Kamera do 1500zł - nietypowe zastosowanie: testy muzyczne

Wysolek85

New member
Witam serdecznie!

Od początku szczerze napiszę, że w temacie kamer HD jestem kompletnie zielony.....:)

Ale do rzeczy: potrzebuję jak najlepszej kamery do nagrywania testów/gry na perkusji. Audio będzie dogrywane osobno z mikrofonu pojemnościowego (wiadomo: bębny - maksymalny hałas), ale bardzo ważna jest dla mnie jakość obrazu. Przy grze na bębnach wykonuje się często po 10-20 ruchów na sekundę i chciałbym, żeby to wszystko wyglądało płynnie i spójnie, bez przycinania.

Dodatkowo całość zamierzam kręcić w dość słabo oświetlonym pomieszczeniu i chciałbym tez, żeby obraz był w miarę jasny i przejrzysty.

Ponadto było by miło, gdyby format zapisu był nie z kosmosu (całość będę montował, wklejał napisy, swój głos itp.)

Do wydania mam maks 1500zł, wiem, że to niedużo, ale licze, że coś da się zrobić.


Bardzo Was proszę o pomoc, jeśli napisałem w złym dziale, lub był już taki temat - z góry przepraszam

Pozdrawiam!
 

viValdi

New member
Bez reklam
Dogrywanie dzwięku to b. dobry pomysł, chociaż jeden mic na perkę to słabo. Lepiej zrobić bliskie omikrofonowanie i zmiksować ścieżkę dzwiękową.

Za 1500 cudów z HD się nie spodziewaj, zwłaszcza jakości w słabym oświetleniu. Nawet trudno coś zaproponować żeby potem nie spalić się ze wstydu - może jakaś używany kamera HDV (łatwiejsza w montażu niż AVCHD).
 
Ostatnia edycja:
Do góry