kalibracja toshiba 40sl733

Status
Zamknięty.

mały73

New member
Spróbuj wpisać te ustawienia w profil standardowy plus kontrast ustaw na 85. Potem napisz czy się poprawiło. Napewno kolory powinny być bardziej nasycone.
 

Poldek06

New member
Dzięki za poradę,
Zrobiłem na profilu standardowym następujące ustawienia, które są wg mnie ok.:
Podświetlenie: 52
Kontrast: 80
Jasność 15
Temperatura i Dopasowanie w wersji #1
Jestem teraz bardzo zadowolony z zakupu tego modelu.
n-ka i PS3 chodzą naprawdę pięknie a jeśli dołożymy do tego cenę to jest to wg mnie model bardzo dobry.
 

tomimar

New member
Po zastosowaniu podanych tu ustawień czerni nie ma wcale, po zmniejszeniu jasności obraz jest ciemny jak dupa Murzyna, Do dupy ten TV :(
 

piotrflo

New member
Po zastosowaniu podanych tu ustawień czerni nie ma wcale, po zmniejszeniu jasności obraz jest ciemny jak dupa Murzyna, Do dupy ten TV :(

Sprobuj tego, co prawda to inna Toshiba, ale moze sie sprawdzi.
To jest dla trybu film

Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta +2 +1 0
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy
 

mały73

New member
Ciekawe czy sprawdzi się kalibracja na odległość tzn. Jakby podali wartości ustawień do tego modelu. Byłby sens wydać 100zł ? Chyba aż tak wielkich różnić nie ma między egzemplarzami. :hmm:
 

grzesch

New member
Witam. Na odległość w ciemno bym nie próbował - choćby ze względu na różne żródła sygnału.
U mnie ten sam profil (standardowy) mam inaczej ustawiony dla sygnału z anteny zbiorczej, inaczej dla satki i jeszcze inaczej dla odtwarzacza HD.
Ale bazę przyjąłem taką jak Jancio wrzucił. Robię tylko ruch jasnością, temperaturą koloru (uwaga - przy zmianie zerują się ustawienia kolorów - trzeba jeszcze raz wprowadzić) i tyle.
Zrobiłem eksperyment i przy sygnale z satki (SD) powyłączałem Redukcję szumów i Resolution+ i okazało się, że obraz jest jeszcze lepszy :).
Pozdr
 

mały73

New member
Ktoś ma odpowiednie i może się podzielić ustawieniami dla trybu Standardowego? Kombinuję tymi dwoma sposobami zmieniając poszczególne parametry ale zadowolony nie jestem z wyników:(
 

jancio

New member
Ktoś ma odpowiednie i może się podzielić ustawieniami dla trybu Standardowego? Kombinuję tymi dwoma sposobami zmieniając poszczególne parametry ale zadowolony nie jestem z wyników:(

A co budzi Twoje niezadowolenie? Znaczy -na co konkretnie się uskarżasz w tym trybie?
Jancio
 

mały73

New member
Nie mogłem się pozbyć zbyt nasyconych barw twarzy. Po długim testowaniu mam ustawiony profil standardowy tak:

profil standardowy
podświetlenie 64
kontrast 93
jasność 0
kolor, odcień, ostrość 0
- - - - - - - - - - - - - - -
Temperatura kolorów :2 lub 3 (zależy jakie ustawienie podpasuje)
czerwony przes. 0
zielony przes 0
niebieski przes -3
czerwony wzmocnienie 7
zielony wzmocnienie 0
niebieski wzmocnienie 0
- - - - - - - - - - - - - - -
Dopasowanie koloru podstawowego
czerwony +3 -4 0
zielony -1 +1 0
niebieski +2 -4 +1
żółty +1 +1 0
magenta 0 0 0
cyjan 0 0 0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
statyczna gamma 0
poziom czerni/bieli 4

Jako bazę startową użyłem ustawień Kalibracji jancio . Zmieniłem wartość podświetlenia na 64, kontrast 93, jasność 0, dopasowanie koloru czerwonego +3-4 0, poziom czerni i bieli 4.

Czekam na opinie i spostrzeżenia w temacie tych ustawień. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry