Kamera FullHD. Dziedzina lotnictwa.

m.r

New member
Witam.

Poszukuję kamery FullHD do minimum 3500zł, która:
- Nagrywa z prędkością min. 50kl./s
- Eliminuje, bądź nie ma wady typu wolno obracające się śmigło, powykrzywiane śmigło (pytanie od czego to zależy?), czyli uzyskuje gładką tarczę śmigła.
- Przy poziomych ujęciach uzyskuje gładki panning (większość kamer cyfrowych pochyla swoje tło)
- Która umie skupić się na pierwszym planie blisko znajdującego się obiektu porządnie rozmywając tło
- Posiada wkręt pod statyw
- Minimum 18x-20x zoom optyczny
- Posiada stabilizację optyczną (SteadyShot? W Soniakach podobno bije na głowę system stabilizacji w Panasonicu).
- Umie zachować się w pomieszczeniach sztucznie oświetlonych, oraz nocą, a więc wyraźnie widzi obiekt, brak ziarnistości obrazu, radzi sobie z ostrością.

Prosiłbym o pomoc, podanie propozycji i odpowiedź na pytanie zadane w drugim kryterium, przybliżeniu mi tych właśnie parametrów, które powodują że można uzyskać gładziutką tarczę obracającego się śmigła. Tak podsumowując moje poszukiwania na oku mam Canona Legria HFS20, lecz tylko 10x zoom i nic nie wiadomo o wkręcie na statyw.
 

fransua

New member
Witam.

Poszukuję kamery FullHD do minimum 3500zł, która:
- Nagrywa z prędkością min. 50kl./s
- Eliminuje, bądź nie ma wady typu wolno obracające się śmigło, powykrzywiane śmigło (pytanie od czego to zależy?), czyli uzyskuje gładką tarczę śmigła.
- Przy poziomych ujęciach uzyskuje gładki panning (większość kamer cyfrowych pochyla swoje tło)
Szukaj kamer z przetwornikiem CCD a nie opartych na CMOS-ach, MOS-ach itp. Niestety obecnie trudno takie znaleźć bo teraz wygrywa cena a nie jakość. CMOS-y są tańsze w produkcji a to że:
- bardziej szumią
- obraz sczytywany jest od góry do dołu a nie od razu i mamy pochyłe krawędzie przy szybkim panoramowaniu, galaretę gdy obraz drży, powyginane śmigła, nierówno naświetlony kadr przy świetle stroboskopowym itp. itd. to dla producentów nie ważne - CENA CENA CENA
Zaleta CMOS-ów - Mniej prądożerne :)
Tu się ciśnie - jak złe wyparło dobre.
Mogę Ci polecić CANON XH A1. Dobry sprzęt ale nie ma 50p. Na szczęście minimalna kwota to 3500 zł więc znajdziesz jeszcze jakieś ;)
 

m.r

New member
Dziękuję za odpowiedź i za wyjaśnienia :) Niestety w założonym przeze mnie przedziale cenowym nie ma kamer z tym przetwornikiem, albo jest ich jakiś 1%. Polecany przez Ciebie Canon to już widzę górna półka, niestety za dużo sobie kosztuje ;)
 
Do góry