Kamera HD z porządnym stabilizatorem obrazu w miarę rozsądnej cenie?

agaciorrra

New member
Witam, chciałabym zakupić nową kamerkę i potrzebuje drobnej porady. Poszukuje kamery HD z dobrym stabilizatorem obrazu w rozsądnej cenie. Początkowo byłam zachwycona JVC Everio GZ-HM1 , jednak cena trochę ostudziła moje chęci.. W zamian jaką byście polecieli kamerę? Zależy mi najbardziej na:
* Porządnej stabilizacji obrazu
* dobrej jakości obrazu
* możliwości nagrywania w ciemniejszych warunkach (np. w klubie na imprezie jak również do codziennego użytku)
* wejście na mikrofon
* w miarę dobrej żywotności baterii.
Przejrzałam sporo stron, sampli i opinii na temat następujących kamer, które mnie zainteresowały: Sony HDR-520, Panasonic HDC-SD200, Sony CX115. Mimo to nadal jestem nie pewna czy to dobre wybory zastepcze . Prosiłabym o opinie kogoś obeznanego w temacie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... przejrzałam sporo stron, sampli i opinii na temat następujących kamer, które mnie zainteresowały: Sony HDR-520, Panasonic HDC-SD200, Sony CX115. Mimo to nadal jestem nie pewna czy to dobre wybory zastepcze... ... ...

To dobre wybory ale..
warunkach (np. w klubie na imprezie jak również do codziennego użytku) ... ...

W klubie przydała by się nieco krótsza ogniskowa
Może też sony ale HDR-550, ma nieco lepszy obiektyw(ogniskowa, jasność, no i porządniejszy stabilizator), w sam raz dla klubowicza i filmowania na codzień.
Jak trochę zachytrzysz to ta 550tka też będzie O.K.
 

agaciorrra

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź, SONY HDR-550 wydaje się rzeczywiście dobra co do moich wymagań, jednak dużo osób narzeka na wade fabryczną tego modelu - blue dot - błedu obiektywu powodujące w pewnych okolicznościach pojawienie się denerwującej niebieskiej kropki na ekranie, dlatego bałam się ją wziąść pod uwagę...
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
ja tylko chciałbym Ci doradzić jesli można , ten "porządny stabilizator" jaki znam to STATYW. Nie znam żadnej kamery!!! która w zadawalający sposób poradziłaby sobie z trzęsiawką rąk, zwłaszcza przy zbliżeniach
 

agaciorrra

New member
Statyw swoją drogą... po za tym te kamery w porównaniu do mojego staruszka SONY DCS-DVD109 to i tak wypadają chyba jak w miarę porządny stabilizator optyczny. ciężko mimo to zdecydować. Chybą, że lepiej troche odłożyć i zainwestować w coś lepszego.
 
Ostatnia edycja:

ktp

New member
Do tego co potrzebujesz to Sony HDR cx550 - jednak cenowo to nie ta półka. Są więc dwie możliwości albo dobrą kamerę SD albo dołożyć do budżetu. Ewentualnie można zrobić to co ja - kupić sony HDR XR 350 za około 3200 zł. kamera bardzo fajna - szeroki kąt bez blue dot, super stabilizator - najlepszy na rynku, w dobrym świetle obraz świetny w gorszym - nieco gorszy ale da się oglądać - jedyna wada - czasem gubi ostrość lub długo reaguje na zmianę oświetlenia ale od tego są nastawy ręczne - tak więc wybór jest jeden xr 350 (3200) lub cx350(2999) lub ewentualnie cx305za 2500 zł (różnica w pojemności i rodzaju nośnika a cx305 bez gps ( w zasadzie to niepotrzebny gadżet) .
 
Do góry