Kamera dla rowerzy - Bullet HD Lite2

wajdzik

New member
Witam,
poszukując kamerki do rejestrowania jazdy na rowerze trafiłem na kamerę Bullet HD Lite2 -> redcoon.pl/B439041-BULLET-HD-Lite-2_Kamery-sportowe
Jako, że nie zamierzam wydawać na ten sprzęt zbyt dużo - bardziej zależy mi na nagraniach w razie stłuczki z samochodem, niż nagrywaniu filmików na YT, to ta kamerka wydała mi się dobrym wyborem.

W specyfikacji na stronie sklepu jest podana rozdzielczość efektywna 5 MP, a rozdzielczość zdjęć to 2560 x1920, czyli wydaje się, że wszystko OK.

Postanowiłem jednak sprawdzić znany portal aukcyjny w celu sprawdzenia czy uda się to kupić taniej (nie uda się, bo dzięki kuponowi rabatowemu zapłacę razem z przesyłką 321,99zł :bober:) i trafiłem na aukcję - allegro.pl/show_item.php?item=3388729184, a tam:
rozdzielczość zdjęć: 4032 x 3024,
rozdzielczość matrycy: 1,3MP !!!

I teraz pytanie - sprzedawca na allegro nie wie co sprzedaje i wpisał za dużo przy zdjęciach i za mało przy rozdzielczości, czy może w sklepie w którym chcę kupić jest błąd, a kamerka robi po prostu upscalling? Od Sprzedawcy z allegro dostałem specyfikacje producenta - rcp-technik.com/typo3/fileadmin/downloads/_CC/ROLLEI_Bullet_HD_lite2/datasheet/multi/Dblatt_Rollei_Bullet_HDlite2_UK.pdf
Według tego rozdzielczość zdjęć to jednak
2560 x1920, ale przy rozdzielczości matrycy znów pojawia się 1,3 MP.

Jak myślicie, kamerka ma faktycznie mniejszą rozdzielczość i tylko sztucznie powiększa obraz, czy to po prostu błąd w specyfikacji? Spotkał się ktoś z was z tą kamerą?
 

wajdzik

New member
Nie potrzebuje kamery wyczynowej tylko najtańszą to rejestracji jazdy. NativeHD mi w zupełności wystarczy.
Widziałem filmiki na YT z tej kamerki i jakość nie jest zła (kolory mogłyby być lepsze, ale gdybym chciał wrzucać coś na YT to wtedy poprawie kolory już na kompie). Zastanawia mnie jednak ta sytuacja z rozdzielczością, bo jeśli to upscalling to mam podstawę do odstąpienia od umowy kupna.
 

siucha

New member
Nie potrzebuje kamery wyczynowej tylko najtańszą to rejestracji jazdy. NativeHD mi w zupełności wystarczy.
Widziałem filmiki na YT z tej kamerki i jakość nie jest zła (kolory mogłyby być lepsze, ale gdybym chciał wrzucać coś na YT to wtedy poprawie kolory już na kompie). Zastanawia mnie jednak ta sytuacja z rozdzielczością, bo jeśli to upscalling to mam podstawę do odstąpienia od umowy kupna.

Zinteresuj sie tym (amazon 120 euro za ten model lub xs7 -720p za okolo 70 eur)

Prueba Polaroid XS 100 -Yamaha R1 - YouTube

JVC ci nie polecam bo strasznie ciezko o uchwyty do niej ,wiec nie wiem dlaczego ci ja ktos poleca
(moze przez to ze zalegaja na magazynie ;) )
Pozatym Autonomia JVC (1,1 Heure(s) ) Odpada za ta cene w przedbiegach
 
Ostatnia edycja:
Do góry