Kamera 720p z dobrą jakością obrazu

Dale65

New member
Szukam kamery dla zwykłego zjadacza chleba na wakacje etc.

Rozdzielczości fullhd byłby dla mnie tylko niepotrzebnym obciążeniem, bo obrabianie tego na średniej klasy komputerze byłoby długie i męczące, a obrazu wysokiej rozdzielczości nigdy i tak bym nie wykorzystał. Nie mam też TV fullhd, ale zwykły SD, więc tym bardziej. Nie chcę fullHD, bo to będzie mi tylko wadzić.

Do tej pory nagrywałem aparatem cyfrowym Canon A560, rozdzielczość VGA i 30fps, ale razi w dzisiejszych czasach brak jakiegokolwiek zoomu optycznego, czy nawet ostrzenia podczas nagrywania filmów. Co jednak najważniejsze - ten aparat miał bardzo dobrą jakość obrazu w sztucznym świetle, mogę przesłać kawałek filmu z jazdy samochodem nocą - jakość dla mnie cudowna.

Chciałbym kamerę maksymalnie 720p, więcej dla mnie jest totalnie zbędne. Zależy mi na dobrej jakości obrazu w dzień jak i w słabym świetle. Żeby nie było widać zbytniego ziarna. Kupiłem kiedyś pewną kamerę panasonica za 1000zł i nagrywała GORZEJ niż ten aparat.

Są w ogóle takie kamery o których piszę? Może lepiej kupić lepszy aparat cyfrowy z możliwością nagrywania filmów 720p, jak na przykład Canon SX20 ? Chociaż miałem przez chwilę styczność z Canonem S5 IS, który co prawda miał zoom i ostrzenie na filmach, ale potwornie gubił ostrość. Na filmach jak tylko pojawiło się lepsze światło przysłona była przymykana, co powodowało ogromnie rozmazany obraz w ruchu, a co za tym idzie aparat miał problemy z ostrzeniem. Nad przysłoną nie było kontroli, można było co najwyżej ustawić ostrość na nieskończoność na stałe podczas nagrywania. A560 nagrywa lepsze filmy nawet mimo że nie ma zoomu. Jak jest w SX20 nie wiem.

Tutaj przykłady z Canon SX20:
http://www.youtube.com/watch?v=Wdmg2cYzO6M
http://www.youtube.com/watch?v=gzj5Xe6xIoQ
Oczywiście trzeba przełączyć na dole przy 360p na 720p i mamy jakość zbliżoną do oryginału.

Tutaj przykład z mojego Canona A560:
http://www.youtube.com/watch?v=BqkFjwWss1w
Trzeba oczywiście przełączyć z 360p na 480p i też mamy jakoś prawie jak w oryginale z aparatu. Filmu nie poddawałem wcześniej żadnej kompresji, jest bezpośrednio z aparatu (wyciąłem tylko dźwięk). Film może być jeszcze przetwarzany i nie będzie widać tej opcji jeszcze.

Nie poruszam się w świecie kamer więc nie wiem w ogóle z czego wybierać. Na co powinienem zwrócić uwagę? Powiedzmy do 1500zł-2000zł bo mniej więcej tyle kosztuje Canon SX20 (poniżej 1500zł). Jeśli nie znajdę odpowiedniej kamery 720p rozważę zakup tego właśnie aparatu.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Szukam kamery dla zwykłego zjadacza chleba na wakacje etc.

Rozdzielczości fullhd byłby dla mnie tylko niepotrzebnym obciążeniem, bo obrabianie tego na średniej klasy komputerze byłoby długie i męczące, a obrazu wysokiej rozdzielczości nigdy i tak bym nie wykorzystał. Nie mam też TV fullhd, ale zwykły SD, więc tym bardziej. Nie chcę fullHD, bo to będzie mi tylko wadzić..

To nieprawda. Tyle samo trwa i "kosztuje" procesora przy obróbce Full czy HDReady.


Pewnie, kupiłeś Tv nie FullHD i teray chcesz sobie udowodnić, że dobrze zrobiłeś. Mam taki przypadek w dość blizkiej rodzinie.:p

Nie ma dobrej jakości kamera o rozdzielczości 720. Popatrz jak wygląda obraz z telewizji n na kanale MTV HD. To ledwie trochę lepsze DVD. :cry:
Na być może 32" jeszcze da siuę oglądać ale na 40" czy 52" będzie knot. Jak już popełniłeś jeden błąd z telewizorem to nie brnij z nim dalej. :confused:

Tłumaczenie sobie, że kupię kamerę do d.py, bo komputer będize miał dużo pracy to zupełny idiotyzm.

