Kalibracja plazmy LG 50PA6500- POMOCY

nce

New member
witam jak w temacie , wyczytałem na forum cos o kalibracji plazmy moze to poprawi troche obraz....

znalazlem link ale niestety po angielsku ....
czy ktos cos znalazł po polsku ?, a moze ktos mi w skrucie powie naczym polega kalibracja co daje kalibracja ?
jesli nie ma nic po polsku to prosze o pomoc w przejsciu kalibracji angielskiej.....

z gory dziekuje i czekam na pomoc
 

bielikk

New member
Bez reklam
witam jak w temacie , wyczytałem na forum cos o kalibracji plazmy moze to poprawi troche obraz....

To skopiowana jedna z moich wypowiedzi na tym forum a dotycząca własnie kalibracji TV - plazmy czy LCD, a tak zachwalana przez sprzedających sprzęt TV.

"Ta "kalibracja" to WIELKI PRZEKRĘT - sprzedającego. Wszystkie TV są kalibrowane w procesie produkcyjnym przed odbiorem, przez kontrolę jakości na linii produkcyjnej. CHYBA, ŻE SPRZEDAJĄCY KALIBRACJĄ NAZYWA USTAWIENIE PRZEZ SIEBIE KONTRASTU, ODCIENIA KOLORÓW, JASNOŚCI ... bo to każdy powinien wykonać we własnym zakresie i w pomieszczeniu w którym TV będzie "grał"

CHOPIE JEŻELI ZAPŁACIŁEŚ KIKIEMU ZA TĄ "OPERACJĘ" TO ŻĄDAJ ZWROTU KASY

CZY KIKI CHCE POWIEDZIEĆ, ŻE POPRAWIA PO PHILIPSIE USTAWIENIA ZAPISANE W MENU SERWISOWYM - JA SIĘ PYTAM NA CZYM - NA JAKIM SPRZĘCIE I JAKIM PRAWEM.

HA HA HA!!!"
 

kuba78

New member
Jeśli oglądasz film o innych parametrach do jakich był wcześniej kalibrowany telewizor, to cała kalibracja na darmo.
Tak miałem u siebie, pięknie gościowi wychodziło na jego planszach i próbkach wideo, kasę skasował za coś i za dojazd.
A i tak ustawiam po swojemu.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jeśli oglądasz film o innych parametrach do jakich był wcześniej kalibrowany telewizor, to cała kalibracja na darmo.
Tak miałem u siebie, pięknie gościowi wychodziło na jego planszach i próbkach wideo, kasę skasował za coś i za dojazd.
A i tak ustawiam po swojemu.
No to padłeś ofiarą oszusty a nie prawdziwego kalibratora, który ma certyfikat isf i cały kompletny sprzęt.:banned:
 

bielikk

New member
Bez reklam
No to padłeś ofiarą oszusty a nie prawdziwego kalibratora, który ma certyfikat isf i cały kompletny sprzęt.:banned:



Roman - powtarzam to któryś już raz na tym forum - TV LCD CZY PLAZMA KALIBROWANE (profesjonalnie) SĄ PO ZMONTOWANIU JESZCZE NA TAŚMIE PRODUKCYJNEJ - kalibrować "profesjonalnie" tak jak ty piszesz (ze zmianami w menu serwisowym) powinno się ewentualnie po wymianie części w TV np; matrycy ... . Kuba może się przejęzyczył, a sądzę, że miał na myśli kalibrowanie - ustawianie parametrów obrazu - dźwięku przez samego użytkownika w dostępnym dla wszystkich menu z pilota, i w tym przypadku bym się zgodził z nim, bo bardzo dobre ustawienia przy oglądaniu filmu "X" nie dają gwarancji, że obraz będzie tak samo dobry (kolory, ostrość, kontrast ...) przy oglądaniu filmu "Y".

PŁATNA KALIBRACJA NOWO ZAKUPIONEGO TV TO NACIĄGANIE OSÓB NA NIEUZASADNIONE WYDATKI - PO PROSTU "PRZEKRĘT".

OSOBY, KTÓRE PROPONUJĄ TAKĄ KALIBRACJĘ POWINNY PISAĆ - " USTAWIĘ ODPŁATNIE OSOBOM "nie kumatym" parametry obrazu i dźwięku aby były zadowolone z nowo zakupionego TV".

TV , KTÓRY NALEŻAŁO BY KALIBROWAĆ "PROFESJONALNIE" PO ZAKUPIE, TO WYBRAKOWANY PRODUKT NIEZGODNY Z UMOWĄ KUPNA, KTÓRY NALEŻY ZWRACAĆ SPRZEDAWCY LUB ZWRACAĆ DO SERWISU.
 

kuba78

New member
No to padłeś ofiarą oszusty a nie prawdziwego kalibratora, który ma certyfikat isf i cały kompletny sprzęt.:banned:
Dokładnie, cała ta kalibracja z certyfikatami i sprzętem to wielki przekręt i naciąganie ludzi, nikt z kalibrujących nawet nie wspomni o tym że nowy telewizor taką kalibracje przechodzi u producenta.
Inaczej taki odbiornik nie mógłby być wprowadzony na rynek.
 

kuba78

New member
skoro producent kalibruje tv, to po co tenże sam producent daje tyle rozbudowanych możliwości regulacji obrazu????
:fool:

Po to żebyś mógł sobie ustawić do swoich potrzeb :fool:
Ja bym nie kupował telewizora ze stałymi ustawieniami obrazu, albo jak w Rubinach regulacja tylko trzech podstawowych kolorów, nie te czasy, nie ta technika.

Jeszcze raz stanowczo nie polecam Panów kalibrantów, miał sprzęt kopię jakąś DVD na której były plansze testowe mające odpowiednie certyfikaty, ustawiane było na moim sprzęcie, podobno tak najlepiej. Wszystkie parametry "poprawił" tak twierdził, torbę z nowoczesnym sprzętem optycznym posiadał tak twierdził. Plansze testowe super wychodziły. Ale i tak mi te ustawienia nie odpowiadały, rodzina też na mnie dziwnie patrzyła jak leciał film.
No cóż, dziele się moim przypadkiem, szkoda czasu i pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
Czyli według ciebie jeśli dajmy na to lubię landrynkowe kolory, biel z reklam past do zębów, detale w ciemnych scenach mnie nie interesują i w ten sposób ustawię swój tv to znaczy, że SKALIBROWAŁEM tv? czy wg ciebie na tym polega kalibracja? że czerwony jest neonowym czerwonym itp? czy mam jednak zaufać producentowi i zostawić tv jak fabryka dała?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Pierwszyy - kupując TV masz go już skalaibrowanego (przez producenta) - i są to tzw. ustawienia fabryczne zapisane w menu serwisowym do których my amatorzy nie próbujemy się "dobierać". Jednakże jeżeli chcemy coś zmienić w wyświetlanym obrazie bo np: lubimy landrynkowe kolory lub nieco ostrzejszy obraz czy większy kontrast, przeprowadzamy sobie regulację ustawień dostępnych w menu podręcznym i tą regulację niektórzy nazywają "kalibracją".

W przypadku kiedy "za dużo namieszamy w ustawieniach" i nie uzyskaliśmy zadowalającego efektu możemy wrócić do ustawień fabrycznych naciskając odpowiedni klawisz w menu tv. Po powrocie do ustawień fabrycznych "zabawę" możemy zacząć od nowa.
 

kuba78

New member
Czyli według ciebie jeśli dajmy na to lubię landrynkowe kolory, biel z reklam past do zębów, detale w ciemnych scenach mnie nie interesują i w ten sposób ustawię swój tv to znaczy, że SKALIBROWAŁEM tv? czy wg ciebie na tym polega kalibracja? że czerwony jest neonowym czerwonym itp? czy mam jednak zaufać producentowi i zostawić tv jak fabryka dała?


Raz dziewczynka, raz chłopaczek, żeby życie miało smaczek :)
Oglądaj co chcesz i w jakich kolorach chcesz na to fabryka dała ci możliwość regulacji.
Ja ufam producentowi mego telewizora, że dokonał kalibracji przed wypuszczeniem go na rynek, po perypetiach z koalibrantem.
 

pierwszyy

Member
Oglądaj co chcesz i w jakich kolorach chcesz na to fabryka dała ci możliwość regulacji.

Właśnie po to fabryka dała możliwość regulacji żeby sobie tv ustawić, nie można powiedzieć że tv wychodzi z fabryki skalibrowany bo to nie prawda. Fabryczne nastawy mieszczą się po prostu w jakichś normach (widełkach), a reszta zależy od użytkownika...

Sam po kupnie tv stwierdziłem, że obraz jest nieakceptowalny i po wielu próbach regulacji w dalszym ciągu było nie tak jak chciałem. A chciałem uzyskać obraz, kolory takie, jakie widzę za oknem itp.
Kalibracji dokonałem sam, kupiłem kolorymetr (i1display lt), zgłębiłem temat (hcfr) i różnica w obrazie imo jest bardzo duża... z resztą nie jest to tylko moje zdanie. Skalibrowałem także monitor komputera, laptopa i (kilkanaście/dziesiąt innych tv/monitorów) tu także różnica jest kolosalna. Także nie zgadzam się, że kalibracja to naciąganie ludzi. Być może trafiłeś na naciągacza lub po prostu nie podoba ci się poprawnie skalibrowany obraz. Dostałeś od "kalibranta" plik z wynikami kalibracji?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Pierwszyy - ty chyba jesteś jednym z tych kalibratorów co naciągają ludzi na swoje usługi. Pozdrawiam i życzę dużo naiwnych klientów.

