Kalibracja Samsung UE46F6770

ACZ

New member
Witam wszystkich,

czy ktoś może polecić zestaw ustawień do tego telewizora? To dość nowy model i dotychczas nie odnalazłem nic takiego w sieci.

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,

czy ktoś może polecić zestaw ustawień do tego telewizora? To dość nowy model i dotychczas nie odnalazłem nic takiego w sieci.

Pozdrawiam

Dokładnie na razie ja też nie spotkałem się z testem tego własnie modelu...
Pozostaje czekać lub eksperymentować
Masz ten tv? Jak Ci się podoba obraz?
 

ACZ

New member
Tak, od tygodnia mam ten TV. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Zero smużenia czy przeskoków, matryca dobrze podświetlona, obraz jest wyraźny nawet przy sporym oświetleniu pokoju. Ma też dobry kontrast i ostrość. Nie jestem ekspertem, ale zwyczajnie mi się podoba :)

Szczególnie dobrze wypada HD, zarówno kanały telewizyjne jak i filmy (zwłaszcza po przejściu w tryb obrazu "Film", jest jak w kinie) nawet z bliska.

Kalibracja na pewno pomoże wycisnąć jeszcze więcej, zakładam, że wspomogła by wyświetlanie kanałów, które nie są emitowane w HD, ale to raczej standard.
 

tdx

New member
Bez reklam
Faktycznie piszą że z pudełka niewiele trzeba zmieniać w trybie film by cieszyć się jeszcze lepszym obrazem.
Ja preferuje jednak naturalny na niskim podświetleniu 9-13 z włączonym oszczędzaniem energii na niski.
Balans bieli neutralny lub zimny wyłączone redukcja szumów i mpeg.
Motion plus lubię płynny przy filmach z HD ale wyraźny też może być.
Nie wiem czy u Ciebie jest tonacja czerni?
 

tedi111

New member
Witam noszę się z zakupem tego 55F6770 mam pytanko jak wygląda sprawa z podświetlaniem matrycy czy jest równomierna i jak z clouding czy występuje bo w roku 2012 z serii ES było bardzo żle z tymi sprawami. I jaką posiada matryce błyszczącą czy półmat i jak go oceniacie ogólnie
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam noszę się z zakupem tego 55F6770 mam pytanko jak wygląda sprawa z podświetlaniem matrycy czy jest równomierna i jak z clouding czy występuje bo w roku 2012 z serii ES było bardzo żle z tymi sprawami. I jaką posiada matryce błyszczącą czy półmat i jak go oceniacie ogólnie

Matryca łapie większy mat niż wcześniejsze penale typu Ultra clear panel, bardziej równe podświetlenie
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Skad ta opinia ze wieksze ryzyko cloudingu skoro matryca ta sama.... clouding nie bierze sie z elektroniki tylko raczej z konstrukcji matrycy... :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Skad ta opinia ze wieksze ryzyko cloudingu skoro matryca ta sama.... clouding nie bierze sie z elektroniki tylko raczej z konstrukcji matrycy... :)

Na razie to co wiem na pewno bo sprawdziłem sam to to że matryce są te same (F6500 i F6650), faktem jest jednak że modele opisane z microdimmiengiem osiągają wyższe kontrasty niż te z globaldimmingiem.
W testach np
Samsung UE46F6650: Full Review
również przestrzegają przed potencjalnym cloudingiem...
 

jarjar82

New member
tdx ...No OK , ale skąd domniemanie o większej skłonności do chmurzenia ? (skoro tak jak wspomnieliście..matryce są identyczne...100 czy 200 HZ ?? )

Tdx wiem, że to już może wydaje się męczące, ale czy dopłaciłbyś do F7000 czy zachował kaskę na inne gadżety i wziął F6770 ( ewentualnie F6500) Potraktuj pytanie bardzo poważnie ;) dzięki
 

tdx

New member
Bez reklam
tdx ...No OK , ale skąd domniemanie o większej skłonności do chmurzenia ? (skoro tak jak wspomnieliście..matryce są identyczne...100 czy 200 HZ ?? )

