Kalibracja Toshiby VL748/758

Status
Zamknięty.

qhu

New member
Witam, tak jak w temacie, poszukuje ustawien do tej wlasnie Tosi ( 46VL758B). Czy ktos posiada badz wie gdzie mozna znalezc, zamowic badz ewentualnie kupic?

Pozdrawiam
 

qhu

New member
To moze jakies ustawienia do jakiejkolwiek Toshiby z Edge Led? Moze beda pasowaly. Czy ktos sie w tym specjalizuje? Czy mozna cos takiego zamowic przez internet? Zastanawiam sie nad plytka "Spears&Munsil High-Definition Benchmark Blu Ray Disc Edition", czy ktos testowal? warto to kupic czy dac sobie spokoj?

Pozdrawiam
 

qhu

New member
Dzieki.Wyslalem do niego maila, zobaczymy co odpowie. Rozumiem, ze ten pan Marek zajmuje sie kalibracja, problem w tym, ze ja mieszkam w UK i zastanawiam sie czy on bedzie w stanie tak na odleglosc pomoc? no chyba, ze kalibrowal taka badz podobna Toshibe i ma jakies ustawienia bliskie wzorca, zobaczymy.
 

gawior

New member
Witam. Jako że mój temat odnośnie kalibracji został usunięty, to pisze tutaj.
Poszukuję najlepiej "gotowej" kalibracji do TV Toshiba 40VL748, albo pomocy w kalibracji.
Wstępną kalibracje mam, którą znalazłem na anglojęzycznej stronie ( jakiś test tego TV ), ale jest jakby nie pełna.
Nie ma na przykład kalibracji innych kolorów poza RGB ( nie ma żadnej wzmianki o ustawieniu żółtego, cyan i magneta ). W pozostałych jest tylko ustawienie odcienia, nasycenia, ale nie ma nic o ustawieniach jasności danego koloru.

Ustawienia które znalazłem i ustawiłem:

Picture preset: Hollywood 2
Backlight 49
Contrast 90
Brightness: 0
Sharpness: 0
Color: 0
Tint: 0
Color Temperature 2
Active Backlight Control Off
Black/White Level 0
Static Gamma -10
Noise Reduction Off
White Balance – Setting type 2P
Red-Offset 1
Green-Offset 0
Blue-Offset -1
Red-Gain 5
Green-Gain -5
Blue-Gain -4

Pobór prądu przy tej kalibracji to 88W

Obraz po tej "wstępnej" kalibracji jest ładny, ale może to tylko moje wrażenie, bo przesiadłem się z Toshiby kineskopowej.
Detale są wyraźne przy ciemnych obrazach, obraz ostry i czysty, ale wydaje mi się, że nie do końca jest dobrze z kolorami. Wydaje mi się, że w niektórych filmach jest za dużo żółtego ( jak jest dużo światła słonecznego w filmie ).
Na planszach testowych od BUROSCH obraz wygląda bardzo ładnie i wszystko wygląda tam na ustawione.

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, za którą z góry dziękuję
 
Status
Zamknięty.
Do góry