Kamera do studia

Triki

New member
Witam,

Pracuję w agencji interaktywnej i poszukuję kamery do naszego studia. Założenia są następujące:
- dobra jakość materiału (praca głównie na greenie, ale 1/3 nagrań odbywa się na zewnątrz lub w większych pomieszczeniach)
- możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu
- możliwość osadzenia na steadycamie
- sensowne opcje ustawień manualnych i dobre wsparcie "automatów"

Ograniczenia jakie mamy to:
- nowa
- cena w okolicach 10 000 PLN.
- gwarancja umożliwiająca naprawę w kraju
- faktura vat (ewentualnie cło + vat wliczone w cenę)

Co byście polecili ? :)
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, przemyślenia lub/i przestrogi.

Pozdrawiam
 

Triki

New member
Szczerze mówiąc to robiłem przymiarki do Canona XH-A1 lub Sony HDR-FX1E. FX7E wydaje się być słabszy.. choć oczywiscie mogę się mylić.
 

SniCroft

New member
Osobiście jestem za Canonem - widziałem co potrafi,
poza tym duużo mniejsze zapotrzebowanie na światło,
chociaż w studio do drugoplanowa zaleta, bo możesz
doświetlać jak Ci pasuje.

Canon ma wg. mnie lepszą stabilizację, fantastyczne
presety i złącza mikrofonowe XLR...
 
Ostatnia edycja:

Triki

New member
SniCroft napisał:
Canon ma wg. mnie lepszą stabilizację, fantastyczne
presety i złącza mikrofonowe XLR...

A jak wygląda sprawa zgrywania dźwieku na kamerę (zewnętrrzny mikrofon właśnie podłączony przez XLR) ? Ma to sens, czy lepiej korzystać z zewnętrznego recordera ? Dźwięk nie jest zbytnio "ściśnięty" i da się go sensownie obrabiać ?

--

O Canonie, a właściwie jego serwisie krążą też neiprzychylne głosy. Ktoś może to jakoś zweryfikować jak to jest w rzeczywistości ? Są jakieś problemy z gwarancjami etc ?
 

mariof

New member
Bez reklam
Triki napisał:
Szczerze mówiąc to robiłem przymiarki do Canona XH-A1 lub Sony HDR-FX1E. FX7E wydaje się być słabszy.. choć oczywiscie mogę się mylić.
Te modele przekraczaja zakładany przez Ciebie budżet a trzeba pamiętać jeszcze o oprzyrządowaniu (statyw, mikrofony, accu itp) ale jeżeli budżet "wytrzyma" to wybór tych modeli jest bardzo sensowny. Moje doświadczenia z Canonem dotyczyły modelu amatorskiego HV20. Nie działała zbyt dobrze - mechanika przysłony - ale był to egzemplarz przedsprzedażny więc nie wyciagam zadnych wniosków, nie miałem kontaktu z servisem. Obecnie używam amatorkiej Sony HC7E i mam, póki co, same bardzo dobre doświadczenia:).
 

Triki

New member
~ to dla mnie około, a po tym co widzę, to wymienione modele spokojnie mieszczą się w tolerancji błędu. Nawet jak trzeba by dołożyć kilka tysiaków do dużo lepszego sprzętu to też nie byłoby tragedii. Osprzęt mamy (przynajmniej mikrofony i statyw) bardzo sensowny, więc inwestycje dodatkowe nie będą konieczne. ;-)

Czy naprawdę nie ma na forum nikogo kto może powiedzieć coś z własnego doświadczenia w użytkowaniu sprzętu tego typu ? Nie chce mi się wierzyć...
 

viValdi

New member
Bez reklam
Prawda jest taka że to forum AMATORÓW kamer HD - i bardzo dobrze.

W sieci znajdziesz jeszcze inne fora nt. video - tamte specjalizują się w komercji (śluby, komunie) lub amatorskie kino.

Na naszym forum górną granicą budżetu jest jakieś 5,000PLN. Na tamtych forach sprzęt zaczyna się od 10,000PLN i ostro idzie w górę.

my mamy inne problemy niż oni:mrgreen:
 

Triki

New member
@viValdi Dzięki za szczerą odpowiedź i PW z linkami.
Choć nie bardzo rozumiem dlaczego nie można na tym forum linkować bezpośrednio w wątkach.. jakaś pseudo konkurencja czy co? Skoro serwisy mają zupełnie inny target, to chyba nie ma nic w złego w zlinkowaniu "odpowiedniejszego" miejsca w sieci...

No nic - jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry