Kamera HD z funkcją SlowMotion do 2500zł

Mafiusz

New member
Witam uprzejmie :smile:
Jestem tu nowy więc dawka realnej opinii i krytyki będzie mile przyjęta :-D
Piszę do was w poważnej sprawie.
Piszę i liczę na parę poważnych i profesjonalnych odpowiedzi :sad: , gdyż pragnął bym, a raczej planuję rozwijać się dalej w kierunki Wideofilmowania i sztuki operatorskiej. Wiem, że może to się wydawać nie realne, że z taką kwotą mogę zakupić coś porządnego, ale byłby to tego typu "start" jak na razie, pozwalający mi z biegiem czasu rozwinąć się bardziej w tym kierunku...
Mam 19 lat i w tym roku planowałbym jeszcze pójść na 2 letni kurs do Krakowskiej Szkoły Filmowej, obejmujący wszystko od napisania scenariusza na maszynie, nakręcenia scen, filmu, sklejenia aż po końcowy etap jaką jest realizacja filmowa. Trochę jest to przerażające ;):mrgreen: ale do przeżycia.
Z kart historii, filmowaniem zajmuję się "amatorsko" :roll: od około 2-3 lat.., a chciałbym właśnie teraz skoczyć na wyższy etap. Mam parę filmów na YT, ale głównie reporterskie, dokumentalne itp. Kręcę dość starym i standardowym modelem SOny DCR-HC27.
Moje wymagania do tej ów kamery cyfrowej są takie :| (wypisze w pkt.)
-Kamera Full HD
-Najlepiej z dyskiem twardym HDD, chciałbym połączyć pracę, gdyż na pewno dużo bym na niej kręcił, z praktycznością i szybkością zapisu na PC...
-Camcorder :-| musi mieć dobry system SlowMotion, najlepiej jakby miał 120fps, może to się wydawać nie realne gdyż seria HDR-sr10-11-12 idzie od ok. 2500zł w górę... Jest to dla mnie bardzo ważna rzecz, gdyż mam wiele wizji gdzie można by było właśnie to zastosować :?
-aaaa... i też żeby bateria długo trzymała :mrgreen: ale to już swoją drogą baterię się dokupi...
Wymagania jak widać, no.. są nie za ciekawe xD ale myślę że jeszcze realne.
Myślałem jak na ten czas np. o SONY HDR-xr155e, bądź to o SONY HDR-xr105e model starszy
albo w ogóle Sony HDR-xr200 (ale chyba nie znajdę tanio :mrgreen: )
nie wiem czemu, ale strasznie przyzwyczaiłem się do linii Sony. Z pewnością inne Marki też są dobre...
CO prawda nie jestem też jakimś tam orłem od znawstwa, tak naprawdę jestem jeszcze Mega Zielony w tych sprawach :roll: dlatego pisze do was, do profesjonalistów i znawców w tej dziedzinie :smile:
Wybaczcie że tyle się rozpisałem :mrgreen: Tym całym tekstem zniechęcam do czytania, :sad: ale po prostu chciałbym odnaleźć tą idealną kamerę, ten idealny Camcorder który zadowolił by mnie i spełnił moje no... dość wysokie wymagania :)

Pozdrawiam i dziĘkuje za każdą, ale to za każdą odpowiedź...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Za takie pieniądze nie kupisz takiej kamery jaką byś chciał... nie ma szans! A SONY HDR-xr105e z pewnością nie spełni Twoich oczekiwań.
Pozdrawiam
 

Mafiusz

New member
Dobrze... a jakby nawet do 3000zł :mrgreen:co prawda szaro to widzę :( lecz chyba nie będzie wyjścia...
Ale chciałbym jeszcze odwołać się do innych opinii kolejnych użytkowników :)Najlepiej posiadaczy tych bądź innych kamer. Interesują mnie głównie Marki takie jak Canon, Sony bądź ewentualnie Panasonic. Do Samsunga i JVC jakoś nie mam przekonania :neutral:
Chciałbym zasięgnąć krótkich opinii i recenzji na temat tych kamer...
Co za a co przeciw :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC | Everio X - Główne cechy
JVC | Everio X
JVC | Everio X - Sample Pictures
215787_gz-x900_cl.jpg
 

Gucio50

New member
Bez reklam

To nie jest kamera ze SlowMotion. Nie obraź się KIKI, ale ty sprzedajesz a ja filmuję.
Ta kamera, nagrywa obraz w zwolnionym tempie, podobnie jak kamery Sony, np moja Sony HDR-XR520Ev, przez kilka sekund.
Prawdopodobnie 2.5 - 2.8 sekundy. Co daje np przy 500 klatkach/s około 25-28 sekund "zwolnionego" materiału.

