Kamera HD 2000-3000zl wątek dla wszystkich

Kempos

New member
Witam wszystkich serdecznie ,chciałem zakupic kamere HD do kwoty 3 tysięcy złotych ,z tego co już czytalem w innych wątkach to kamery sony i canon zebraly chyba najwięcej pozytywnych komentarzy, chodz jako calkowity laik czekam na wasza pomoc.

Chce żeby moja kamera ... nagrywała film w wysokiej rozdzielczosci a barwy obrazu byly głębokie a zarazem przyjemne dla oka, zoom chodz tez ważny to stawiam go na drugim miejscu po jakosci aczkolwiek oczekuje proporcjonalnie do jakosci i ceny jak najwiekszego, niezapomne o funkcjonalnosci, będe nagrywał filmy w pomieszczeniach niedostwietlonych jak i na zewnątrz oraz podczas ruchu, kolejnie jak njdluzszy czas nagrywania a na mysli mam baterie :) to tyle bo co do nosnikow zapisu chodzi mi tu czy hdd czy roznego rodzaju karty SD itd... to niewiem co jest lepsze i niemam jako takiego typu tu oczekuje podpowiedzi.

Cena 3 tysiecy to maxymalna jaka moge zaplacic najlepiej jakby oscylowala okolo 2200, 300 zlotych o ile kamera za naprzyklad 2800 nie okaze sie o niebo lepsza. Prosze o podanie kilku kamer w przedziale cenowym 2000 - 3000zl i podpowiedz odnosnie moich potrzeb zapisanych powyrzej. I co na temat CANON LEGRIA HF200...

Z gory dziekuje za liczne odpowiedzi i mam nadzieje ze ten wątek odpowie wyczerpująco na podobne do moich pytania innych uzytkownikow forum POZDRAWIAM :)
 

Kempos

New member
Tu masz obszerny test :
JVC EVERIO GZ-HM400
Polecam ten model bo zbiera bardzo pochlebne opinie u naszych użytkowników.
Nasz test wkrótce.


Robi wrazenie 600fps/sec atrakcyjna funkcja, cena ceneo 3030zl gorna granica no coz pewnie warto , czekam na koolejne propozycje kamer hd od 2k do 3k zl
 

gajos

New member
Zaraz zaraz, nie widzialem jeszcze zadnej rzeczowej oceny uzytkownika na naszym forum :-/

Co do samej kamery - bawilem sie dzis JVC GZ-HM400 oraz modelem Panasonic HDC-HS300 (niestety nie mieli modelu ktorym bezposrednio jestem zainteresowany czyli HDC-TM300) w MM. Niestety bez mozliwosci obejrzenia efektow na wiekszym ekranie ale po kolei co zauwazylem.
JVC - w pierwszym kontakcie nie bardzo mi sie podoba plastik obudowy - taki chropowaty/bardzo tepy w dotyku. Jak dla mnie nieprzyjemny, jednak to cos do czego latwo przywyknac i bardzo szybko przestanie byc "problemem" :)
Sterowanie ogniskowa - przyciski na gorze. Inaczej niz chyba powszechnie przyjete u konkurencji (mam na mysli Canon, Sony, Panasonic...) - nie jest to kontroler wychylny (lewo/prawo) tylko przycisk podwojny (jak w pilocie +-). Mysle ze to nie jest najwygodniejsze rozwiazanie, ale sadze ze bardzo latwo do tego przywyknac. Niemniej jednak konstrukcja tego kontrolera i obudowy sprawily ze musialem specjalnie poprawiac/ustawiac kamere w dloni, zeby bez problemow manipulowac zoomem.
Ekran i przyciski - sam ekran nie jest dotykowy (przynajmniej ja go nie dotykalem bo nie musialem :)), wszystkie przyciski/suwak bardzo wygodne i komfortowe w obsludze. Menu wydalo mi sie przyjazne i przejrzyste.
Zarejestrowanego obrazu niestety nie mialem mozliwosci obejrzec w formacie wyjsciowym, jednak na wyswietlaczu wszystko wygladalo ok.
Roznych trybow nie sprawdzalem, z tego co zauwazylem bardzo szybko mozna przelaczyc sie w tryb reczny. Wiecej nie bede pisal poniewaz nie testowalem dokladnie jak rowniez ze wzgledu na moja znikoma znajomosc tematu nie mam wiele do powiedzenia na ten temat :)

Panasonic. Obudowa ok, nie mam sie do czego przyczepic. Sterowanie zoomem - klasycznie, manipulatorem wychylnym (nie wiem czy tak to sie fachowo nazywa). Uchwyt bez problemow.
Ekran i jego obsluga - ekran dotykowy... Nie jestem fanem... Jak dla mnie jedyne ekrany dotykowe pracujace w sposob satysfakcjonujacy dla mnie sa w produktach Apple - ale to odczucie subiektywne. Na dole ekranu przyciski.
Wiec sterowanie na panelu in plus dla JVC (jak dla mnie). Samo menu nieskomplikowane, uwazam ze latwo mozna znalezc co kto potrzebuje.
Rejestrowanie obrazu - rowniez nie wiem jak efekt koncowy wyglada wiec pomijam jakosc obrazu. Natomiast co wzbudzilo pewne watpliwosci to przerzucanie w kolor czerwony. Bylem w MediaMarkt - tak wszystko na polkach czerwone. Wlasnie krecac wzdluz polek mialem wrazenie (oczywiscie widzac to co na ekranie) ze przerzuca w czerwien (konkretnie bialy papier z nazwami produktow i cena w czerwonej ramce jakby zabarwiony na czerwono/rozowo). Choc tutaj wydaje mi sie ze to kwestia wyswietlacza. Nie sadze zeby faktycznie az takie numery odwalal to jednak koniecznie trzeba sie upewnic przed zakupem - przynajmniej jesli ja podejme decyzje na Panasonica to pojde tam z moja karta SD i kaze odtworzyc mi ten material na TV.
Co mnie uderzylo w Panasonic to BLYSKAWICZNY autofocus. Jest naprawde bardzo szybki. Z ciekawosci patrzylem tez na Canon HF S10 - tam w pewnym momencie musialem czekac jakies 3-4 sekundy az wyostrzy! (a to byla biala kartka z czarnym, wyraznym tekstem - zniechecil mnie tym bardzo) Do af w JVC zadnych zastrzezen - rowniez szybki, tylko nieco wolniejszy niz w Panasonic.

