Kalibracja WT60

leonboss

New member
Panowie ma może ktoś przykładowe ustawienia po kalibracji do modelu WT60
Potrzebuję do eksperymentów ;)
 

Lemil

Banned
Koszt z dojazdem - 5 stów, albo coś koło tego. Ale pytanie jest inne. Czy patrząc na obraz ci coś nie pasuje. Jeśli wygląda, twoim zdaniem, ok to możesz sobie darować kalibrację.
 

Herhor70

New member
Z całym szacunkiem - gdybym miał telewizor za 50 tys. i zarabiałbym tyle samo na miesiąc, to może zdecydowałbym się na kalibrację za 500,- PLN, ale tak to ta cena jest dla mnie chora!
Nie dziwię się ludziom, że szukają ustawień w necie lub proszą o takie na tym Forum.
 

m.grewert

New member
Nie przesadzacie czasem trochę Panowie? Te 500 zł to jest częstokroć niespełna 5-10% tego co zaplaciliśmy za telewizor, więc nie wiem czy to tak dużo jeśli mamy za to otrzymać obraz w pewnym sensie niepowtarzalny. Zwykła konsultacja u lekarza-specjalisty kodztuje 150-200zl, a trwa z 15 min, a kalibracja? Przecież do tego też trzeba mieć wiedzę niemałą i bardzo drogi sprzęt.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

leonboss

New member
U mnie w aucie za 30 tyś mechanik naprawiał wtryski (kalibrował) bawił się z tym cały dzień
sprzęt czyli tester KTS Bosch koszt 35 tyś zł --------zapłaciłem 200 zł za to.
Więc porównania nie na miejscu .
Kalibracja telewizora powinna kosztować max 100-200 zł a sprzęt do kalibracji nie kosztuje więcej niż 5 koła czyli i tak się szybko zwróci ;)
 

m.grewert

New member
A ja byłem u lekarza i za 15 minut wziął 200 zł, jak już napisałem. Mam sie na niego obrazić? :) Dobry specjalista po prostu kosztuje, a jak nie stać to trzeba sobie szukać ustawień i wmawiać sobie że dadzą taki sam efekt. Nasz kolega kiki na pewno to potwierdzi. Poza tym to nie wiem kolego o jakim sprzecie do kalibracji mówisz, bo są osoby u nas na rynku z urządzeniami wartymi dwa razy więcej niż sprzęt fachowca od pompowtrysków.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

leonboss

New member
Dla tego jest ten Post jakbyś nie zauważył.
A jeśli chodzi o sprzęt do kalibracji za 70 tyś zł to chętnie się dowiem kto taki ma podpowiedz mi :)
no i faktycznie Lekarz , Prawnik to świetne porównanie do gościa od telewizorów ----- zobacz ile bierze notariusz ........tylko żeby zostać nim to sztuka co ;)

I jeszcze jedno skoro wpisywanie ustawień to bezsens to dla czego nikt się nimi nie chce podzielić ???
Wszyscy piszą po co szukać, nic to nie da ,każdy telewizor jest inny , ale nikt nie da ustawień:)

Ale żeby się nie sprzeczać wiesz jaka jest Polska jeden pójdzie do lekarza jutro za 200 zł a drugi za pół roku na NFZ za darmo;) tak samo jest ze wszystkim trzeba kombinować żeby mieć :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

m.grewert

New member
Dla tego jest ten Post jakbyś nie zauważył.
A jeśli chodzi o sprzęt do kalibracji za 70 tyś zł to chętnie się dowiem kto taki ma podpowiedz mi :)
no i faktycznie Lekarz , Prawnik to świetne porównanie do gościa od telewizorów ----- zobacz ile bierze notariusz ........tylko żeby zostać nim to sztuka co ;)

A co ja jestem przewodnik Internetu? :p Poszukaj! Podpowiem Ci tylko, nazwy sprzetu - Specbos 1211 i Klein K-10A, te dwa mierniki to już 65 000, a z oprogramowaniem to pewnie jeszcze znacznie więcej niż 70 tyś.

