kamera dla przecietnego kowalskiego cena do 2000zł ??? kiki licze na ciebie hehe

krzys909

New member
witam przeszukałem forum od a do z i trudno podjac decyzje chodzi o kamere dla zwyklego męża i ojca córeczki laika jezeli chodzi o kamery cena mozliwie niska do 2000zł głownie krecenie dziecka i uroczystosci z tym zwiazanych (roczek , chrzciny itp ) teraz w promocji znalazlem dwie kamery panasonic SDR-H80EP cena 1470zł oraz sony Sony DCR-SR37 1290zł ważne dlamnie że sa raty 0% parametry obu kamerek są podobne jak dlamnie (laik ) jeszcze przy szukaniu w sieci znalazłem cannona fs11 1600zł niewiem co jest dobre a co złe , tv mam plazme v80chyba 37 cali panasonic wejscie na karty sd jak to jest pomocne , kwote jaką chcałbym wydać to 1500-2500zł napewno raczej chce by była to kamerka z twardym dysiem lub na karty pamieci . prosze was o pomoc bo niemoglem tego znależ naten czas na forum aż musialem się zarejstrowac hehe bo tak zawsze od wielu latek znajdowalem odpowiedzi na moje pytania na waszym forum szczeglnie pamietam kikiego duzo pisze i jeszcze kilku fachofców jest co czytać ...
z tego co mi gosc z media m powiedziła to że kamery full hd sa dużo lepsze od normalnych sd w obrazie itp co wazne dlamnie jest to jeszcze łatwe zgranie na komputer i wypalenie na dvd filmiku dla rodziny i znajomych bez problemow itp prosze was o pomoc i pozdrawiam wszystkich z forum .
jakie kamery jakie propozycje itp pomóżcie mi
czy warto dołozyć te 600-1000zł do kamerki full hd ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a jak zamierzasz obrabiać film ?
Czy masz dość mocny komputer do obróbki AVCHD ?
I czy będziesz później sam korzystał z nagrań czy będziesz obdzielał nagranymi płytami rodzinę i znajomych ?
 

krzys909

New member
po przez obróbke mam na mysli tylko nagranie na dvd , tak rodzine i znajomych chce obdarowywać płytkami dvd (nikt niema blureya ja też nie ) komputer mam zwykły przecietny słaby do obróbki .
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A więc kamera HD to raczej odpada z dwóch powodów.

1. Trzeba mieć w miarę mocny komputer do obróbki nagranego materiału.
2. Jeżeli chcesz nagrywać standardowe płyty DVD dochodziła by do tego konwersja do MPEG2 a przy słabym komputerze to proces długotrwały, który może wynieść ładnych kilka godzin...

Także w Twoim przypadku pozostają kamery SD.
 

krzys909

New member
No to juz jedno wiem że ma to byc kamera sd zapis na hdd+karty , jaką kamere sd zakupic do kwoty około 2000zł czy podane przezemnie modele są sr37e , h80 i fs11 warte uwagi czy może inne a może kazda jak dlamnie będzie dobra byle nowy model ? pozdrawiam i czekam na wasze sugestje jeżeli chodzi o modele , wiem że kiki czesto podaje marke jvc ale na necie duzo osob pisało że ma problemy z plikami itp ja sie nieznam dlatego pytam
jeszcze jedno bardzo ważne pytanie czy po nagraniu na kate pamieci bez problemu moge ta karte wsadzic to tv (w plazmie mam wejscie na karty sd) i ogladac moje dzieła ?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kamera nie koniecznie musi być HDD+karty..., ale oczywiście to Twój wybór. Mogą być same karty.

Co jest ważne to rozmiar matrycy / im większy tym lepiej / ale w tym przedziale cenowym standardem jest matryca 1/6.
No i oczywiście stabilizacja optyczna a nie cyfrowa i podobnie zoom - optyczny!

Co do karty i sloty w TV. Jeżeli masz model 37PV80 to możesz tam obejrzeć tylko zdjęcia. Filmy to odtwarza o ile pamiętam np. model PY800, ale to zupełnie inna półka cenowa....
 