Ten JVC - jakies 3k pln. Panasonic HDC-TM300 (bez dysku twardego, z wbudowana pamiecia 32GB) - ~2k pln - nowka z JP. Taniej o polowe w porownaniu do naszych sklepow, lecz w zasadzie bez gwarancji (chyba ze chcesz sie bawic w wysylke sprzetu do JP). Cos za cos.
Ja sam jeszcze nie wiem ktory wybrac. W JVC odstrasza mnie ponoc bardzo kiepski obraz przy slabym oswietleniu jednak... nie mam mozliwosci ocenic tego "slabego oswietlenia" jak rowniez nikt nie mowi co to sa "kiepskie warunki". Czy w pokoju w ktorym pod sufitem swieci sie zarowka 60W bedzie kiepska wydajnosc czy nie? Nie wiem... Filmiki jakie znalazlem na YT (YouTube - ?? YouTube - JVC Everio GZ-HM400 YouTube - JVC Victor GZ-HM400"HD MEMORY CAM"TEST 3 czy YouTube - ??????? JVC Victor GZ-HM400) przede wszystkim nie oddaja tego jak faktycznie wyglada na ekranie TV zarejestrowany obraz, jednak to co widac na YT mi sie podoba.
W Panasonic bardzo mi sie podoba ten fantastyczny af! Poza tym moglby miec panel z ekranem i sterowaniem przeniesiony ten z JVC. No i niepokoi mnie to przerzucanie w czerwien, jednak jak napisalem tego nie mialem na razie zweryfikowac.
Jesli wreszcie jakims cudem dowiem sie czy tym JVC nagram ladny wieczorny material z pierwszego pojawienia sie syna w domu (pod warunkiem ze to faktycznie bedzie wieczor ;-)) to wezme JVC.
Jeszcze tez nieco zdumiewajace sa komentarze (przeczytany na camcorderinfo.com) odnosnie JVC, iz w kiepskim swietle kreci tak slabo ze nawet iPhone lepiej nagrywa w takich warunkach to rece opadaja. Uwazam ze to jakis oszolom i fanboy, jednak ziarno niepokoju zasiane... :)


Jeszcze krotko co do nagrywania slowmotion w JVC:
YouTube - JVC GZ-HM400 Slow Motion Tests - fajnie ze potrafi, jednak nagrywanie z taka iloscia klatek ma pewne bardzo znaczace konsekwencje. Wiec mnie tez ten gadzet interesowal ale nie zwracam juz na to uwagi.

Acha - facet w sklepie reklamowal tez w JVC kilka rzeczy: procesor dzwieku (ponoc taki sam jak w profesjonalnej kamerze JVC (K2 czy takie cos...) i wejscie na sluchawki/mikrofon).
Acha - Panasonic ma viewfinder! Na pewno nieglupi gadzet jesli chcesz przyoszczedzic nieco baterie.
 
Ostatnia edycja:

Stilon

New member
Powiem tylko tyle, że nie wolno sugerować się filmikami z YouTube. Filmy te są przerabiane i to co widzimy w małych okienkach serwisu faktycznie nie oddaje tego co możemy obejrzeć na dużym TV. To tak jakby porównać obraz z ekraniku kamery do obrazu z TV 40 cali. Zawsze na małym ekraniku obraz będzie wyglądał lepiej (zwłaszcza nakręcony w słabych warunkach oświetleniowych). Co do oświetlenia pomieszczenia żarówką 60W (powiedzmy takiego 20m2) to kręcenie w takim pomieszczeniu kamerami z tego przedziału cenowego można sobie darować. Zadowalający efekt można uzyskać dopiero jak pomnożymy tę wartość przez 3-4X, czyli min. 200W i to bez używania zoom-u w takim pomieszczeniu. Wiadomo, że czym dłuższa ogniskowa tym ciemniejszy obraz co będzie skutkowało większymi szumami. Także, kręcić się da ale zapewniając odpowiednio dużo światła i bez używania zoom-u.
 

Kempos

New member
Sony HDR-XR200VE

PANASONIC HDC-SD200

JVC GZ-HM400

CANON LEGRIA HF200

To moje typy dalej sie zastanawiam w piatek lub sobote chcialem juz zakupic prosze o wiecej porad :) moze cos innego do 3k zl jeszcze polecicie pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ten JVC - jakies 3k pln. Panasonic HDC-TM300 (bez dysku twardego, z wbudowana pamiecia 32GB) - ~2k pln - nowka z JP. Taniej o polowe w porownaniu do naszych sklepow, lecz w zasadzie bez gwarancji (chyba ze chcesz sie bawic w wysylke sprzetu do JP). Cos za cos.


+ VAT + Clo na granicy
 

Kempos

New member
jesli nie zdecyduje sie zaryzykowac i zaplacic troszke wiecej niz zamierzam to kupie jvc gzhm400 jesli nie to mysle o canonie hg20 czy ktos moze mi powiedziec czy drugi typ jest koniem w swoim przedziale cenowym ?
 
Do góry