Kamera do 1500zł w dniu dzisiejszym

czakol

New member
Witam,
to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich forumowiczów :)
Nie chce żebyście mnie tutaj zlinczowali za to że podobny temat już był, jednak przejrzałem wiele i są już na tyle "stare" że pomyślałem że warto

zahaczyć o sprzęt lepszy i teraz już tańszy :)

Nie długo wyjeżdżam na wakacje i chcę kupić jakąś kamerkę.
Z tego co na razie wyszukałem i poczytałem, wychodzi że najlepszym wyborem do 1500zł są kamery firmy Sony. Potrzebuję kamerę z dyskiem.

Wydaje mi się że do tej kwoty pominę kamery HD i zostanę przy starym porządnym tryabem SD

SONY DCR-SR35E (0,8Mpix (ef.0,41/0,49), f=1,9–76, stab.elektr., tr.noc,zoom 40x, HDD 30GB+MSpro) 1428z

ta wydaje się z allegro jako tania ale muszę kupić w sklepie typu rtv-agd media-markt, łatwiej o gwarancję:

SONY DCR-SR55E

a taka jest w miarę tania i niby z parametrów wygląda nieźle

SONY handycam dcrhc51e

Nie mam pomysłu co tu dalej napisać po prostu jak macie chęć doradźcie i się wypowiedzcie
pozdrawiam Radek
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.sony.pl/view/ShowProduct...L&imageType=Main&category=SDH+Hard+Disk+Drive
www.camcorderinfo.com
www.videozona***

Sprawdź też JVC GZ MG 465 - ma dwa razy większy dysk i 3xCCD
http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-MG465BEZ&catid=100015
111642_gz-mg465b_ez_op.jpg
 

czakol

New member
Kiki a powiedz mi tak czy lepsza jest matryca CCD 1/8" czy 1/6", i jak rozpoznać 3xCCD czytałem informacje i ciężko stwierdzić czytając potem opis jakieś kamery na stronach.

W sumie się nie znamy ani nic, widzę jednak że masz ponad 10000 postów, tak więc prosiłbym Cię żebyś porównał sony z jvc + i - którą warto, zdam się na twoje zdanie, tylko nie podaj mi bubla bo go kupie :)

aha i jeśli byś chciał pomóc to potrzebuje kamerę dla prostego człowieka, nie szukam w niej bajerów bo ich nie wykorzystam a raczej mój ojciec, zależy mi jednak na dużej pamięci, ładnym obrazie (o to chodzi), o np. często jadąc obojętnie gdzie planuje przed wyjazdem trasę żeby obejrzeć ciekawe widoki, jeziora czy zamki w oddali. Więc warto żeby kamera miała dobry zoom i łapała dobrze obraz w ruchu przy różnych prędkościach, takie zamki są często na prawdę od kilometra do kilku kilometrów a fajnie je sobie zapamiętać :) Po za tym fajnie jakby była możliwość podłączenia kamery do telewizora bez wcześniejszego zgrania, wiadomo zgram w domu po powrocie na dvd jednak będąc tam czasem jest chęć obejrzenia w wolnej chwili jeszcze raz tych zamków czy jezior i widoków (żeby zamek obejrzeć trzeba go zwiedzić jednak piękny krajobraz wystarczy jak widzi się w oddali). Kamera nie musi robić zdjęć bo do tego mam aparat, chociaż się tutaj nie znam i jeśli fotki wyjdą dobrze to po co nosić więcej sprzętu :) Niech będzie po prostu praktyczna :) A i jeszcze jedno jeśli np. sony nie ma możliwości np. podłączenia do telewizoru a jest o niebo lepsza od JVC to wybór niech padnie na SONY w końcu jakość i trwałość jest najważniejsza.
Pozdrawiam!!!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli faktycznie chcesz ujęcia extra musisz mieć ze sobą statyw :D.
To widać bardzo dużą różnicę .
Powiem inaczej . Dane techniczne masz w linkach które zaczepiłem.
Mamy dużo pozytywnych opinii do użytkowników JVC. Zero kłopotów.
Więc mogę Ci polecić z czystym sumieniem .
Sony ja znam gorzej więc nie będę ściemniał. Dlatego dałem Ci linki do specjalistów.
 

