Kamera do kilku tysięcy zł? JVC GS-TD1?

TomVideo

New member
Witam,

Jestem tu nowym. Chciałbym kupić pierwszą kamerę do kilku tysięcy złotych. Mam lustrzankę 5d II ale nie spełnia moich wymagań jeśli chodzi o AF i słabej jakości nagrywania filmów w ciemnych miejscach (paskudny kolorowy szum i piksele kwadratowe)

Jak na razie zainteresowały mnie 3 kamery JVC GS-TD1, Sony HDR-TD10E i Panasonic SD900
Na żywo miałem możliwość przetestowania kamery w sklepie tylko Sony HDR-TD10E który był podłączony do najnowszego TV sony. Obraz w 2D był szumiący z pikselami głównie w ciemnych miejscach natomiast po włączeniu 3D obraz był gładki i lepszy niż w 2D nie wiem dlaczego tak jest? nie wiem jak z innymi kamerami jest.

Jaką doradzilibyście mi kamerę kupić? Głównie chodzi mi o gładki czysty obraz w ciemnych miejscach. Na necie przeglądałem sample ale są bardzo słabej jakości.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Po co Ci to 3D które mózg lasuje? No i pamiętaj, że producentów kamer jest 3. Panasonic, Sony i na szarym końcu Canon. Reszta się praktycznie nie liczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaka to ma być max Kwota. Jeśli wystarczy na Panasonica 900 - to właśnie do takich potrzeb jest super sprzętem.
 

fransua

New member
Pomijając AF w w wymienionym aparacie Canona to dziwią mnie te szumy. Sam nagrywam aparatem i u mnie z tym nie ma problemów. Oczywiście można się doczepić, że kompresja YT to "usunęła" ale w oryginale ich tam nie ma :) Panasonic GH1 z ob. 20/1.7 - klik VIDEO Może masz ciemny obiektyw ? Z 20/1.7 więcej niż 800 ISO nie muszę nic nagrywać.
 
Ostatnia edycja:

TomVideo

New member
Ładna jakość jak na film z YT. Odszumiasz film jakimś programem?

Kręcę testowe filmy obiektywem Canonem 24-105 L z przysłoną 4f na iso800 wieczorem w pokoju oświetlonym. Szumy nadal są paskowe. Słyszałem, że teraz bezlusterkowce aparaty lepiej kręcą jeśli chodzi o jakość w ciemnych scenach. Lustrzanki Canona jakością w ciemnych scenach mnie nie zachwycają.

Myślę też nad kamerą Canon HF G10 jasna optyka tylko czy można ustawić iso jakie się chce?
 

fransua

New member
Ładna jakość jak na film z YT. Odszumiasz film jakimś programem?

Kręcę testowe filmy obiektywem Canonem 24-105 L z przysłoną 4f na iso800 wieczorem w pokoju oświetlonym. Szumy nadal są paskowe. Słyszałem, że teraz bezlusterkowce aparaty lepiej kręcą jeśli chodzi o jakość w ciemnych scenach. Lustrzanki Canona jakością w ciemnych scenach mnie nie zachwycają.

Myślę też nad kamerą Canon HF G10 jasna optyka tylko czy można ustawić iso jakie się chce?
Żadnych nagrań nie odszumiam bo nie mam programu. Staram się nie używać większego ISO niż 800. Podstawa to jasne szkło. Co do kamer to tam jest wzmocnienie podawane w decybelach - odpowiednik ISO z aparatów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja właśnie do pomieszczeń ze słabym światłem wybrałbym 900 Panasonica. Miałem wiele kamer ale w tej kwestii Panasonic jest super.
 
Do góry