I jeszcze jedno skoro wpisywanie ustawień to bezsens to dla czego nikt się nimi nie chce podzielić ???
Wszyscy piszą po co szukać, nic to nie da ,każdy telewizor jest inny , ale nikt nie da ustawień:)

No przecież sam sobie odpowiedziałeś - bo nic nie dają, dlatego nikomu nie chce się ich przepisywać.
Jak nie wierzysz to zobacz sobie taki temat który ktoś na audiostereo prowadził i do jakich doszedł wniosków - Zbiory gotowych nastaw kalibracyjnych dla telewizorów wykonanych za pomocą dobrego sprzętu - strona 13 - Kino domowe - Audiostereo.pl - strona 13
 

leonboss

New member
Sprzęt kolego to ja wiem że jest i za 100 tyś tak jak i samochody są tańsze i droższe nie musisz być taki mądry tylko napisz kto z tego forum ma taki sprzęt ????????
I nie gadaj że nic nie daje przepisanie ustawień bo pewnie nigdy tego nie robiłeś co ......
A takie pierdoły ,że jak kupujesz TV za 5 koła to stać cię na kalibrację za 500 zł możesz głupiemu pogadać.
Po to jest forum żeby pomagać w takich sprawach a jak Ci nie pasuje i nie chcesz pomagać to nic nie pisz ;)
 
Ostatnia edycja:

m.grewert

New member
Sprzęt kolego to ja wiem że jest i za 100 tyś tak jak i samochody są tańsze i droższe nie musisz być taki mądry tylko napisz kto z tego forum ma taki sprzęt ????????

Myślałem, że sam użyjesz google, ale skoro nie to ci podam ;) Let me google that for you

I nie gadaj że nic nie daje przepisanie ustawień bo pewnie nigdy tego nie robiłeś co ......
A takie pierdoły ,że jak kupujesz TV za 5 koła to stać cię na kalibrację za 500 zł możesz głupiemu pogadać.
Po to jest forum żeby pomagać w takich sprawach a jak Ci nie pasuje i nie chcesz pomagać to nic nie pisz ;)

Ja? Właśnie się narobiłem tego już dużo razy i wnioski są takie same jak kolegi z linku, któri Ci podałem. Ja tak samo jak on nie wierzyłem dopóki nie ustawiłem dwóch telewizorów obok siebie. Forum jest od tego żeby pomagać i staram się właśnie pomóc przekazując prawdę, która czasami bywa nie taka jak byśmy chcieli.
Do portfela nikomu nie zaglądam, czasem lepiej wydać pieniadze może na coś innego niż rtv ;) tylko też nie wiem skąd wziąłeć ta kwote. Kalibracja kosztuje ze 300zł max.
 

Herhor70

New member
Dla mnie chora jest ogólnie idea kalibracji. Kupuję sprzęt (za niemałe w końcu pieniądze) i on powinien dawać b. dobre efekty BEZ kalibracji! Jak kupujecie auto z salonu, to od razu dajecie je do serwisu, żeby je podregulowali?! Chore to jakieś jest...
 

sezamek1982

New member
bo kalibracja to wymyślony slogan przez cwaniaków którzy zarabiają na jeleniach :) przyjedzie gość ustawi ci parametry wg maszynki i swojego uznania, niekoniecznie tobie te preferencje wizualne mogą się podobać...nie dajcie się nabrać cwaniakom :)
to tak jakbyście wpuścili akwizytora do domu z garnkami za 5 tys zł, a on je kupił po drodze w sieci rtv za 230zł. oszustwo cwaniactwo i patologia która należy tepić.
 

tdx

New member
Bez reklam
Pasuje jak ulał

Ignorancja przybiera różne formy. Czasem ogranicza się tylko do "niewiedzy" lecz niekiedy przyjmuje postać złośliwą, której "leczenie" często nie przynosi pożądanych efektów. Jedynak najbardziej zaawansowaną jej formą jest klasyczna niewiedza, która w sposób niezwykle trwały tworzy symbiozę z głupotą.
My naukowcy patrzymy na ów stan z politowaniem i należnym mu współczuciem.
 

leonboss

New member
Nie no Panowie kalibracja jest jak najbardziej wskazana szczególnie w TV wyższej klasy. Tylko dla czego jest to takie drogie ?
Nie lepiej by było zrobić kalibrację po 150 zł u 50 osób niż brać 500 zł i zrobić u 3 osób?
Ale to kwestia podejścia i ekonomii ?
Pozdrawiam ;)
 
Do góry