Tdx wiem, że to już może wydaje się męczące, ale czy dopłaciłbyś do F7000 czy zachował kaskę na inne gadżety i wziął F6770 ( ewentualnie F6500) Potraktuj pytanie bardzo poważnie ;) dzięki

Matryce serii F6xxx są 100Hz natmiast CMR mają 200/400/600Hz

2 lata temu kupiłem D7000 dziś F6500 świeci ładniej za połowę ceny :) Oczywiście że jest różnica w jakości obrazu natomiast ponieważ nie zamierzam mieć TV dłużej niż 2 lata na F6500 poprzestanę :)
 

TV3D

New member
Bez reklam
Matryce serii F6xxx są 100Hz natmiast CMR mają 200/400/600Hz

2 lata temu kupiłem D7000 dziś F6500 świeci ładniej za połowę ceny :) Oczywiście że jest różnica w jakości obrazu natomiast ponieważ nie zamierzam mieć TV dłużej niż 2 lata na F6500 poprzestanę :)

@tdx to na dzień dzisiejszy jak spadły ceny F6500 i F6770 to warto dopłaćić ok-300zł do 46F6770 :confused:

kontrasty są lepsze w F6770 ale większe ryzyko cloudingu, matryce dokładnie takie same inna elektronika CMR 600Hz

I jak na dzisiaj jest z claudingu? między modelami 46F6500 a 46F6770 w który występuje większy?

Matryca w F6500 i F6770 jest ta sama Samsunga A1AF6V ?czy ma inne oznaczenie w 46F6770?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie no chyba że ktoś woli tą kwadratową stopę i ten metalowy pilot.

Oznaczenie matrycy w menu serwisowym powinno być identyczne, natomiast w F6500 jest PSA a w F6640/50/F6770 częściej jest SPVA
 

TV3D

New member
Bez reklam
Oznaczenie matrycy w menu serwisowym powinno być identyczne, natomiast w F6500 jest PSA a w F6640/50/F6770 częściej jest SPVA

Powinno być ?czy jest inne oznaczenie martyce niż w F6500 A1AF6V

aha i jak jest na dzisiaj z claudingu? między modelami 46F6500 a 46F6770 w który występuje większy?

Ta różnica Twoim zdaniem nie jest dużą?
46F6500 Clear Motion Rate 400 Hz
Micro Dimming: Nie

a
46F6770
Clear Motion Rate 600 Hz
Micro Dimming: TAK
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
ja mam w swoich samsungach A1AF6V ale tutaj chodzi jedynie o to że matryca jest samsunga, natomiast mój F6500 ma matryce PSA a mój F6650 ma SPVA

Co do cloudingu to tylko na zasadzie zobaczenia konkretnej sztuki bo 2 tv z tej samej partii mogą się różnić pod tym względem
 

tdx

New member
Bez reklam
46F6500
m3i3.jpg


40F6650
242.jpg
 

derik

New member
Witam, posiada, może ktoś konkretne ustawienia tego telewizora, bo coś z tym obrazem nie do końca jest w porządku?
Pozdrawiam.
 

beltusss

New member
Witam, posiada, może ktoś konkretne ustawienia tego telewizora, bo coś z tym obrazem nie do końca jest w porządku?
Pozdrawiam.

podpinam sie pod pytanie...

wczoraj kupilem 50f6500 na promocji w auchan za 3999zl + bon zniżkowy 10% + w gratisie dostałem talony na 500zł do wykorzystania w sieci auchan. łącznie tv wyniosl mnie 3099zł.

fajnie jakby ktos wrzucil zdj ze swoich ustawien obrazu=) oraz prosze o ifno czy wykrywa bezprzedwodowa myszke/klawe;)

pozdr
 
Do góry