Kamera HD czy Lustrzanka Cyfrowa ???

PPiotrek78

New member
Witam,

Jestem tu nowy! więc proszę o wyrozumiałość!
Jeśli źle zamieściłem temat to proszę o przeniesieni.

Mam taki oto problem,
przymierzałem się właśnie do zakupu kamery HD którejś z JVC GZ-HM650/845/960 w zależności od moich możliwości finansowych w najbliższym czasie a właściwie to już teraz (allegro i sklepy internetowe przeglądam od kilku tygodni i czekam na okazję) ale znajomy zapytał mnie po co mi ta kamera? czy nie lepiej kupić cyfrową lustrzankę albo od razu dwa w jednym tzn. cyfrowa lustrzankę z możliwością nagrywania filmów?

No, i zdołowałem ... (bo w chwili obecnej właściwie chodziło mi głównie o możliwość nagrywania filmów amatorskich: dziecko/wyjazdy/uroczystości/przyroda itp., ale o lustrzance cyfrowej i zdjęciach przyszłościowo myślałem też, tyle że teraz mam parcie na filmowanie bo się kilka okazji mi zbliża)!

Nie znam się ani na kamerach HD ani na lustrzankach (nigdy ich nie miałem, a w niedalekiej przyszłości planowałem zakup obydwu urządzeń oddzielnie do zastosowań amatorskich)!

W chwili obecnej mam 1500-2000 zł na jedno z tych urządzeń (na drugie ewentualnie będę musiał trochę poczekać). No i teraz nie wiem co mam zrobić!

POMOCY!

Proszę o porady/propozycje itd.
bo sam nie dam rady!!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... .. ale znajomy zapytał mnie po co mi ta kamera? czy nie lepiej kupić cyfrową lustrzankę albo od razu dwa w jednym tzn. cyfrowa lustrzankę z możliwością nagrywania filmów... ...

Masz mądrego znajomego. A wiec po co Ci kamera?
1 Jak chcesz zrobić parę filmów to Toshiba Camileo lub coś podobnego za 600zł Ci wystarczy.
lUB KOMPAKT sONY ZA 1400ZŁ Z KRĘCENIEM FILMÓW.
2. Jak chcesz trochę zdjęc i trochę filmów to taki aparat Sony A35 za 3500 jest dla Ciebie w sam raz.
Lub innej firmy z podobnymi możliwościami.
9 Jeżeli jesteś fotoamatorem, chcesz filmować, fotografowaqć a potem to pokazywać na ekranie dużego telewizora np 52"
To kamera za 4-5kzł+ a[arat 16-24Mpix za tyle co kamera. Ja tak właśnie mam.
Sony HDR-XR520Ve + Sony A77 i cztery obiektywy(85mm,18-55.70-210,17-70).

Jeżeli uznasz sieie za fotoamatora to nie ma dla Ciebie innej drogi.
Jeżeli nie, to droga NR 1 LUB 2
 

PPiotrek78

New member
Jeśli proponujecie lustrzankę z możliwością nagrywania filmów to jaką/którą - proszę o podpowiedzi/propozycje! bo do tej pory nie myślałem w ogóle nad aparatem lecz tylko nad kamerą!

Jeśli chodzi o kamerę to sam już wybrałem - na pewno którąś z w/w JVC (w zależności od ilości kasy i ewentualnej oferty zakupu)! W grę wchodziły jeszcze kamery Panasonica, ale ze względu na znaczną różnicę cen na korzyść JVC Panasonic odpadł! Sony oczywiście odpadły na starcie z wielu powodów o których nie będę tutaj pisał bo Sony po prostu nie kupię!

Oczywiście w przedziale cenowym 1500-2000 zl nie więcej!

Proszę o pomoc ...
 

Przemek_PC

New member
Wiesz co to jest głębia ostrości i w jaki sposób jest ona zależna od przysłony? Jak zwiększyć/zmniejszyć głębię ostrości aby zachować jednakową ekspozycję? Jeśli tego nie wiesz to lustrzanka do filmowania nie dla ciebie. A jeśli wiesz to może zamiast lustrzanki coś w stylu Panasonica GH-2 bo tam autofokus działa podczas filmowania w przeciwieństwie do np. lustrzanek Canona. A co z dźwiękiem? Wystarczy to co oferuje lustrzanka czyli kiepski monofoniczny dźwięk z odgłosami pracy obiektywu?
 

PPiotrek78

New member
OK, dzięki wszystkim za odpowiedzi/podpowiedzi!
Zorientowałem się w problematyce.
Teraz zastanowię się co dalej i podejmę decyzję.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich ...
 
Do góry