kamera full HD

luki00775

New member
witam, chcialbym zakupic kamere full HD 3-4 tys zlotych, prosze poleccie mi co za te pieniadze jest najlepszego na rynku, oczywiscie pod wzgledem jakosciowym obrazu......
 

rl0infeck

New member
luki00775 napisał:
witam, chcialbym zakupic kamere full HD 3-4 tys zlotych, prosze poleccie mi co za te pieniadze jest najlepszego na rynku, oczywiscie pod wzgledem jakosciowym obrazu......

w tym przedziale to chyba którykolwiek z SONY z najnowszej kolekcji.
Ja kupiłem Panasonica SD9 za 2399 zł i jestem bardzo zadowolony.
Filmy kręcone w dzień wygladają super i wątpie żeby były gorsze od SONEGO.
Do tego nagrywanie na pamięc SDHC (200zł za 16GB - 2 godziny najwyżej jakości) - dla mnie rewelacja.

Inna sprawa nagrywanie w miejscach ze szcztucznym lub słabym oświetleniem. tutaj pewnie SONY lepszy wiec jak nie szkoda ci wydac kasy to za 4000zl możesz kupić z większym dyskeim (2000zl wiecej tylko za to że w sztucznym świetle lepsza jakość) ....musisz sam wybrać ;-)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
A lepsza wcale w tym przypadku nie znaczy, że dobra. Wszystkie amatorskie kamery HD w słabym świetle szumią. I z każdej obraz jest co najwyżej akceptowalny. Fakt, ze Sony czy Canon wypadaję nieco lepiej od Panasonica niewiele tu zmienia, a różnica w cenie jest znaczna.
Chylę głowę przed Canonem, chylę też przed nowymi Sony, ale wybrałem Panasonica HS9. Tak naprawdę porównując moje nagrania z nagraniami ściągniętymi z netu kamer SOny i CAnona nie widzę w dobrych warunkach spektakularnych różnic. Mało tego, wydaje mi się, że kolory są dużo ładniejsze w Panasonicu niż Canonie. Za to Canon z pewnością zapewnia dużo lepszą ostrość obrazu. Są to oczywiście moje subiektywne odczucia. Wieczorne zdjęcia są kiepskie na wszystich 3 kamerach - w kierunku od Sony (najmniej badziewny z badziewnego obraz), poprzez Canona i na końcu Panasonica (najbardziej badziewny z badziewnego obraz). Ale różnica w zdjęciach kiepsko oświetlonych nie jest warta wydania 1000 złotych więcej.

Jako zalety Panasonica mogę wymienić:
1. Doskonała jakość obrazu, super kolorystyka w filmach w dobrym oświetleniu (wycieczki plenerowe itd.)
2. Świetny dźwięk 5.1 - który słychać wyraźnie w kinie domowym
3. Prostota obługi - podpowiedzi kamery co zmienić aby poprawić obraz
4. Możliwość manualnej zmiany poszczególnych parametrów pracy (migawka, przesłona, itd.), w plenerze górskim w słoneczny dzień głębia ostrości sięga hen daleko:)
5. Pojemny dysk twardy i możliwość używania kart pamięci jednocześnie
6. Moim zdaniem prosty i świetny zarazem,dołączony program do obrobienia materiału i nagrania go na płyty DVD
7. Przystępna cena (około 3 tysięcy PLN)

Wady :
1. Nieszczęsne warunki oświetleniowe psują obraz (z drugiej strony kamera długo daje radę utrzymać dobrą jakość - deszczowe popołudnie, czy godziny wieczorne latem, jak jest jasno, nie są problemem)
2. Póki co HD Writer nie umożliwia zapisywania płyt bluray
3. Nie ma tanich zamienników baterii
4. Nie ładuje się sama:))
 
