Kamera HD: jaka alternatywa dla Canon HF100/10 lub HV30?

xhiavy

New member
Witam,
W ciągu tygodnia muszę kupić kamerę HD (wyjeżdzam na urlop). Wybor padł na Canon, bo akurat o tych kamerach troche poczytalem i widzialem w MM.

Mysle albo o HF100 / HF10 - to kamery nagrywajace na karty pamieci (wbudowana / wbudowana i zewnetrzna) albo o HV30 (mini DV).

Jesli wybiore kamere na karte to dlatego ze nie ma elementow mechanicznych, jest mniej awaryjna i lzejsza a jesli na mini DV, to dlatego ze mozna wstepnie edytowac material.

Pytania:
- czy sa jakies zalety mini DV poza tym, ze mozna dokonac wstepnej edycji na kamerze np wykasowujac kawalek materialu?
- czy w tych klasach konkurencja jest lepsza, warto rozwazyc inne modele? - czy orientujecie sie czy w tych kamerach mozna nagrywac rowniez w 720p? Sprawdzalem ktora z tych kamer w MM i nie ma ustawien rozdzielczosci a jedynie jakosci. Czy to oznacza ze one zawsze nagrywaja w 1080i?

Mario.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Możliwości edycyjne w kamerach miniDV są czysto iluzoryczne - jeszcze nigdy nie stosowałem niczego innego niż nadpisanie na już istniejący materiał. W kamerze na kartę też możesz usuwać nieudane klipy.

Różnica między kamerami HF to chyba (zewnętrzna / wbudowana i zewnętrzna).

Podstawowa różnica między tymi kamerami to format zapisu (HDV2 / AVCHD) z czego wynika względnie łatwiejsza edycja (HDV2) ale AVCHD za to jest "bliżej" BR.

Te kamery nagrywają w 1080 a nie w 720.
 

MasterTomster

New member
Polecam Sonego , przesiadłem się z Canona . Znacznie lepsza trwałość i odnoszę wrażenie że i wykonanie (użycie materiałów). Kupiłem właśnie HDR-HC9E , kamera HDV (miniDV) , jak lubisz sam spawać pliki wideo w sam raz. Troszkę ponad 3 tyś. Albo nagrywasz W 1080i albo SD . Takie opcję...
Kamera na memorki , nie myślałem o tym . nie ma takich kamer dla mnie... Jak HDD oraz DVD - względy edycji wideo tu górują.
PZDR
 

mariof

New member
Bez reklam
ja poprzedni model (HC7E Sony) używam od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Pisałem juz na forum o tej kamerze i doswiadczeniach z nią związanych - szczerze polecam. Mam nadzieję, że model HC9 tylko potwierdzi doskonałą opinię kamer typu palm z pod znaku Sony:)
 
Do góry