Jeżeli nie przekonałem Ciebie, to trudno. Nie odpisuj mi, bo trudno polemizować z kimś co "nie ma" i wie lepiej.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Dale65 - widać, że jesteś początkujący. Rozdzielczość 720p to już "FullHD".
Aparaty foto mają czasami "egzotyczne" kompresje trudne do montażu.
Popatrz na aparaty Sony czy Panasonic - te nagrywające w AVCHD (ale uważaj na AVCHD light).

Jeśli jednak zdecydowanie chcesz coś w rozdzileczości standardowej to bierz normalną kamerkę SD w cenie poniżej 1000.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dale65 - widać, że jesteś początkujący. Rozdzielczość 720p to już "FullHD".
Aparaty foto mają czasami "egzotyczne" kompresje trudne do montażu.
Popatrz na aparaty Sony czy Panasonic - te nagrywające w AVCHD (ale uważaj na AVCHD light).

Jeśli jednak zdecydowanie chcesz coś w rozdzileczości standardowej to bierz normalną kamerkę SD w cenie poniżej 1000.

e tam :razz: 1080p ? Wikipedia, wolna encyklopedia
 

Gucio50

New member
Bez reklam
@Gucio

jeśli wierzysz w Wikipedię to poczytaj o rozdzielczościach HDTV
HDTV ? Wikipedia, wolna encyklopedia


Pod tym linkiem, czytaj ze zrozumieniem, napisane jest że 720 to HDTV, a nic nie ma o tym że to FullHD, zreszta dalej też jest wyjaśnienie: "Teoretycznie pełną zgodność posiadają urządzenia oznaczone Full HD."
Jednak jako matołek i ignorant, kupiłem sobie 52" Sony 1920×1080 LCD. To nic ze 720 to Full a moje nie. Będę cierpiał z godnością.


Nie chcę się wykłócać. Nie interesuje mnie sprzeczka dla sprzeczki. Mam zresztą z Tobą niedobre doświadczenia.
Niech Ci będzie, 720 to FullHD choć myslałem że tylko HDReady :confused:.

EOT
 
Ostatnia edycja:

Dale65

New member
Kto wie czy popełniłem błąd z zakupem TV, 20 lat temu to był jeden z najlepszych na rynku :)

Kamera ma się nadawać wyłącznie do nagrywania filmów które będę oglądał na komputerze (monitor 1680x1050), bez montażu etc.

Aparat z filmami 640x480 wystarczał mi, ale myślałem nad czymś odrobinę lepszym.

Więc powiedzmy że zadowolę się kamerą SD, byleby miała zoom i jakość obrazu nie odbiegającą od aparatu cyfrowego w słabym świetle. Byleby kamera nagrywała na karty pamięci, a nie na taśmy czy dysk, bo tak jest najwygodniej dla mnie. HD także mi niepotrzebne, nie wykorzystam tego.

Ale - kupiłem kiedyś kamerę SD Panasonica za równy 1000zł z Allegro i jeśli chodzi o ogólną jakość obrazu to aparat ją roztrzaskał na łopatki. Nie chciałbym powtórki z tego.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Kto wie czy popełniłem błąd z zakupem TV, 20 lat temu to był jeden z najlepszych na rynku :)

Kamera ma się nadawać wyłącznie do nagrywania filmów które będę oglądał na komputerze (monitor 1680x1050), bez montażu etc.

Aparat z filmami 640x480 wystarczał mi, ale myślałem nad czymś odrobinę lepszym.

Więc powiedzmy że zadowolę się kamerą SD, byleby miała zoom i jakość obrazu nie odbiegającą od aparatu cyfrowego w słabym świetle. Byleby kamera nagrywała na karty pamięci, a nie na taśmy czy dysk, bo tak jest najwygodniej dla mnie. HD także mi niepotrzebne, nie wykorzystam tego.

Ale - kupiłem kiedyś kamerę SD Panasonica za równy 1000zł z Allegro i jeśli chodzi o ogólną jakość obrazu to aparat ją roztrzaskał na łopatki. Nie chciałbym powtórki z tego.


W dzisiejszej gazecie Wyborczej jest promocja Kamery 720 Firmy Toshiba Camileo P!) za 350zł. MOże to jest kamera dla Ciebie:confused:

Nie kupuj kamery SD, ja Cię bardzo proszę.
 
Do góry