Kamera Canon - która?

Iverskillz

New member
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość. Wiem, że było dużo tematów dotyczących kamer do XXXX zł. Ale ja mam troszkę inaczej sformułowane.

Mianowicie: Planuje zakup kamerki za około 1000zł. Rozglądając się po różnych sklepach typy Saturn, MediaMarkt itd. zobaczyłem dwie interesujące mnie kamery. Mianowicie: Canon legria hf r16 i Canon hf legria 106. Prosiłbym o pomoc w wyborze lub doradzeniu jaką inną wybrać. Zależałoby mi na nagrywaniu na karty lub HDD.

Kamerka będzie używana do nagrywania zarówno w domu jak i na zewnątrz (jakieś wyjścia do parku z dzieciakiem, albo jakiś koncert itd.). mam również zwierzaki, które chciałbym filmować, a papuga się ostatnio rozlatała, więc zależy mi na tym, aby obraz był też w miare dobry. Oczywiście nie oczekuję kokosów w takim przedziale cenowym, ale liczę że w tej cenie, któraś z tych kamerek mogłaby okazać się dobra do takich filmików.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Przepraszam ze nie dodaje linków, ale nie mogę bez pięciu wypowiedzi... kamerki łatwo znaleźć na stronie
 

nowucjusz20

New member
Powiem tak...jeżeli tylko dwie wchodza w grę to pooglądaj testy na vimeo.com, poczytaj o nich na camcorderinfo.com i...zastanów się czy dasz sobie rade potem z montażem tego (bo zakładam, ze nie miałeś z tym wczesniej doczynienia) oraz czy nie lepiej kupić jednak kamerę miniDV jak np canon HV30 uzywanego.
 

Iverskillz

New member
Montowałem wiele filmików tworzonych aparatem. Co do miniDV strasznie nie podoba mi się późniejszą kompresja i tego nie mogę ogarnąc. Nie tylko te dwie wchodzą w gre, ale zależy mi tak do około 1000zł ...


Dzieki za info, dziś poogladam.

Pozdrawiam
 

nowucjusz20

New member
Montowałem wiele filmików tworzonych aparatem. Co do miniDV strasznie nie podoba mi się późniejszą kompresja i tego nie mogę ogarnąc. Nie tylko te dwie wchodzą w gre, ale zależy mi tak do około 1000zł ...


Dzieki za info, dziś poogladam.

Pozdrawiam

Jaka kompresja ? W miniDv ? a próbowałeś kiedyś avchd ? zwłaszcza 180i 50kl ? Ja osobiście uważam, że miniDv to przeżytek powoli sie robi niestety ale podrzuciłem tylko pomysł w zalezności od ceny...na 100% z hv30 bedziesz zadowolony...ewentualnie na ebay mozna kupic neidrogo hv40 no ale to i tak przekroczy mysle twoj budzet. Najelpej to podjac decyzje do czego bedziesz jej uzywal bo czaem to zwykly countur wystarczy :)
 

Iverskillz

New member
Pytasz jaka kompresja? Niestety nie mam 1 TB dysku, a zgrałem filmik z wakacji który ma 90minut i zajmuje mi on okolo 25giga i nie moge go obrobić niczym bo ma problem z dzwiekiem, a nie mam na tyle szybkiego kompa zeby ogladac filmiki o takiej wielkosci.

Aktualnie proszę tylko o rade co do wyboru kamerki z możliwością nagrywania na karty i prosiłbym o zakończenie tematu kasetek miniDV
 

nowucjusz20

New member
Kolego chyba ci sie cos pomylilo...z kasety minidv, w jakosci sd , 1 godzina materiału czystego avi zajmuje 90gb a fullhd to avchd ktorego nei obrobisz jezeli masz slabego kompa i wypalic to mozesz tylko na blueray to o czym my mowimy ? mierz sily na zamiary. Zastanow sie na idealnym rozwiazaniem canona hv30, taniej juz teraz ale wciaz jednej z najelspzych jezli chodzi o minidv i masz problem z glowy.
 

Iverskillz

New member
Temat do zamknięcia. Nie aktualna i zeszło z głównego wątku, a nie lubie upierania się przy swojej racji jak to robi jeden z użytkowników
 

nowucjusz20

New member
OK sorki nie chciałem aby to tak zabrzmiało. Jeżeli wybierasz pomiędzy dwoma canonami to jak mówiłem poczytaj testy która w czym jest lepsza, poczytaj opinie użytkowników na forach video i obejrzyj sample....sam zdecydujesz najlepiej która ci odpowiada.
 
Do góry