Kamera dla dziadków do filmowania wnuczki

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Korzystam od lat z różnych kamer - od Blaupunkta do Panasonica,po Sony i JVC.
W rankingach na świecie kamery Sony spadły na dalsze miejsca. Dużo miejsca poświęcają aparatom może dlatego nie ma szaleństwa jakości kamer - świat się zmienia.
Best Camcorders - CamcorderInfo.com

Baterie każdej firmy otrzymane w nowej kamerze mają taką samą pojemność.
Z badań opublikowanych przez onet wynika że zdecydowanie największym zainteresowaniem ( wg ceneo) cieszą się kamery JVC.
Nie ma problemów żadnych że wymiennymi akumulatorami również takich firm jak Unomat, Zoom itp. Ale ważniejsze jest że akumulatory oryginalne JVC nie są droższe już od zamienników.

I bardzo dobrą sprawą jest nowa jakość nagrywania w ciemnych pomieszczeniach.
 

viValdi

New member
Bez reklam
No to nie bierz pod uwagę mojej opinii.

Miałem i już nie chcę.
Potem miałem Canona - bardzo fajna.
Teraz mam Sony - też satysfakcjonująca.
Panasonica nie miałem, ale czytałem i oglądałem i to mnie przekonuje.

JVC nie.
No ale to tylko moja opinia a ty musisz mieć swoją.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
A możesz sprecyzować swoją opinię.Przepraszam ale nie lubię takich odpowiedzi bo nic merytorycznego nie wnoszą do dyskusji.

Używając porównania "samochodowego" JVC to DACIA.

Tata - Toshiba, Practica,
Dacia - JVC,
Volksvagen - Canon,
BMW - Samsung,
VOLVO - Panasonic, Sony

IMHO, oczywiście. W kamerach, telewizorach, w odtwarzaczach DVD i myśliwcach ponaddźwiękowych.

Być może nieco skrzywdziłem Canon, który robi świetne aparaty ale kamery chyba jednak nie.
Mercedesa jak widać nie znalazłem, wśród kamer z przedziału do 10000zł ze skapiec.pl

Wracając do JVC. Dacia jeździ. Da sie pojechać na wakacje i do pracy.
Ale nie ma tempomatu, czyjnika deszczu, ultradźwiękowego asystenta parkowania, elektrycznie regulowanego siedzenia kierowcy.
Tandetne plastiki, prawie jak w skodzie.

Jak się nie ma 3500-5000 to raczej tańsze Sony czy Panasonik, z mniejszą ilościa wodotryskóe.
Samsung robi świetne telewizory i kamery ale design ma trochę "indyjski/hinduski"

JVC ma produkt nierówny. Niepotrzebnie para idzie w wyśrubowanie jakiegos parametru kamery, przy innych cechach na granicy tandety.
Mamy produkt nieco tandetny, nieco zwyczajny, nieco świetny jezeli chodzi o ... ... ...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
od kiedy to Dacia - wymyśliła samochód?
A JVC - tak.
History of JVC Corporate Profile | JVC

JVC w rankingu największym na świecie zajmuje 3 miejsca na 14 pozycji a Sony tylko jedno i to odległe.
Best Camcorders - CamcorderInfo.com

Nie widziałem żeby Dacia uczestniczyła w rajdzie Paryż Dakar - a kamery JVC robiły dwie relacje z tej imprezy. Kamery JVC są na wyposażeniu NASA dając gwarancję jakości.
JVC wprowadza jako pierwsza na świecie kamerę do sprzedaży 4k2K
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...re-nagrywac-bedzie-w-3d-ale-rowniez-4k2k.html
Trudno znaleźć takie osiągnięcia w Dacii.

JVC wprowadza nowości w trosce o jakość nagrania:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/61239-jvc-na-rynek-wprowadza-trzy-nowe-kamery.html
I otrzymuje najwyższe nagrody w Europie - jako najlepsza kamera Ekspercka Nagroda TIPA 2010 dla kamery JVC Everio GZ-HM1 - TECH - WP.PL
JVC Full HD Camera Named Best Expert Camcorder in TIPA Awards 2010 | JVC
JVC jest na wyposażeniu najnowszych stacji telewizyjnych
WMAR-TV Buys Six JVC ProHD Cameras
Od lat zajmują najwyższe miejsca w rankingach w Japonii:
VISUAL GRAND-PRIX 2007 SUMMER RESULTS
JVC wprowadziło małą kamerę z nagrywaniem podwodnym:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/60193-jvc-picsio-kamera-hd-gc-fm2be-test.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...y-kreatywnosci-i-intuicyjnego-sterowania.html
JVC wprowadza innowacyjne rozwiązania :
ProHD Memory Card Camcorder lineup
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ane-za-wyjatkowa-i-innowacyjna-firme-sig.html

