Kamera do filmu podróżniczego.

arthaspro

New member
Witam,

jako że jadę na wymianę do Albanii na 10 miesięcy mam zamiar nakręcić serial podróżniczy. Sprawa ma charakter mniej lub bardziej formalny, nie jest to wymóg wyjazdu - ale na pewno coś co przydałoby się zrobić.
Dlatego też szukam kamery o nie najgorszych parametrach. Co do moich wymagań podaje poniżej:

- Stabilizacja obrazu, oraz dobry obraz przy różnych warunkach atmosferycznych, większość zdjęć zamierzam nakręcić w dzień - na ulicy, jednak muszę się też liczyć z kręceni przy marnym świetle oraz w nocy. Plan raczej nie będzie przygotowywany, więc raczej typ weselny filmowania z dużą liczbą ruchów kamery. *Zamierzam kupić statyw, jednak będzie on wykorzystywany tylko do części scen.
- Kompaktowy oraz nierzucający się w oczy wygląd.
- Cena do 3-4 tysięcy złotych, oczywiście preferuje sprzęt jak najtańszy.

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże, wielkie dzięki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ile godzin dziennie będziesz nagrywał ?
O kręceniu z ręki zapomnij , nawet super profesjonalną kmerą.
Statyw, statyw, statyw....
Nawet taki
Steadicam Merlin
I będzie extra.
Prezentacje później publiczne, własne dla rodziny do .... ?
 

arthaspro

New member
Ile godzin dziennie będziesz nagrywał ?
O kręceniu z ręki zapomnij , nawet super profesjonalną kmerą.
Statyw, statyw, statyw....
Nawet taki
I będzie extra.
Prezentacje później publiczne, własne dla rodziny do .... ?

Co do godzin, myślę że jedna godzina max dwie na baterii wystarczy. Nie mam zamiaru kręcenia dużo, mam czas - jadę tam na jeden rok. Pewnie jest to że chciałbym mieć kamerę w miarę możliwości zawsze przy sobie. Dlatego tez oprócz kamer 'normalnych' myślę również o Sony GW55 - wada to brak mikrofonu oraz nie najlepsze parametry na dokument.
- Statyw na pewno kupie, to będzie swego rodzaju podstawa do tła całego filmu.
- Chcę to udostępnić na Youtube - właściwie tylko tam. Dostępność oczywiście dla wszystkich.
 
Do góry