Kamera do podcastu

iDaniel

New member
Witam,
jestem w trakcie przygotowywania podcastu i brakuje mi kamery (poniewaz nie wiem jaki model mam wybrac). Napisze Wam moje wymagania co do tej kamery, a Wy napiszcie mi czy jakas kamere jestescie w stanie mi polecic..

Chce, aby kamera:
- nagrywala filmy w FullHD (najlepiej 1080i/p)
- miala mozliwosc podpiecia mikrofonu - audio-in (z mozliwoscia przyczepienia na gorze)
- nagrywanie na karty pamieci
- optyczna stabilizacja
- jak najwiecej megapikseli:)
- cena do 1500 zl


A moze zamiast kamery jakas lustrzanke cyfrowa z mozliwoscia nagrywania hd? Napiszcie co o tym sadzicie.


Jak juz zaopatrze sie w kamere i zrobie pierwsze projekty, z pewnoscia sie pochwale moim video podcastem:)


Serdecznie pozdrawiam,
Daniel
 

iDaniel

New member
Tak sie wlasnie domyslalem, ze nie bedzie takich rzeczy... Dzieki za link, faktycznie te soniacze w hd sa calkiem spoko, ale bede nagrywal to na dworze, wiec potrzebowalbym wejsca na mikrofon...:( moze Sanyo Xacti HD2000 (ald znalazlem uzywke za 1500zl).

A Co Wy na to, zeby zamiast kamery kupic lustrzanke z nagrywaniem hd?

Pozdrawiam,
Daniel
 

Gucio50

New member
Bez reklam
To kup aparat Sony TX-7, który kręci filmy jakosći kamer serii CX.

To nieprawda, TX-7 to śmiecie w porównani z kamerami Sony CX.
Jedyny na dzień dzisiejszy apoarat, który "kręci" filmy porównywalnej kakości to NEX-5. Ale tu trzeba dać 2500.

Jak się nie spieszysz to poczekaj z pół roku, a za swoje pieniadze kupisz kamerę HDR
z gniazdem na mikrofon i przyzwoitej jakosci filmowaniem.

Ma 2 znajomych, których sprzedawca namówił na TX-7.
Okazja, a ta jak wiadomo jest zawsze dla sprzedajacego. Znajdzie się pewnie ktos kto ma taki aparat i będzie Ci go zachwalał. Tak bywa.

Ale za nim kupisz idź z kartą pamięci do sklepu. Nakręć coś takim aparatem, wpakuj do telewizora i od razu będziesz wiedział, że nie ma na rynku, za cenę ponizej 2000zł, aparatu, który zrobi porządny film.

To oczywiście tylko moja opinia, no i tych moich 2 znajomych. Razem poszli do sklepu. Kupile te aparaty, kazdy z nich. Nakręcili cos tam w parku, piekny słoneczny dzień, przylecieli do mnie z piwem, no i co, co ty na to ... ...

No to kartę do telewizora. Nawet piwa nie wypili. Poszli do sklepu oddać.:hmm:


No i najważniejsze dla Ciebie. Wzgardziłeś tymi kamerkami Sony, bo nie miały gniazda na zewnętrzny mikrofon.
TX-7, też nie ma, to fajny aparat do torebki dla licealistki, ktora idzie na dyskotekę do "studentów" w akademiku. JWPCMNM
 
Ostatnia edycja:

iDaniel

New member
Fakt - TX7 nie ma imponującej jakości, a poza tym nie ma wejścia audio. To już wolę np. Toshibe Camileo X100.

To może określę na czym najbardziej mi zależy: jakość HD i audio-in.

Podajcie jakieś modele ja sobie posprawdzam:)

Pozdrawiam,
Daniel
 
Do góry