Zdobywca Oskara - też korzysta z kamer JVC :
Davis Guggenheim za film "Niewygodna prawda" zdobył w 2007 Oscara.
Film o globalnym ociepleniu Ziemi .W filmie Al Gore wypowiada się na temat globalnego kryzysu ocieplenia.


Davis mówi o tym, jak obecnie dzięki kamerze JVC HD 100 zdobył wiele nagród.
Oczywiście sama kamera to nie wszystko - ale jest celem do realizacji dobrych czy znakomitych pomysłów w odpowiedniej jakości.

Teraz czas na kamery dla expertów:
http://www.jvc-victor.co.jp/english/...erview/04.html
jvc.com

CNN też wykorzystuje najnowsze kamery JVC :
CNN to Replace Aging, Tape-Based DV Camcorders with JVC ProHD, JVC Professional Pro


Nie widziałem Dacii która miałaby chociaż jedno podobne osiągnięcie.
Korzystam z kamery HM1 - jak podaje TIPA - najlepszej experckiej w Europie i czuję że mam pełen komfort jakości .
Najbardziej rozśmieszyło mnie porównanie BMW. To już przewał na całego.

Ponieważ dziadkowie będą nagrywać również w ciemnych pomieszczeniach
bardzo ważne będzie to co ma kamera JVC na wyposażeniu w tej serii
Inaczej będą duże dropy i szumy na ekranie szczególnie w "BMW"
- ha ha ha

feat2_pct_02.jpg
feat2_pct_03.jpg
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ponieważ dziadkowie będą nagrywać również w ciemnych pomieszczeniach
bardzo ważne będzie to co ma kamera JVC na wyposażeniu w tej serii
Inaczej będą duże dropy i szumy na ekranie szczególnie w "BMW"
- ha ha ha

feat2_pct_02.jpg
feat2_pct_03.jpg


nie rob ludziom wody z mozgu ! w tej "prezentacji mozliwosci" jest tyle samo prawdy co w zdjeciach reklamowych "przed i po" srodkow odchudzajacych.....
to taki sam marketingowy belkot producenta jak twierdzenie o produkcji obiektywow przez Konice-Minolte .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widać od razu że masz doczynienia z tymi kamerami.
Twoja nowa dewiza- nie widziałem a wiem .
Żaden producent japoński nie pozwala sobie na świecie na podawanie nie prawdy. Więc swój bełkot zachowaj dla siebie.
Do żenującej formy wypowiedzi nie będę się odnosił -bo uważam ze stać Cię na więcej.
I podaj jakie kamery masz u siebie - wpadnę to faktycznie porównamy.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
widać od razu że masz doczynienia z tymi kamerami.

Zapewne, jak zwykle masz rację, ale ja bym napisał "do czynienia".
Najpierw człowiek lekceważy ortografię, potem zaniedbuje sie golić. Do pracy ubiera sie jak Hippie.
Na koniec zaczyna zaniedbywać żone i dzieci.
To nie jest dobra scieżka życiowa.


Kiki, mniej wiecej od 2 tygodni zniknął gdzieś kolega z tego forum o NICK-u Kiki.

Pojawił się agresywny, napastliwy i kłótliwy, być moze inny pracowniak Waszej firmy, też Kiki.

Nie wykłócaj się, ta polecana kamera napewno będzie kupiona przez tych dziadków. Zwłaszcza, że obiecałeś dodać do niej taczkę aby mogli ja wozic.

Dziadkowie, starsi ludzie, nie bedą przecież dźwigać takiego grzmota.

Nie wykłócaj się.
 

