Kamera do 3000PLN

licki

New member
Witam forumowiczów!

Mam pilną sprawę - jutro muszę kupić kamerę. Mogę przeznaczyć na nią 3000zł i ani grosza więcej (w sumie mam 2999,99zł do wydania).

Kamera musi przede wszystkim nagrywać dobrej jakości obraz, kolejna ważna sprawo to to, że jej obsługą zajmować będą się kompletni laicy w tej sprawie (którzy prawdopodobnie nie mieli nigdy w życiu takiego sprzętu w ręku), więc łatwość obsługi byłaby wskazana (lecz bez przesady, człowiek się szybko uczy ;)). Większość nagrywanych zdjęć będą to materiały dokumentacyjne, przeważnie robione ze statywu, dobrze by było by kamera radziła sobie w słabym świetle (koncert itp).

Ważna jest też łatwość zgrywania nagrań i wypalania ich na DVD lub w innym formacie. Obraz obrabiany będzie co najwyżej przez wycięcie kilku minut, bądź sklejenie parku kawałków w jeden.

Kamera z racji tego, że musi zostać zakupiona jutro kupowana będzie w jakimś markecie elektronicznym (rtvEUROagd, MediaMarkt lub coś podobnego).

W tej chwili po głowie chodzą mi:
Panasonic HDC-HS20EPK
Canon HG-10

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kamery, które podałeś zapisują materiał jako AVCHD / kodek H.264/, także z tą łatwością zgrywania na DVD będzie mały problem...
 

licki

New member
Trochę poczytałem informacji o kamerach w linku, który podrzucił jeden z forumowych kolegów co zmieniło mój sposób spoglądania na problem ;)

Kamera ma być wykorzystywania przede wszystkim do dokumentacji działań, nagrane obrazy muszą być trwałe i odpowiadać jako tako standardom za kilka lat, tak więc myślę, że optymalnym wyborem byłaby kamera hybrydowa SD/HD HDV z zapisem na kasecie miniDV. Rozumiem, że w ten sposób będę mógł kręcić w formacie HD (do archiwum czekając na lepsze czasy) a na komputerze konwertować to do SD (do wypalenia na DVD i pokazywania ludziom)?

Jaką więc kamerą HDV w cenie do 3000zł warto się zainteresować?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Canon HV30 i na 100% będziesz zadowolony.

Ale nie wiem czy uda Ci się kupić ją w takiej cenie.
Sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale niestety nie mailem wczesniej czasu i dostępu do sieci....

Daj znać co kupiłeś!
 

masarnia

New member
Witam,

rowniez zastanawiam sie nad zakupem tej kamerki, ale z racji tego, ze jestem kompletnie zielony w tematyce kamer chciales zapytac, czy obrabianie tego fomatu nie sprawi mi problemu z moim sprzetem

Posiadam komputer:
Intel Core 2 Duo E7400 2,8Ghz 1066Mhz
Twintech gforce 9800GTX+ XT 512MB 750/2300 Dual Heatpipe TB
4gb ramu OCZ 2GB (2x2GB) DDR3 1333MHz Platinum CL7
Poki co nagrywarki bluray nie mam, ale poki co mysle, ze nie bedzie mi az tak potrzebna.

Dodatkowo PS3 i Panasonica Th-42PZ85 FullHD(wersja niemiecka z dodatkowym mpeg2).

Pls doradzcie, czy to najlepszy zakup za ta kwote i do tego sprzetu.
Jezeli jest cos tanszzego a bedzie hulac rownie dobrze jak ten canon z moim sprzetem to rowniez bede wdzieczny za opinie.

Wielkie dzieki, pozdarwiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak

Zakup dobry, komputer "da radę".

Co do braku nagrywarki Blu-Ray - spokojnie - mając PS3 możesz nagrywać płyty jako AVCHD na płytach DVD wykorzystanych jako nośnik i cieszyć się jakością HD !!!
 
Do góry