Kamera do teledysków

piotr163

New member
Witam!

Chciałbym zakupić moją pierwszą kamerę HD, budżet jakim dysponuje to 3tys zł. (max 3700) Jeśli będzie coś konkretnego to mogę przeznaczyć więcej.

Kamerę chciałbym wykorzystywać do nagrywania teledysków, fajnych nocnych ujęć o fajnym klimacie. Zależy mi na tym żeby obraz miał bogaty kolor, żeby nie było szumów etc. Zależy mi również na świetnej stabilizacji, kamera jaką teraz posiadam jest pod tym względem masakryczna. Fajnie jakby dało rade podpiąć pod kamerkę inny mikrofon gdyż lubię nagrywać koncerty i inne tego typu wydarzenia. Generalnie kamera bardziej do filmowania sportów, imprez niż do "taśmy z wakacji". Zależy mi bardziej na tym żeby kamera dobrze radziła sobie w słabym oświetleniu.

Co poradzicie? Jestem otwarty na wszystkie sugestie. Dobrze by było gdyby kamerka nagrywała w jakimś fajnym formacie, który będzie łatwy do edycji.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie ma takiej kamery, szumy będą bez dodatkowego oświetlenia.
Panasonic X900, Sony CX730
Panasonic GH2
 

Dante99

New member
Kamera HS900 to kamera z zeszlego roku a X900 to najnowsza kamera z tego roku i jest miedzy nimi wiecej roznic niz tylko dysk twardy. M.in. X900 ma szerszy obiektyw 29mm a HS900 35mm. W X900 jest 3 x lepsza rozdzielczosc LCD(wyswietlanie w 3d bez okularow). Podobno jeszcze bardziej ulepszona stabilizacja.

Sam myslalem nad zmiana swojej SD900(to samo co HS tylko SD nie ma dysku twardego) na X900 ale z tego co znalazlem na necie to ludzie jakos wniebwzieci nie sa jesli porownuja do kamer z 2011 sd,tm,hs serii 900.
 

piotr163

New member
a między Sony CX730? CO będzie najlepszym wyborem? Czy może jest jeszcze jakaś kamera do 4000zł, na którą najlepiej zwrócić w tym roku uwagę? Czy może poczekać i dozbierać do 6-7tys na coś lepszego? Czy w ogóle warto? Mam zamiar dopiero uczyć się edycji obrazu w adobe after effects, edius.
 

fransua

New member
Kamera to zamknięty system z płaskim obrazem, z wątpliwą jakością materiału w gorszych warunkach oświetleniowych itd. Z drugiej strony na starcie otrzymujemy wszystkie "udogodnienia", które ułatwią nam nagrywanie i wybaczą nam nasze niedoskonałości operatorskie. Ale czy te niby udogodnienia warte są zakupu właśnie kamery ? Moim zdaniem nie jeżeli rozpatrujemy to pod kątem Twoich preferencji - teledyski, zdjęcia nocne, rejestracja koncertów, dodatkowy mikrofon itp. Seba_Fan wspomniał o bezlusterkowym aparacie Panasonic GH2, który świetnie rejestruje filmy. Ma on delikatnie mówiąc sporą przewagę w jakości obrazu nad kamerami podanymi w tym wątku oraz nad kamerami, których ceny są zdecydowanie wyższe. Na starcie w kwocie 3K otrzymasz Panasonic-a GH2 z kitowym obiektywem. Do ambitnych zastosowań to trochę mało. Jak to w aparacie :) Jednak jest to urządzenie z wymiennymi obiektywami, do którego w miarę apatytu dokupisz inne szkła. Mimo pewnych niedogodności odwdzięczy ci się rewelacyjnym obrazem z całą jego plastyką - mała głębia ostrości, wysoką czułość w słabych warunkach oświetleniowych, większą ilością detali w obrazie itd. Sam zaczynałem od jednego obiektywu kitowego, którego do dzisiaj używam w codziennym filmowaniu a to dzięki AF. Jednak w miarę czasu i pieniędzy swoją szklarnię powiększyłem. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak kupisz dobre obiektywy to po paru latach możesz je sprzedać po cenie zakupu lub drożej :) Oczywiście są jeszcze inne aparaty typu Canon, Sony - ale to już kwestia preferencji, specyfikacji itd.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kamera HS900 to kamera z zeszlego roku a X900 to najnowsza kamera z tego roku i jest miedzy nimi wiecej roznic niz tylko dysk twardy. M.in. X900 ma szerszy obiektyw 29mm a HS900 35mm. W X900 jest 3 x lepsza rozdzielczosc LCD(wyswietlanie w 3d bez okularow). Podobno jeszcze bardziej ulepszona stabilizacja.

Sam myslalem nad zmiana swojej SD900(to samo co HS tylko SD nie ma dysku twardego) na X900 ale z tego co znalazlem na necie to ludzie jakos wniebwzieci nie sa jesli porownuja do kamer z 2011 sd,tm,hs serii 900.


Sorki, ja pisałem o tych samych modelach, nie modeli z 2011 a 2012.
A tak to prawda jest parę różnic, choć nie zawsze są one dobre.
 
Do góry