Ostatnia edycja:

krzys909

New member
oki Rozumiem a teraz proszę o konkretne modele jakie w tym przypadku polecacie ? te co ja wymienilem (sony sr37 i panasonic h80 lub canon fs11) sa godne uwagi czy inne ? prosze o konkretne modele jaki wybrać ?
 

krzys909

New member
proszę o typy kamer co będzie dlamnie naj bardziej odpowiednie moż e ktoś sie wypowie na temat tych modeli kamer które przytoczyłem wyżej ????
ja jeste coraz bardziej na tak dla canona fs11 co wy na to ? czy jest coś w tej cenie godnego uwagi ? amoże sr36e lub panas h80 ?
 
Ostatnia edycja:

pietryś

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Ja mam ten sam problem. Co do kamer Sony nie jestem do końca przekonany (nie to, że są słabe, ale jakoś tak...).

Zastanawiam się na kupnem kamery SD. Z HD jest dużo "pracy" przy obrabianiu (żeby nagrać na tanie nośniki DVD). Sprzęt BR oraz nośniki są jeszcze zbyt drogie jak dla mnie. Dlatego też kupuję kamerę SD na kilka lat. Potem zmienię na HD - jak będzie już taniej i łatwiej ;)

Co do konkretnych modeli to zastanawiam się nad:
Panasonic SDR-H90EP-K (lub 80) - najtaniej już ok. 1500 zł.;
JVC - GZ-MG840 - ok. 1500 zł.
lub
JVC - GZ-MG730 - ok. 1750 zł - raczej do fotografowania a mi na tym nie zależy;
JVC -GZ-MG680 - ok. 1550 zł.;
JVC -GZ-MG645 - ok. 1500 zł.;
JVC -GZ-MG630 - ok. 1200 zł.;
JVC -GZ-MG630 - ok. 1200 zł.;
JVC -GZ-MG465 - ok. 1500 zł.;
JVC -GZ-MG435 - ok. 1200 zł.

Raczej któryś z JVC, ale jeszcze się nie zdecydowałem. Muszę dokonać porównania. Mi zależy tylko na jak najlepszej jakości filmów oraz na długości trzymania baterii standardowej. Podoba mi się ta MG730 ale jest ona raczej nastawiona na foto, a mam lustrzankę, więc bez sensu. Wszystkie w/w (oprócz 730) mają ten sam przetwornik i obiektyw, a więc jakość filmów powinna być taka sama, czy tak?

Może fachowcy porównają te w/w JVC?? Który najlepszy? Czy te skalowanie przez HDMI jest w ogóle do czegoś przydatne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kamera extra się spisuje nawet na nartach , ale trochę przepłaciłeś jeśli podałeś cenę właściwą.
 

krzys909

New member
hej kiki czemu twierdzisz że przepłacona jest ta kemarka jak w sklpach interentowych kosztuje 1550zł może masz inne specjalne oferty tańsze ? ja ciągle mysle o zakupie kamerki myśle o canonie fs20 ale ten jvc gz-mg680 tez wydaje sie ciekawy ???
 

pietryś

New member
Heh, co do ceny to specjalnie czekałem przed kupnem - myślałem, że ktoś doradzi etc. Teraz już "po ptokach". Zamówiona w zadowolenie.pl - mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Na marginesie - Kiki miałbyś dużo taniej, czy symbolicznie? Sądzę, że i tak cena jest dobra, bo sklepach stacjonarnych chodzą znacznie drożej.
 

pietryś

New member
A Kiki - specjalnie spojrzałem na Twoją stronkę i niestety podana cena tej kamerki była znacznie wyższa - a nie sądziłem, że zejdziesz aż tyle :)
 
Ostatnia edycja:

krzys909

New member
witam mam jeszcze jedno pytanie mianowicie w zwykłych kamerach sd jest taka opcja Wyjście HDMI ze skalowaniem do 1920x1080/50P proszę o opinie jak to jest obraz jest zmieniany przy ogladaniu na tv hd ready ? lepszej jakosci jest ? czy warto kupic kamere z tą opcją ?
 

pietryś

New member
Dam znać jak dostane kamerę i ją przetestuję. Jeżeli będzie działać podobnie do progresywnego skanowania np. z dvd (przez hdmi lub rgb), to nawet się to przydaje - lepsza jakość przy bezpośrednim podłączeniu kamery do odbiornika.
 
Do góry