Kamera HD - pomoc w wyborze

Krzychoo

New member
Witam wszystkich!

Chciałbym się poradzić w kwestii kupna kamery HD. Która z dostępnych na rynku kamer byłaby najbardziej odpowiednia? Chciałbym, żeby miała dysk przynajmniej 40 GB (a najlepiej 60GB), oczywiście wyjście FW, żeby szybko przesłać film do komputera, no i żeby jakość obrazu była znakomita. Mam do przeznaczenia jakieś 3000-3500 max. Co byście polecili? Może JVC GZ-HD3 Everio?

Proszę o jakieś sugestie i propozycje.
 

mariof

New member
Bez reklam
albo w HC7 E Sony - będziesz jeszcze bardziej zadowolony:). Tak na poważnie to w tym zakresie cenowym polecałbym kamerkę na karty pamięci np
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/234249
Jeżeli videofilmowaniem chcesz się zająć bardziej serio, eksperymentować, masz ambicje, to lepszym wyborem będą kamery HD zapisujące na taśmie, z dobrą optyką i rozbudowanym trybem "manual". Tu bardzo dobrym wyborem będzie zarówno Canon HV20 czy HC7 - która lepsza musisz zdecydować sam po własnych testach "organoleptycznych". Jeżeli zaś ma być to sprzęt tylko do okazjonalnego nagrywania wakacji, uroczystości rodzinnych itp i jesteś skłonny "pobawić się" montażem choćby w ograniczonym zakresie i
masz "mocny" komp to kamerka na karty pamięci jak wyżej lub:
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/257583
Nie tak renomowany producent (jeżeli chodzi o kamery HD - oczywiście) ale spoooro tańszy. Jeżeli komputer słabszy i na dadatek masz taśmy SD ze starej kamery to moim typem jest:
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/144528
Jeżeli, w zasadzie montaż Cię nie interesuje, ma być tanio i nagranie wygodne do przejrzenia to rozważ modele na płytki:
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/filtr/_0_8660_417_0_0_0_0_0_0_0
Modele z HDD to dobry wybór kiedy..., w zasadzie to nie bardzo wiem kiedy :hmm: To pewnie jakaś moja mania ale uważam, że zalety HDD (pojemność) nie rokompensują ryzyka awarii mechanizmu. Chociaż może się czepiam...? Szczerze mówiąc nie znam osoby której by "padł" HDD w kamerze, za to w kompach - i owszem:confused:
 

vujson

New member
Witam,

Ja od 4 dni poznaję Sony HDR HC5 - na taśmę. Od razu przyznam, że jestem nowicjuszem jeśli chodzi o filmowanie - jest to moja pierwsza kamera. Od ok 2 tyg. przeglądałem to forum i zastanawiałem się nad rozsądnym wyborem. Na początku brałem pod uwagę sprzęt z HDD, jednak ryzyko awarii, jak i konieczność posiadania super sprzętu do obróbki spowodowała, że zmieniłem zdanie. Dodatkowo trzeba sobie zadać pytanie jak dużo masz zamiar kręcić i czy klasyczne kasety mini DV są dla Ciebie jakimkolwiek ograniczeniem. Ja doszedłem do wniosku, że nie ograniczają mnie w żaden sposób, dodatkowo gwarantują wysoką jakość materiału pod obróbkę, a ich cena jest na przyzwoitym poziomie.
Co do mojego wyboru, to jakość obrazu mnie osobiście zadowala, jako fotograf amator próbuję stopniowo wprowadzać dostępne ustawienia manualne, co daje spore spektrum możliwości. Prawdopodobnie HC7 ma tych możliwości znacznie więcej, a jeszcze więcej Canon HV 20, niemniej jednak argument ceny był dla mnie wystarczający w tym przypadku - kamerę kupiłem na wyprzedaży w Electro W w jankach - jedyne 1999zł!!!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zs1111 napisał:
A co sadzicie o Panasonicu najnowszy model HDC-SD5

przy slabym oswietleniu slabo jej wychodzi no i jakos z poprzednim modelem cos slabo wychodzi
zobacz sobie model sony cx6 jest podobny do panasonics sd5
 

fastlopez

New member
vujson napisał:
. Prawdopodobnie HC7 ma tych możliwości znacznie więcej, a jeszcze więcej Canon HV 20, niemniej jednak argument ceny był dla mnie wystarczający w tym przypadku - kamerę kupiłem na wyprzedaży w Electro W w jankach - jedyne 1999zł!!!
no kolego cena super , u mnie w firmie jest taka , polecam zdecydowanie , chociaż ja osobiście preferowałbym HDD bo nie jestem fanem edycji .
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Krzychoo napisał:
Chciałbym, żeby miała dysk przynajmniej 40 GB (a najlepiej 60GB), oczywiście wyjście FW, żeby szybko przesłać film do komputera

FireWire mają kamery na taśmę i tu szybkość przesyłania do komputera jest tylko 1:1. Kamery z dyskiem mają USB i tu oczywiście przesył jest dużo szybszy.
 
Do góry