kalibracja ST60E

copperman

New member
Myślę,że kalibracja ma sens tylko dla przewidywalnych żródeł jak dvd czy br.Do oglądania tv to nic nie daje bo każdy kanał ma inne parametry.Ustawić sobie obraz na prawdziwe kino .Jasność na +1,Ostrość na +3,kolor 28-30 intensywne kolory wyłączone,tryb eco wyłaczony.Kontrast ok 42.
 

maderos

Member
Bez reklam
No popatrz. A później narzekanie, że się pomarańczowe ryje w tvn widzi :D A na serio, kalibracja nie jest musowa. Decydują się na nią Ci, którzy wiedzą czego od takiego zabiegu oczekiwać.
 
Przeanalizowałem cały temat i dopatrzyłem się, że w proponowanych ustawianiach kalibracji podstawą jest Prawdziwe Kino.
A czy nie można wybrać ustawień własnych i tam powpisywać proponowanych ustawień ?
Czy w "prawdziwym kinie" jest jakiś parametr, którego nie da się zmienić w ustawieniach własnych?
Ja zrobiłem ustawienia własne (na razie podstawowe) i tak jest lepiej, a wszystkie ustawienia fabryczne pozostały.
 

maderos

Member
Bez reklam
Prawdziwe kino mam skalibrowane na profil nocny. Za to ustawienia własne na dzień. Jak chcesz tylko jeden profil to sobie wybierasz.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 

Frank_24

New member
Chciałem skalibrować ST60 wg ustawień z francuskiej strony ale mam mały problem.

Które wartości wpisać?
Ajustement détaillé (en allant de 10 à 100 IRE):
G. Rouge : -50 / -37 / -37 / -36 / -35 / -22 / -1 / 33 / 24 / -3
G.Vert : -7 / -25 / -36 / -35 / -35 / -23 / 0 / 37 / 28 / 0
G.Bleu : 0 / -19 / -34 / -36 / -38 / -24 / -4 / 38 / 26 / 1

Tak samo przy Gamma:
Ajustement détaillé (de 10 à 100 IRE) : -37 / -38 / -25 / -16 / -8 / -4 / -2 / 3 / 0 / 0

Mógłby ktoś dla upewnienia napisać po polsku to:
Pixel Direct 1080p : Off
Sur balayage 16:9 : off
Déplacement pixel : Auto
 

maderos

Member
Bez reklam
Jak to które? Wszystko co masz tam podane. Zauważ, że wartości masz inne dla rożnego IRE. Na przykład: dla 10IRE masz : g.rouge -50, g.vert -7, g.blue 0 itd...
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Takie ustawienia nie mają za bardzo sensu - każdy egzemplarz jest inny. Najlepiej ustawić Prawdziwe Kino, ostrość na 0, wyłączyć polepszacze i overscan. Wystarczy.
 

maderos

Member
Bez reklam
Chciałeś chyba napisać, ze takie ustawienia pobrane z netu nie maja sensu czy w ogóle kalibracja? Bo co do pierwszego to się zgadzam ;)
 

SDman

Banned
Witam,
pozwolę sobie wkopiować z wątku 50ST60:

Prawidłowej kalibracji nie da się zrobić na oko, ponieważ nikt z nas nie może stwierdzić czy np kolor zielony o składowych 0:150:63 to jest dokładnie ten właściwy zielony. Nikt z nas nie ma w oczach kolorymetru - może Superman ma ;) ...a zatem... pan od kalibracji kręci tymi suwakami żeby uzyskać jak najmniejszą deltę E. telewizor, to nie komputer z karta graficzną więc nie możemy stworzyć dla niego profilu icc i zainstalować w telewizorze.

No więc częściowo się zgodzę bo to pewnie jest jeden z rodzajów kalibracji, naprowadzony przez
@mariusz67 doczytałem i może się to odbywać za pomocą urządzeń zewnętrznych.
Nasz TV nie bierze w tym udziału ze swoimi ustawieniami jest tylko wyświetlaczem.
Niby jest gwarantowane, że nie tracimy gwarancji, trochę to jak chip tuning diesla, na gwarancji mało
kto się decyduje.
Osobiście raczej bym się bał ten rodzaj wypróbować, a co jak się coś spi..przy ?