To dla mistrzów akrobacji. Aby w zwolnionym tempie sfilmować np biegacza na mecie, nalezy przestawić na szybkie klatki kamerę, co trwa jakiś czas, potem wycelować obiektyw i "utrafić" tymi 2-ma sekundami akurat wtedy gdy sportowiec mija linie mety. Zadanie dla akrobatów. Ja próbowałem na wyscigach konnych we Wrocławiu. Filmowałem konie daleko przed metą, jako zoom, potem jak najszybciej przełaczyłem na to Slow, i filmowałem metę.

Dopiero w czwartej gonitwie udało mi sie to zrobić sensownie.

Pewnie przyzwoity rezultat wymaga 2 filmowców i 2 kamer. Te ujęcia ktore mozna powtórzyć, np teściowa wypadająca z 5 piętra przez okno, mozna sfilmować z zadawalajacym wszystkich zwolnieniem. Pewnie już w 4-5 powtórce.
 

Mafiusz

New member
Dzięki wielkie Gucio50 za odpowiedź :)
No co prawda to prawda...

A po za tym zapomniałem też nadmienić :mrgreen::???:bo gdyż zauważyłem że w JVC inaczej to kompletnie wygląda :( że przy nagrywaniu powyżej 60 klatek na sek. rozdzielczość obrazu spada.
A w Soniakach nawet przy 120fps jest HD :-|tzn. przynajmniej tak wyczytałem, obejrzałem tu i tam...
Nie wiem czemu ale do JVC mam udar... tzn. nie poznałem ich jeszcze na tyle żeby je polubić :mrgreen:miałem póki co Sony DCR-HC27 przez 3 lata i nie narzekam :roll:

Prosiłbym o więcej wypowiedzi.
Pozdrawiam.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzięki wielkie Gucio50 za odpowiedź :)
No co prawda to prawda...

A po za tym zapomniałem też nadmienić :mrgreen::???:bo gdyż zauważyłem że w JVC inaczej to kompletnie wygląda :( że przy nagrywaniu powyżej 60 klatek na sek. rozdzielczość obrazu spada.
A w Soniakach nawet przy 120fps jest HD :-|tzn. przynajmniej tak wyczytałem, obejrzałem tu i tam...
.

Jakość jest funkcją ceny. W samochodach , kamerach , winach, telewizorach i kobietach.
Czyli tego wszystkiego na czym nam zalezy.
JVC, daje za swoja cene więcej niż Sony. Ale Sony daje wyższą jakość za znacznie wyzszą cenę.

Ja w swojej Sony SlowMotion nigy juz nie bedę uzywał, zwłaszcza że mam PinnacleStudio 14 z programowym efektem Slow.
 

Mafiusz

New member
Aha :) A mam jeszcze pytanie odnośnie dosyć starszej (ale nadal b.dobrej) kamery Sony hdr-sr11.
Spodobała mi się bo ma obiektyw i parę innych fajnych rzeczy, jak i zarazem dobrą matrycę.
Pytanie głównie do posiadaczy ;)
Czy to prawda że camcorder nie nagrywa dłużej w SlowMotion niż 3 sekundy :!: :niewiem:
Oraz jak wygląda ta sprawa z innymi kamerami Sony ? :-(
Proszę o odpowiedź :D
 

Mafiusz

New member
Jeżeli znajdzie się jakiś 'choć jeden' posiadacz jednej z kamery z Serii "HDR-SR" to proszę pisać :cry::razz:
 

freshq

New member
A nie możesz nadawać efektu "slow" w programie? Nie będzie ten sam efekt, ale podobny tańszym kosztem. Do tego kamerkę bez s.m., a z lepszą jakością nagrań.
 
Do góry