Attachments

  • hd100_main_500x275.jpg
    hd100_main_500x275.jpg
    193,6 KB · Wyś: 2093
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Żaden producent japoński nie pozwala sobie na świecie na podawanie nie prawdy. Więc swój bełkot zachowaj dla siebie.
Do żenującej formy wypowiedzi nie będę się odnosił -bo uważam ze stać Cię na więcej.

firma Konica-Minolta wycofala sie z branzy fotograficznej w roku 2006 i od tego tez czasu zadne obiektywy nie sa przez nia produkowane, tak wiec albo JVC pozwala sobie na podawanie nieprawdy , albo te kamery przelezaly 4 lata w zapomnianych magazynach- to jest fakt i konkretny argument , nie belkot jezeli wiec posiadasz na ten temat wiecej rzeczowych informacji to je poprostu przedstaw zamiast agresywnie reagowac na proby polemiki.
nie wiem co jest tak zenujacego dla Ciebie w formie mojej wypowiedzi - zarzut "preparowania" materialow reklamowych przez producenta ?
postaram sie bardziej rzeczowo wyrazic swoja opinie :
to porownanie jest niewiarygodne ! zeby nie powiedziec-smieszne.
zamieszczony kadr z kamery JVC porownywany jest do czego ? "previous" ?! dotychczasowy,poprzedni to znaczy jaki ? oczywiscie na temat ustawionej czulosci (co ma diametralne znaczenie przy okreslaniu "zaszumienia" generowanego obrazu) nie ma ani slowka.
smiem twierdzic ,ze lewy kadr (previous :D) jest spreparowany i w rzeczywistosci jest to ten sam kadr co prawy (JVC) z nalozonym softwarowo szumem . w dodatku zrobiono to nieudolnie...
szum cyfrowy nie powstaje roznowmiernie na calym kadrze , uzalezniony jest od naswietlenia rejestrowanej sceny tak wiec w ciemnych partiach kadru powinien byc wyrazniejszy niz w jasnych.kadr lewy zaszumiony jest rownomiernie w dodatku rowniez w obszarach gdzie nastapilo prawie przeswietlenie ;). w dodatku nalozono szum monochromatyczny bardziej przypominajacy szum analogowy niz kolorowy szum cyfrowy wysokiego ISO.

mysle ,ze ta wypowiedz nie bedzie dla Ciebie "zenujaca" i jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami. przedstawilem swoja opinie , mysle ze w sposob rzeczowy. mozesz w rownie rzeczowy sposob z nia polemizowac , zignorowac, lub korzystajac z uprawnien moderatora usunac a jej autora zbanowac (co sie juz zdarzalo).


ps. nie trzeba posiadac Ferrari by wiedziec ,ze bez jednego kola wyscigu nie wygra....
 

larek

New member
Zapewne, jak zwykle masz rację, ale ja bym napisał "do czynienia".
Najpierw człowiek lekceważy ortografię, potem zaniedbuje sie golić. Do pracy ubiera sie jak Hippie.
Na koniec zaczyna zaniedbywać żone i dzieci.
To nie jest dobra scieżka życiowa.

@Gucio50, rozumiem, że znasz to z autopsji...
Zapewne, jak zwykle masz rację, ale ja bym napisał "do czynienia".
Najpierw człowiek lekceważy ortografię, potem zaniedbuje sie golić. Do pracy ubiera sie jak Hippie.
Na koniec zaczyna zaniedbywać żone i dzieci.
To nie jest dobra scieżka życiowa.


Kiki, mniej wiecej od 2 tygodni zniknął gdzieś kolega z tego forum o NICK-u Kiki.

Pojawił się agresywny, napastliwy i kłótliwy, być moze inny pracowniak Waszej firmy, też Kiki.

Nie wykłócaj się, ta polecana kamera napewno będzie kupiona przez tych dziadków. Zwłaszcza, że obiecałeś dodać do niej taczkę aby mogli ja wozic.

Dziadkowie, starsi ludzie, nie bedą przecież dźwigać takiego grzmota.

Nie wykłócaj się.
Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać :p
 

ProSiaczek

New member
Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie tematem.

Biorę pod uwagę wszystkie Wasze opinie.
Tato postawił ostateczny termin do dzisiaj bo już nie wierzy, że wreszcie coś im kupię.

Wieczorem jadę do Saturna sprawdzić naocznie Sony i JVC z sytemem LoLux i opiszę mały test.
 

oko26

Member
A ja kupiłem JVC Everio GZ-HM1 i jestem bardzo zadowolony kamery sony to przereklamowany szajs, nie lubie tej firmy bo posiadam aparat A-330 sony i nie jest to dobra lustrzanka same problemy z tym aparatem mam, wiec sony nie lubię a JVC to u mnie nowość i jestem mile zaskoczony polecam ten model
 
Do góry