wybaczcie...:(
Jak najprosciej mozna te pliki przerobic, bez wiekszej utraty jakosci, do formatu umozliwiajacego odtwarzanie na stacjonarnym DVD? (mam Pioneera DV 380 - kupilem go pod dvix-y i jak dotad odtwarza wszystko co mu wloze :))

Ile materialu moge nagrac na tej karcie?

Jakie jest oznaczenie akumulatorka? Przeczytalem gdzies, ze standartowy starcza na max 80 min wiec chcialbym dokupic troszke wiekszy

przepraszam za moje lamerskie pytania, ale to dla mnie jak na razie ciemna magia - mam nadzieje, ze z Wasza pomoca troche potrzebnej wiedzy nabiore...

pozdr
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Na stacjonarnym DVD nie możesz odtwarzać żadnych plików HD a więc musisz je przekodować do SD - najlepiej zrobisz jeżeli korzystając z dołączonego programu zaprojektujesz do nagranego materiału menu i nagrasz na DVD 4.7 jedną płytkę w formacie AVCHD (na przyszłość do odtwarzania w BR lub PS3 lub na teraz do odtwarzania komputerowego) a drugą płytkę w formacie DVD (wybierając oczywiście najwyższą jakość nagrania) do odtwarzania w standardowym DVD - jakością napewno będziesz zachwycony.
Akumulatorek dołączony do kamery pozwoli na nagrywanie w znacznie dłuższym czasie niż się spodziewasz i prawdopodobnie nie będzie potrzebny zakup dodatkowego.
 

gonzo28

New member
Czyli, jesli dobrze rozumiem, do sprzetu bedzie dolaczony program do tej obrobki. Mam nadzieje, ze bedzie po polsku i ze nie bedzie trudny. Ja do tej pory uzywalem sporadycznie NERO 7 - ale jak dobrze pamietam trwala taka obrobka dobre kilka godz. z materialu kilkuminutowego...
 
Do góry