Kamera HD do 1800 zł

lukaszbruno

New member
Witam!
Niebawem rodzi mi się dzidzia więc postanowiłem uzbroić się w jakąś kamerkę. Niestety fundusze ograniczają mnie do 1800 zł, a nie chce inwestować w SD. Co na obecną chwilę z kamer HD do tej ceny jest godne polecenia?

Moja propozycja:
Panasonic HDC-SD20
 

lukaszbruno

New member
Oglądałem tego JVC'ka lecz cena znacznie przewyższa moje środki. Tak naprawdę szukam kompromisu pomiędzy Full HD a ceną, a z praktyki wiemy, że te 2 pojęcia nie żyją ze sobą zazwyczaj w symbiozie. Myślę że na obecną chwilę zadowoliłbym sie nawet 720p z tego względu, że materiał będę obrabiał amatorsko na laptopie, a z tego co czytałem to trzeba mieć niezłego potwora aby dał rade z materiałem FullHD. Chciałbym też aby sprzęt posłużył mi przez 3-4 lata. Z czasem brak jakości może stać się całkiem sentymentalny tak jak sentymentalne są filmy z mojego dzieciństwa kręcone przez mojego ojca kamerą analogową, rzucane projektorem na prześcieradło i następnie nagrywane VHS'em z podkładem dzwiękowym z magnetofonu. Do tego co przed chwilką napisałem idealnie sprawdziła by się kamera SD, lecz wiadomo postęp technologiczny jest o wiele większy niż w tamtych czsach i dziś HD jest standardem a jutro może być przeżytkiem.

Reasumując.
Potrzebuję budżetowego sprzętu który rejestruje materiał podatny na obrókę o "dość" przyzwoitej jakości i rozdzielczości.
I tu zaczyna się dylemat bo 1800 zł mogę wydać tylko raz... a dobrze.
 

lukaszbruno

New member
Co powiecie o:
Sanyo Xacti VPC-HD2000

Gdzie nie spojrze kamera ta jest wychwalana i faktycznie zadziwia osiągami lecz przeraża mnie brak optycznej stabilizacji obrazu. Czy jest to aż tak uciążliwe? Jestem młodą osobą i raczej ręce mi się nie trzęsą, a filmy będą raczej kręcone przemyślanie i z "ogładą" ;)
 

fiacior

New member
Sanyo Xacti niezła kamera, wiem bo posiadam. Ale jak nie masz pewnej ręki to możesz mieć kłopoty ze stabilizacją jak zaczniesz robić zbliżenia, ja używam monopodu jak zaczynam się bawić w jakieś konkretne filmy. Polecam też zakup karty pamięci minimum klasy 6 Sandiska a najlepiej 10 klasy, wtedy masz pewność, że obraz będzie najlepszej jakości. Kamera fajnie się spisuje w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Pomyśl też o Sony CX115, mieści się w budżecie. Pozdrawiam
 

lukaszbruno

New member
Już sprawdziłem i psotanowiłem wybrać między tymi 3ma:

1. Sanyo Xacti VPC-HD2000
2. Panasonic HDC-SD20
3. Sony HDR-CX115

... z ukierunkowaniem bardziej na Sony, ale jeszcze poczytam o niej trochę.
 

lukaszbruno

New member
Witam ponownie.
Zdecydowałem się jednak na kupno Panasonic HDC-TM60. Jak ją tylko dostane i przetestuje napisze parę słów więcej i wrzucę jakieś próbki.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic :
camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_1200_lux_156.jpg


JVC :
camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_1200_lux_138.jpg


całość TU:
Google Tłumacz
 

lukaszbruno

New member
No ale Panie kolego tak to się nie robi. Jak pisałem z prośba o pomoc to cisza w eterze a jak kamera juz jest w drodze do mnie to tutaj bach! wychodzi, że JVC ma lepsze kolory. Już ze zwyklej przyzwoitości mogł Pan mnie nie dobijać... :(
P.S. Poza tym widze, że jest Pan wielkim fanem JVC, czyżby jakieś koneksje?? ;>
 

krissk

New member
Witam! Nie martw się ja mam też TM60 i jestem bardzo zadowolony i uważam że za te pieniądze nic lepszego nie kupisz. Kolega ma JVC w podobnej klasie i powiem ci że Panasonic o wiele lepiej nagrywa i kolory są super bardzo ładne i do tego lepiej spisuje się przy słabszym świetle niż JVC. Panasonic górą :)
 
Do góry