"Kupiłem kalorymetr, zgłębiłem temat" HA HA HA !!! - przeczytaj swoje poprzednie (naiwne) wypowiedzi.
 

kuba78

New member
Nie, nie chciałem bo i po co mi te wyniki.
Prawdę mówiąc, spodziewałem się jakieś rewelacji po kalibracji, o której piszesz "uzyskać obraz, kolory takie, jakie widzę za oknem".

Radziłem się w Media Markt gdzie kupiłem, tam mi panowie wyjaśnili o co kaman z ta kalibracją. Każdy telewizor przechodzi kalibrację przed opuszczeniem fabryki i niema innej możliwości, przynajmniej u nas w EU.
Jeśli sprowadziłeś TV z bangladeszu lub z jakiś innych egzotycznych krajów z egzotyczną marką telewizora, to dobrze zrobiłeś że kupiłeś kolorymetr, miłej zabawy.
 

kuba78

New member
No chyba kupię sobie kolorymetr i będę ustawiać za każdym razem obraz przy zmianie sygnału, jak ty.

Po doświadczeniu z koalibratorem już nie wierzę w cuda ustawienia obrazu jak "za oknem", inne głupoty i próby naciągani z kalibracją.
 
Ostatnia edycja:

nce

New member
witam po wielu próbach coś tam ustawiłem może ktoś rzuci na to okiem i poprawi?


Kontrast :80
jasność :45
ostrość pozioma :25 (niewidze prawie żadnej różnicy wiec ustawiłem na 50%)
ost.pionowa : 25 (jak wyżej)
kolor :65
odcień :0
kontrast dynamiczny : wył.
redukcja szumów : wył
gama : wysoki/średni (testuje)
poziom czerni : niski
tryb film:wył. (niewiem do czego to jest bo nic sie nie dzieje?
gama kolorów :standard
poprawianie krawedzi: wył.

czekam na propozycje chetnie sprawdze inne opcje
 

lm648

Banned
Szanowni Koledzy
to co tu (jak na razie) przedstawiacie to żadna kalibracja lecz ustawienia obrazu w zakresie kontrastu, jasności, ostrości itp.
Kalibracja zaczyna się od ustawienia głównie "balansu bieli tzw. IRE" i ustawienia jasności, nasycenia poszczególnych kolorów tzw. "zarządzanie kolorami" i to własnie daje końcowy efekt, który po zmianach tych ustawień jest dopiero widoczny. A takie ustawienia dokonuje się tylko w zakładce Ekspert 1 / 2 -ustawienia zaawansowane i tu należy szukać rozwiązań.
Pozdro:)
 
Ostatnia edycja:

spiroman30

New member
Witam przedstawiam mod-a, który moim zdaniem rewelacyjnie poprawia działanie tv, a mianowicie jakość obrazu. Mój tv 50PA5500 ale do PA6500 pasuje.
TV LG wyposażony jest w inteligentny czujnik, który więcej pogarsza niż poprawia jakość w zależności od oświetlenia otoczenia.
Ja spróbowałem przetestować TV na ustawieniu inteligentny sensor ale czujnik zakleiłem paseczkiem czarnej taśmy izolacyjnej.
Efekt przeszedł moje oczekiwania procentowe zużycie wyświetlane 60%, do tego zastosowałem ustawienia:

Tryb: Ekspert 1
Kontrast :76
jasność :50
ostrość pozioma :10 (standardowe)
ost.pionowa : 10 (standardowe)
kolor :50 (standardowe)
odcień :0 (standardowe)
kontrast dynamiczny : wył.
redukcja szumów : wył
gama : wysoki
poziom czerni : niski
tryb film: wł (zwiększa się dynamika obrazu)
gama kolorów : standard (szeroka - stosuje się dla kamer HD, i innych urządzeń z większą paletą barw)
poprawianie krawędzi: wył.
temperatura barw: średnia
pozostałe parametry standard.

Po tej modyfikacji biel jest naprawdę intensywna, oraz przyzwoita czerń.
Paleta barw jest naprawdę niesamowita, oraz bardzo dobre odwzorowanie naturalnych kolorów.

Zapraszam do przetestowania naprawdę nic nie kosztuje spróbować, a efekt będzie naprawdę zaskakujący. Pozdrawiam
 
Do góry