worldidol

New member
Lepsza jest matryca 1/6''. Fizyczna wielkość matrycy to jest jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na jakość rejestrowanego obrazu. Im większa tym lepsza, 1/6 > 1/8 :)

Co do 3CCD - nie wydaje mi się, by było to trudne do znalezienia w opisie, bo to jest kluczowa sprawa i jedna z tych cech, o których się "trąbi".

Doradziłbym coś, ale nie mam rozeznania w tej półce cenowej. Napiszę tylko tyle, że teraz łatwiej jest wybierać modele, bo zupełne słabiaki praktycznie już nie wychodzą. Kilka lat temu wychodziły jeszcze modele, których absolutnie nikt by nie polecał i zdarzały się nawet gigantom: Sony, Panasonicowi, JVC, Canonowi. Mój osobisty ranking w kwestii kamer wygląda tak:

1. Canon
2. Panasonic
3. Sony
4. JVC
5. cała reszta

Sporządziłem go na podstawie kilkuletnich obserwacji polityki tych firm, ale tak jak mówię: w półce do 1500 zł rozeznania nie mam.
 

czakol

New member
worldidol napisał:
1. Canon
2. Panasonic
3. Sony
4. JVC
5. cała reszta
Hmm w sumie mało o tym wiedząc miałem podobne zdanie, tylko że takie zdanie miałem za czasów starszych kamer, a jak to ma się to nowyc kamer cyfrowych? :>
Chyba wybiorę coś między JVC a SONY dobry sprzęt dobra cena, jak kiki radzi, tylko gdzieś przeczytałem że sony może być trwalsze, wręcz bezawaryjne, bo jeśli nie do końca i JVC GZ MG 465 sobie też radzi z jakością podobnie czy tak samo jak SONY DCR-SR35E, to JVC wygląda lepiej większy dysk przy niższej cenie, a parametry są takie same jak kiki mówi nie??
Co wy na to?? :)
 

czakol

New member
sony.pl/product/CompareProducts.action?site=odw_pl_PL&pcReturnUrl=%2Fproduct%2FProductComparisonWizard.action%3FmodelName%3DDCR-SR35E%26site%3Dodw_pl_PL%26sectiontype%3DProduct&models=DCR-SR35E&models=DCR-SR36E&models=DCR-SR55E

nie wiem czy to wam się wyświetli porównuje trzy kamery:
DCR-SR35E

DCR-SR36E

DCR-SR55E

ta z największą cyfrą 55 najlepszy model ma najmniejszy zoom, czy ogólnie dane z "Obiektyw/zoom" Czy są one jakoś istotne.???
 

worldidol

New member
Zauważ, że kamery z wyższych półek cenowych nie mają zoomów optycznych rzędu 40x. Najczęściej spotykany to 10x. Zbyt duży zoom to wada, nie zaleta. By kamera była w stanie wyzoomować 40x bez zniekształceń, jej konstrukcja musiałaby być kilka razy dłuższa - tutaj nie ma cudów. Te maxi-zoomy w tańszych kamerach amatorskich to sztuczki marketingowe. Większa liczba przyciąga, a wcale nie jest lepiej. Tak samo jest z liczbą pikseli w matrycy. Wszystko powinno być dopasowane z rozsądkiem. Dla przykładu: mój Canon HV20 z półki cenowej 3.000-4.000 ma zoom 10x. Oczywiście na zoom cyfrowy w ogóle nie patrz, choć pewnie już o tym wiesz - to najczarniejsza ze sztuczek marketingowych w dziale kamer.
 
Do góry