Kamera do 1500zł, nagrywanie na zewnątrz

darkfurby

New member
Witam! Chciałbym się was spytać, jakiej firmy kamera najlepiej się sprawdza przy nakręcaniu przyrody. Potrzebuję dobrego zoomu optycznego no i wiadomo jakość, żeby była w miarę.

Nie wiem też czy opłaca się bardziej kupować kamery na HDD czy na karty pamięci. I jaki format ma nagrany film na kamerze?
 

fiacior

New member
Sony HDR-CX115 napewno będzie miała dobrą jakość na zewnątrz i ma dobry duży zoom 25x
Panasonic HDC-SD10 zoom optyczny 16x
Obie zapisują w formacie HD AVCHD i kosztują w granicach 1500-1600zł a zatem ciut więcej niż zakładasz.
 

crony

Member
hej podłacze sie do tematu, jako że też szukam kamery do ok 1500zł, poszperałem troche na forum i wyczytałem, że żeby obrabiac filmy z kamer HD trzeba miec 8GB RAMu? ja mam 4razy mniej czyli domyslam sie że najlepszym wyjsciem jest dla mnie kamera miniDV, chciałbym w przyszłości bawic sie troche w filmowanie, ale jestem calkiem zielony, co polecacie? na co zwrócic uwage przy wyborze kamery? chciałbym rozbudowywać kamere o kolejne szkła: szeroki kat itp, wiec miejcie to na wzgledzie przy swoich rekomendacjach, pozdrawiam

a moze mój komp poradzi sobie z kamera HD? uzytkuje compaq presario cq50 110em
2.00 GHz AMDTurion X2 RM-70 Dual-Core Mobile Processor,
Memory 2048 MB
Memory Max Up to 2GB DDR2
VideoGraphics NVIDIA GeForce 8200M
VideoMemory Up to 1407 MB
 
Ostatnia edycja:

crony

Member
poczytalem troche o twardym dysku i dam sobie spokoj, myżle ze to a delikatne jak dla mnie, ten Sony HDR-CX115 wpadł mi w oko, myslicie ze bede miał problemy z obróbka filmów, znajomy napisał mi że troche to potrwa ale da rade :)
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
hej podłacze sie do tematu, jako że też szukam kamery do ok 1500zł, poszperałem troche na forum i wyczytałem, że żeby obrabiac filmy z kamer HD trzeba miec 8GB RAMu? ja mam 4razy mniej czyli domyslam sie że najlepszym wyjsciem jest dla mnie kamera miniDV, chciałbym w przyszłości bawic sie troche w filmowanie, ale jestem calkiem zielony, co polecacie? na co zwrócic uwage przy wyborze kamery? chciałbym rozbudowywać kamere o kolejne szkła: szeroki kat itp, wiec miejcie to na wzgledzie przy swoich rekomendacjach, pozdrawiam

a moze mój komp poradzi sobie z kamera HD? uzytkuje compaq presario cq50 110em
2.00 GHz AMDTurion X2 RM-70 Dual-Core Mobile Processor,
Memory 2048 MB
Memory Max Up to 2GB DDR2
VideoGraphics NVIDIA GeForce 8200M
VideoMemory Up to 1407 MB

Twój komputer (a nawet słabszy) bez problemu da sobie radę z odtwarzaniem i obróbką materiału z kamery HDR-CX115E (cała seria CX110E, Cx116E, Cx150E, CX155E, Xr150E, XR155E ma praktycznie te same parametry, a różnica jest w dodatkach i nośnikach zapisu). Mogę te kamery polecić z całym przekonaniem, bo od pewnego czasu używam i to w ekstremalnych warunkach. Do kamer dołączane jest najnowsze oprogramowanie edycyjne :pMB v. 5 (instrukcja obsługi obiecana jest w sieci pod koniec marca). Kamery odznaczają się zwiększoną czułością (Exmor R), pozwalającą uzyskiwać bardzo dobre wyniki w słabym oświetleniu, Bardzo dobra stabilizacja optyczna -Up to 10x more Steady. Doskonały obiektyw obejmujący szeroki kąt widzenia. Poraz pierwszy zastosowano w kamerach sony możliwość zapisu AVCHD na kartach SDHC (tanie, uniwersalne-znakomite). Jak zwykle Sony do nowych modeli stosuje nowe akumulatorki, aby przypadkiem ze starszych nie używać choć wielkość i parametry elektryczne są identyczne. Choć pobór mocy kamery jest bardzo mały i oryginalny akumulatorek wystarcza conajmniej na godzinę nagrywania, to jednak warto mieć dodatkowy. Z kupnem dodatkowego są problemy, bo w sklepach jeszcze nie spotkałem (NP-FV50 lub większy). Zmuszony zostałem do obejścia problemu. Wykorzystałem tu podróbkę chińską NP-FH100 (2600mAh), która kabelkiem zewnętrznym podłączanym do wejścia DC "obchodzi" blokadę procesorową SONY. Oczywiście zaczepy akumulatorków w nowych kamerach są poprzesuwane, ale ten bardzo pojemny chiński produkt można odpowiednio przyciąć tak, że mocuje się do kamery bez problemów i można "kręcić" przez wiele godzin.
Samo oprogramowanie PMB ma wartość samą w sobie. W stosunku do pprzednich wersji samo GUI zostało odciążone i prezentuje się skromnie, ale za to program działa bardzo szybko i ma możliwość nagrywania (eksport) na karcie SDHC w formacie AVCHD, co jest czymś absolutnie rewelacyjnym, bo zawartość wprost można przenieść do multiAVCHD.
Komputerowe przekodowywanie materiału filmowego AVCHD jest nieporozumieniem. Żyjemy w czasach Blu-ray i trzeba wreszczie przestawić się z odtwarzania plików filmowych na struktury AVCHD. To co nagrywa kamera (po eliminacji wadliwych ujęć lub ich fragmentów) wprost nadaje się do montowania do struktury BR i nie należy tego psuć jakimiś obróbkami.
Tutaj możesz w wysokiej rozdzielczości oglądnąć filmik z mojej kamery:
YouTube - Glacier de la Girose.m2ts
a tutaj możesz pobrać plik oryginalny tego filmu:
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem
Za tanie pieniądze masz znakomitą kamerę na miarę czasu, która parametrami bije wszystkie poprzednie modele, choćby z najwyższej półki pochodziły.
 

freshq

New member
dołączę się. Wątek o kamerze, ale fragment o komputerze i akurat tu mam pytanie do Sydon777. Jakie masz zainstalowane kodeki na kompie, że edytowanie materiału nie sprawia problemów na sprzęcie o takiej konfiguracji? Korzystasz z jakiegoś pakietu, czy zainstalowane każdy z osobna?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli komputer nie jest "zaśmiecony" jakimiś kodekami czy pakietami kodeków, to wszystko co jest niezbędne do edycji wnosi ze sobą PMB i multiAVCHD. Można też pobrać z sieci znakomity odtwarzacz HD - SplashLite, który ma również własne kodeki. Problemy komputerowe z HD najczęściej nie wynikają z braku kodeków, tylko z ich nadmiaru. Program PMB ma własny odtwarzacz HD, który płynnie potrafi odtwarzać materiał z kamery, ale czasami wygodniej jest użyć SplashLite jako taki podręczny.
 

crony

Member
Sydon777 dzieki za opinie, kamera jest juz u mnie w domu od wczoraj rano, pojechalem do sklepu, pobawilem sie nia i stwierdzilem, że w tej cenie jest najlepszym wyborem, nawet wykonanie jest duzo lepsze niz wczesniejsze modele
 
Do góry