Kamera HD do około 700zł

Karne

New member
Witam!
Ostatnio pomyślałem o zakupie kamery HD do 700zł. Ja chciałbym, aby była dobra jakość obrazu w dobrych warunkach oświetleniowych. Nie będzie to żadna kamera profesjonalna tylko taka do domowych filmików.
Zastanawiam się nad:
- Praktica DVC 5.5
- Toshiba Camileo H30
Oglądałem filmiki nagrywane tymi kamerami i jakość obrazu jest porównywalna ale nie wiem co będzie lepsze.
Mam nadzieję, że mi coś poradzicie co do tych kamer lub zasugerowali coś innego.
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
1. Ostatnio pomyślałem o zakupie kamery HD do 700zł.
2. Ja chciałbym, aby była dobra jakość obrazu w dobrych warunkach oświetleniowych.

Maszx jak widać dwa kryteria/oczekiwania.

Obie te kamery znam, mają je moi znajomi ( w sumie 6 sztuk), zresztą sam im je poradziłem.
Niestety nie są one dla Ciebie, nie spełniaja one Twojego kryterium Nr 2.
Żadna z nich nie wytwarza obrazu dobrej jakości, nawet przy świetnym oswietleniu.
Nie mozna go nazwać nawet przyzwoityn, jest niestety słaby. Moi znajomi są nieco slepawi i im on wystarczy.


Z drugiej strony te zabawki są czymś lepszym niz nic.
Oba kryteria spełniaja kamery za 1500-2000. Moze dozbieraj. Brakuje Ci 1000zł.
To równowartosć około 30 flaszek. Więc gdybyś przez 4-5 miesięcy ... ... ...
 

Karne

New member
Ja akurat nie pije więc nie oszczędzę na tym ;) Dotychczas nagrywałem sobie takie filmiki telefonem Sony Ericsson C901 ale przestało mi to wystarczać dlatego planuje zakup jakiejś taniej kamery.
Filmiki z tego telefonu nie są złe (nawet bardzo ładne jak a telefon) i myślałem, że jak kupię kamerę to będzie to wiele lepsza jakość filmów niż komórką.
 

Marek.x

Member
Kup Sony DSC-HX5 wydasz 200zł więcej a będziesz miał lepszą
jakość obrazu,no i aparat cyfrowy (jak na kamerę niezła matryca
bo aż 1/2 cala)
Pozdrawiam.
 

Karne

New member
Ok, gotówka mi trochę urosła więc terez limit cenowy to 1000-1100zł.
Poszukałem i znalazłem takie interesujące sprzęty:
-Sony DSC-HX5V
-Sony DSC H-55
-Nikon Coolpix L110
-Nikon Coolpix P100

Myślę, że są to dość ciekawe opcje dlatego pytam który wybrać lub co innego poradzicie?

Pozdrawiam
 

RaF02

New member
Mam Nikona Coolpix P100 i powiem ze jakość video nie jest powalająca. Zdjęcia wychodzą nawet nieźle, + to duży zoom, tylko bez statywu to już ciężko. Ja jestem zadowolony z niego, a te aparaty Sony też powinny być przyzwoite i chyba parę groszy tańsze.
 

fiacior

New member
Ja to byłbym za sony, optyczna stabilizacja i dość dobra jakość filmów. Mam aparat Sony H5 z 12x zoomem i daje rade nie trzeba statywu, więc myślę że HX5 też da radę. Pozdr.
 

RaF02

New member
Nikon też ma stabilizację i to nawet bardzo dobrą wg. mnie. ale przy zoomie 26x to ciężko jest utrzymać obraz stabilnie w rekach, a przy kręceniu filmików już tej stabilizacji nie ma niestety :|
 
Do góry