Ostatnia edycja:

luki00775

New member
dzieki za odpowiedzi.......
a tak wogole to moze pomoglibyscie mi dokonac wyboru najpierw pomiedzy fullHD na miniDV i na dysk/karty a pozniej wybiore jakis model z ktoregos segmentu, wiem ze roznica polega w uzywanym formacie, ale ktory z nich jest lepszy?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmmmmmm - ja Ci mogę odpowiedzieć dlaczego jestem zadowolony z AVCHD (stosowanego w mojej kamerze do zapisu obrazu). Materiał skopiowany na płytę, lub bezpośrednio kartę pamięci wkładam do bluray Panasonica BD30 i mogę od razu oglądać. W przypadku karty praktycznie od ręki, w przypadku kopiowanie na płytę DVD po 8-10 minutach. PZDR

ps. pytanie, który jest lepszy są niebezpieczne. Niejedna dyskusja przemieniła się w wojnę. Myślę, że jeżeli chodzi o jakość to są one porównywalne.
 

luki00775

New member
powiem tak mi bedzie bardzo zalezec na pozniejszym montazu, bo mam zamiar z tego amatorski film na konkurs zrobic, wiec pod tym wzgledem jak wypada avchd?
 

emigrant

Member
pooh1968 napisał:
hmmmmmm - ja Ci mogę odpowiedzieć dlaczego jestem zadowolony z AVCHD (stosowanego w mojej kamerze do zapisu obrazu). Materiał skopiowany na płytę, lub bezpośrednio kartę pamięci wkładam do bluray Panasonica BD30 i mogę od razu oglądać. W przypadku karty praktycznie od ręki, w przypadku kopiowanie na płytę DVD po 8-10 minutach. PZDR

ps. pytanie, który jest lepszy są niebezpieczne. Niejedna dyskusja przemieniła się w wojnę. Myślę, że jeżeli chodzi o jakość to są one porównywalne.

playery blu-ray umieją czytać kontener .MTS? czy przed tym coś robisz? hmm
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
NIe wiem jak inne playery, ale w instrucji do kamery jest napisane, że Panasonic BD30 odtwarza płyty nagrane za pomocą HD Writera i karty pamięci nagrane w ichnich kamerach.
Jak jest naprawdę napiszę w przyszłym tygodniu jak dostanę swojego BD30.
Na płycie materiał zapisywany jest jako pliki m2ts. Jest tworzone proste menu.

luki - Hd Writer umożliwia cięcie materiału, wycinenie niechcianych scen, łączenie scen, tworzenie menu. Nie ma możliwości zrobienia efektownych przejść (chociąż ściemnianie i rozjaśnianie początków i końców scen można zrobić na kamerze). Umożliwia też nagrywania materiału, po konwersji do mpg2, jako klasyczne płyty DVD. Ten proces trwa jednak długo. PZDR
 

luki00775

New member
a z tej nowej serii sony to jakie modele? i czym sie roznia bo jak z jednej serii to musza byc podobne

jesli chodzi o panasa to jakie modele procz tego co wymieniles sa dobre?

no i canon?
 

Huzar

New member
luki00775 napisał:
a z tej nowej serii sony to jakie modele? i czym sie roznia bo jak z jednej serii to musza byc podobne

jesli chodzi o panasa to jakie modele procz tego co wymieniles sa dobre?

no i canon?
Nowa seria Sony to SR10, SR11, SR12. Specyfikacje dostępne na stonie producenta. SR11 i SR12 różnią się tylo pojemnością dysku. SR10 to trochę mniej zaawansowana konstrukcja.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
emigrant napisał:
playery blu-ray umieją czytać kontener .MTS? czy przed tym coś robisz? hmm

Sprawdzone organoleptycznie. Skopiowane bezstratnie na płytę DVD filmy z kamery Panasonic HS9 (za pomocą HD Writera) bez problemu odtwarza się na bluray Panasonica BD30. Jak dla mnie bomba, ładne proste menu i świetny obraz i dźwięk. Tak, że polecam taką konfigurację. PZDR
 
Do góry