Wszystko tutaj:
lp.vtjurbilaks [czytane od końca] :smile:

Pozdr.
 

ezquerro

Member
którą kalibracje polecacie?
sprawdziłem d-nice ale obraz jest strasznie blady, od francuzów trochę lepszy ale wpada w niebieski. Brakuje mi wyrazistych kolorów które parametry trzeba zmienić aby kolory były trochę żywsze ?
 

maderos

Member
Bez reklam
Kalibracja jest tylko jedna. Dla każdego TV będzie inny wynik bo nie ma 2 jednakowych. To co wklepuja inni to są ustawienia pod dany konkretnie model. Mogą pasować jako tako, ale daleko im do indywidualnej kalibracji.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 

retros

New member
mam podobny problem co koledzy - ciężko ustawić st60 ( w innym pomieszczeniu mam stara plazmę pv80 i obraz jest cudo )

a wracając do wcześniejszych postów dotyczących docierania plazm to przytoczę odpowiedz z 2008 roku Panasonic Deutschland dotycząca docierania :

vielen Dank für Ihre e-mail sowie Ihr Interesse an Panasonic.
...
Weiterhin möchten wir Ihnen mitteilen, dass Panasonic einen neuen Phosphor entwickelt hat, der sehr resistent gegen "Bildeinbrennen" ist.
Der Phosphor im Plasma ist in den ersten 100 Stunden besonders anfällig für das "Bildnachleuchten". Danach ist das Panel erheblich unempfindlicher dafür.

Üblicherweise werden Fernsehgeräte, einschließlich der Plasma-Fernseher, ab Werk mit einer sehr hohen Kontrasteinstellung ausgeliefert, damit sie in der hellen Umgebung des Ausstellungsraums beim Händler ein leuchtendes Bild haben. In einer normalen Wohnung ist es meistens nur halb so hell wie im Ausstellungsraum beim Händler, manchmal sogar noch dunkler. Deshalb muß der Kontrastwert des Fernsehers im Wohnraum stark reduziert werden, da sonst die Augen zu sehr angestrengt werden.

Für die Erstinstallation eines Plasma-Fernsehers geben Videophile folgende Tipps:

. Stellen Sie sicher, daß die automatische Formatanpassung Ihres neuen Plasma-Fernsehers so eingestellt ist, daß immer ein formatfüllendes Bild ohne Balken links und rechts zu sehen ist ( =Panasonic auto).
. Regeln Sie den Kontrast herunter auf 50% oder weniger.
. Schalten Sie nur kurz auf das 4:3 Format um zu prüfen, ob die Balken links und rechts vom Bild mittelgrau dargestellt werden, um die Gefahr des "Einbrennens" zu reduzieren. Schalten Sie ggf. im Set-up Menü die Balken links und rechts um von schwarz auf mittelgrau.
. Schalten Sie danach während der ersten 100 Betriebsstunden wieder um auf "Panasonic auto", damit das Bild den Bildschirm komplett ausfüllt.
. Während der ersten 100 Betriebsstunden ist es sinnvoll, einen einzigen Fernsehsender nicht über einen längeren Zeitraum zu sehen. Das sorgt dafür, daß Senderlogos und andere feststehende Bilder, die von einigen Sendern benutzt werden, nicht nachleuchten.
. Vermeiden Sie während der ersten 100 Betriebsstunden statische Bilder, z. B. von Videospielen oder Computerspielen, oder DVD-Menübilder.
Nach den ersten 100 Betriebsstunden geben gelten für die nächsten 900 Betriebsstunden folgende Tipps:
. Behalten Sie die Kontrasteinstellung von 50% oder weniger bei.
. Beschränken Sie sich darauf, nur 15% des Fernsehprogramms, das Sie sich anschauen, mit der Bildformateinstellung "4:3" zu schauen. Nutzen Sie sonst die Stellung "Panasonic auto".
. Beschränken Sie sich darauf, nur 10% der Nutzungsdauer Video-, Computerspiele etc. zu sehen.

Nach 1000 Betriebsstunden haben Plasma-Displays üblicherweise keine Probleme mit dem "Einbrennen".

mt freundlichen Grüßen

Ihr Panasonic Customer Care Team

Panasonic Deutschland
eine Division der
Panasonic Marketing Europe GmbH
Hauptsitz: Hagenauer Strasse 43, D-65203 Wiesbaden
Geschaeftsfuehrer: Yoshiiku Miyata, Yorihisa Shiokawa
Amtsgericht Wiesbaden : HRB 13178
Ust-Id.: DE118587560
EAR Reg.-Nr. DE 9208 1004
 
Do góry