Kamera HD z wyjsciem DV i HDD

Ramzes765

New member
Bez reklam
Witam, planuje zakup kamery HD. Po lekturze forum zglupialem troche :grin: i mam klopot z wyborem.
Chcialbym aby kamera byla/miala:
1. HD
2. nagrywala na HDD (choc tutaj moge sie dac przekonac na inny format)
3. posiadala wyjscie DV (mam nagrywarke DVD z HDD ktora ma wejscie DV i jesli byloby to mozliwe nagrywalbym po kilkanascie minut materialu HD na plyty DVD z wykorzystaniem tej nagrywarki)
4. port USB do transmisji danych na PC
5. wyjscie HDMI aby podpiac pod TV
6. aby posiadala jakies porzadne oprogramowanie do edycji w PC

Czy istnieje taka kamera?
 

slimak

New member
Bez reklam
Wszystkie kamery HD (wysokiej rozdzielczości) nagrywające na HDD (twardy dysk) spełnią twoje wymagania.
Punkt 6. Dobre oprogramowanie trzeba dokupić oddzielnie.

Ślimak

P.S. Żaden normalny odtwarzacz DVD nawet za 15 000 zł nie odtworzy DVD z obrazem HD tak samo nagrywarki DVD z HDD umożliwiają tylko nagrywanie i odtwarzanie w pal (max. 720x576). HD na płyty DVD możesz nagrać na komputerze, a potem odtwarzać na komputerze, odtwarzaczu BLU-REY lub HD-DVD.
http://slimak.republika.pl/hv10.htm

 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@slimak dzieki za info

ale napisales
Wszystkie kamery HD (wysokiej rozdzielczości) nagrywające na HDD (twardy dysk) spełnią twoje wymagania.

a jak ma sie do tego wyjscie DV? w specyfikacji np. Canona HG10 nie widac wyjscia DV tylko USB do zgrywania na PC?

Żaden normalny odtwarzacz DVD nawet za 15 000 zł nie odtworzy DVD z obrazem HD tak samo nagrywarki DVD z HDD umożliwiają tylko nagrywanie i odtwarzanie w pal (max. 720x576).

ja nie chce odtwarzac na nim tylko nagrywac z pominieciem kompa. Ale mozliwe ze nagra mi tylko 720x576 wiec tu rozumie ze nic sie nie da zrobic.

najbardziej skalniam sie do HG10 i tu mam kolejne pytanie czy jest to nowszy/lepszy model HV20 czy jednak nowy/choc nie koniecznie lepszy?
 

slimak

New member
Bez reklam
Ramzes765

a jak ma sie do tego wyjscie DV? w specyfikacji np. Canona HG10 nie widac wyjscia DV tylko USB do zgrywania na PC?


I nie tylko w HG10 nie ma DV w innych też, wyjątkiem jest JVC.
Dziękuje za sprostowanie!!





Ale mozliwe ze nagra mi tylko 720x576 wiec tu rozumie ze nic sie nie da zrobic.


Tak


najbardziej skalniam sie do HG10 i tu mam kolejne pytanie czy jest to nowszy/lepszy model HV20 czy jednak nowy/choc nie koniecznie lepszy?


Nowszy na pewno. Różnica polega na innym zapisie danych HV-> miniDV HG-> HDD i wynikających z tego konsekwencji.


Ślimak
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Wiec moje obawy byly uzasadnione :( nie ma obecnie kamery ktora spelnilaby moje zyczenia w calosci. Jest cos za cos.
@slimak skoro juz mi pomagasz w wyborze to podaj konkretny model kamery ktora spelnilaby najwiecej z moich potrzeb. Kamera ma byc prezentem na Swieta dla calej rodziny i takie glownie imprezy rodzinne bedzie nagrywala
dziekuje za pomoc
 

pxl666

Member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Wiec moje obawy byly uzasadnione :( nie ma obecnie kamery ktora spelnilaby moje zyczenia w calosci. Jest cos za cos.
@slimak skoro juz mi pomagasz w wyborze to podaj konkretny model kamery ktora spelnilaby najwiecej z moich potrzeb. Kamera ma byc prezentem na Swieta dla calej rodziny i takie glownie imprezy rodzinne bedzie nagrywala
dziekuje za pomoc
mysle ze hg10 bedzie dobre na rodzinne imprezy,wyjazdy itp.
HDD to niesamowita wygoda a ta kamera sie swietnie sprawdza z dobrym swiatlem.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Wiec moje obawy byly uzasadnione :( nie ma obecnie kamery ktora spelnilaby moje zyczenia w calosci. Jest cos za cos.


Nie czytasz uważnie.
Wszystkie twoje punkty: JVC HD3 i HD7 + program do edycji.
Twoje punkty bez [3]: wszystkie kamery z HDD + program do edycji.

JVC choć ma wszystkie punkty czy spełni twoje oczekiwania trudno mi ocenić.
Pozostałe kamery nie mają DV, ale w twoim przypadku to nic nie zmienia, bo stacjonarna nagrywarka DVD nagra max 720x576.

Nie napisałeś jak zamierzasz archiwizować nagrania. Na kamerze z HDD nagrasz 4-5 godzin i co potem? Napisz więcej, czego oczekujesz od kamery, bo na razie można Ci polecić każdą.

