Kamera do 700zł

michalw2

New member
Witam serdecznie!

Chciałem zapytać się o opinię zakup której kamery do 700zł będzie lepszy:
1) kamera standard definition porządnej firmy np. JVC GZ-MS120
2) kamera high definition słabej firmy np. Praktika 5.4, Toshiba Camileo H20.

Interesuje mnie przede wszystkim jakość obrazu w gorszych warunkach oświetleniowych (np. mieszkanie).
Spotkałem się z taką opinią, że lepiej kupić kamerę SD dobrej firmy niż inwestować w najtańsze HD.
Podobno obraz jest lepszy.
Czy to prawda??

Pozdrawiam
Michał W.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do słabszych warunków oświetleniowych z wymienionych to JVC. Ale nie licz że tej klasie cenowej będzie już super.
 

michalw2

New member
Dziękuje za odpowiedź.
Czyli generalnie markowa" kamera standard definition da lepszy efekt od "byle jakiej" high definition (np. Praktica czy Toshiba Camileo)?
 

januszpe

New member
nie, ja zdecydowanie polecałbym Ci byle co byle HD. Kamery SD i DVD to przeżytek, to miniona epoka. Zwłaszcza że 90% filmów robi się w dzień przy dobrym oświetleniu a więc HD!
 

michalw2

New member
nie, ja zdecydowanie polecałbym Ci byle co byle HD. Kamery SD i DVD to przeżytek, to miniona epoka. Zwłaszcza że 90% filmów robi się w dzień przy dobrym oświetleniu a więc HD!

W tej sytuacji jestem w punkcie wyjścia. Pojawiły się dwie opinie jedna mówiąca, że lepiej jest kupić markową kamerę SD, druga, że znacznie lepiej wybrać najtańsza ale High Definition (Praktika 5.4, Toshiba Camileo H20)

Podejrzewam, że jest tak, że właściciele SD będą pisali, że lepiej kupić SD, a HD, że lepiej kupić HD :)
Tylko kogo posłuchać?

Obie rodzaje kamer (SD/HD) są w podobnych cenach 500-700zł.
Pomóżcie proszę!
 

januszpe

New member
Widzisz ja użytkowałem kamere SD, nagrywałem DVD. Dopóki miałem TV kineskopowy jakość była super, jednak po zakupie TV HD okazało sie że właściwie tego materiału nie da sie oglądać. Zakupiłem kamerę HD, no trochę droższą niż 700zł, ale to jest zupełnie co innego. Problem nie sprowadza się do tego że kazdy chwali swoje. Większość posiadaczy HD przeszło etap SD. Najlepiej zciągnij z internetu parę sampli HD Pracktici i sam zobacz różnicę.
 

ŁukiMan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem jaka jest różnica pomiedzy SD i HD to widać gołym okiem, ale w przedziale cenowym 500 - 700 zł to wybrał bym kamerę 120 Jvc niż Praktike czy Toshibe, bo za takie piniądze to HD będzie bardzo marne. Oczywiście zgadzam się z tobą, że za większe pieniądze kamera HD to już inna bajka.
 
Do góry