Ślimak

P.S. Obejrzyj Sony sr7 sr8
http://www.sony.pl/view/ShowProductCategory.action?site=odw_pl_PL&category=HDD+AVCHD+Hard+Disk+Drive
oraz Canona HG10
http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-HG10-Camcorder-Review-33146.htm
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Nie napisałeś jak zamierzasz archiwizować nagrania. Na kamerze z HDD nagrasz 4-5 godzin i co potem? Napisz więcej, czego oczekujesz od kamery, bo na razie można Ci polecić każdą.
Archiwizacja na dzisiaj na dysku twardym kamery (w formacie HD), na dysku twardym PC (HD) na plytach DVD (w formacie HD) - jak nadejda lepsze czasy wtedy bede to nagrywal na plyty HD-DVD i chcialem reszte (co nie musi byc HD) nagrywac na stacjonarna i wypalac jako zwykle DVD (dlatego potrzebuje wyjscia DV).
Co do oczekiwan to tak jak pisalem glownie imprezy rodzinne a w zasadzie tylko i wylacznie do celow domowych.
Chcialbym rowniez zeby proces zgrywania materialu na PC nie byl skomplikowany (dlatego pytalem o oprogramowanie dolaczane do kamer)
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Skoro masz komputer i będziesz na niego kopiował materiał z kamery, to dlaczego nie wolisz na komputerze edytować: robić napisy, dźwięk i to wszystko wypalić jako zwykłe DVD. Przecież tak będzie o wiele łatwiej niż na stacjonarnej nagrywarce.

Chcialbym rowniez zeby proces zgrywania materialu na PC nie byl skomplikowany (dlatego pytalem o oprogramowanie dolaczane do kamer)

Zgranie materiału z kamery na komputer jest zawsze bardzo proste, schody zaczynają się przy edycji. I tutaj kamery z HDD (AVCHD) są bardziej kłopotliwe.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14508

Staroświeckie kamery HDV na taśmy mają o wiele przyjaźniejszy format zapisu i wszystkie mają wyjście/wejście DV. I edycja później jest o wiele łatwiejsza.
http://slimak.republika.pl/hv10.htm

Ślimak
 
Ostatnia edycja:

johanek

New member
Pytanie ile chcesz wydać na taką kamerę. Jest rozwiązanie HDV z wyjściem DV oraz z twardym dyskiem który zapisuje materiał bez kompresji (DV/DVCAM/HDV) nie jest niestety tanie. Kamery domowe z dyskiem w locie kompresują materiał do mpeg2 lub AVCHD. W związku z tym gniazda miniDV nie posiadają. Napisz jaki masz budzet i wszystko się wyjaśni
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Ok wiec rezygnuje ze zlacza DV ;)

@johanek - chcialbym wydac jak najmniej ;) i kupic dobra kamere. A powaznie mysle ze w cenie do 4500 kupie dobra kamere HD. Teraz na placu boju zostaje Canon HG10 i Sony HDR-SR7E. Canon jest tanszy o prawie 800 zl wiec jesli roznica w jakosci miedzy tymi kamerami jest niewielka to chyba zdecyduje sie na HG10. Teraz tylko kwestia czy edycja materialu z takich kamer nie bedzie uciazliwa i meczaca przez co strace przyjemnosc z filmowania? Jak dlugo wytrzymuja akumulatorki w tych kamerach i ewentualnie jakie sa koszty dodatkowych elementow (zamienniki akumulatorka, statywy itp.)?
 

johanek

New member
No widzisz sprawa się rozwiązała. Co do Canona absolunie Ci nie doradzę, nie mam w zwyczaju oceniać produktów których nie znam. Co do Sony: świetna kamerka ze znakomitą optyką (Carl Zeiss Sonnar T*) stabilizacją optyczną systemem xvColor i bardzo rozdzielczym CMOS-em 6 megapixeli. Zapis dźwięku DD w 5.1. MADE IN JAPAN. Polecam.
AVCHD - edycja PRAWDZIWYM programem do edycji czyli np. Pinnacle Studio Plus praktycznie bez utraty jakości (format ten zostal tak zaprojektowany aby mozna bylo edytowac) wymaga rzecz jasna core2duo i jest pracochłonna jak to w przypadku edycji wideo bywa. Program z pudełka na nic się zda.
Zakładam oczywiscie że materiał będziesz archiwizował na płytach w standardzie AVCHD a nie konwertował do DVD.... Fajna sprawa bo AVCHD jest zgodne z BluRay-em. Kupujesz PS3 i masz odtwarzacz HD za 1500 zł. Jakośc SUPER.
Powodzenia.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Po dluuugim zastanawianiu sie nad kamerka HD wybralem takie rozwiazanie:
Kupilem na naszej aukcji kamerke Panasonic NV-GS22 jako zwykla SD do domowych potrzeb (teraz wykorzystam nagrywarke DVD ;) z wejsciem DV) a za kilka miesiecy jak rynek kamer HD wzbogaci sie o nowe pozycje kupie kamerke HD.
dziekuje chlopaki za pomoc (kasy troche na Swieta zostanie ;) )
pozdrawiam
 
Do góry